“İNCİNSEN DE İNCİTME”

Temmuz 28, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

“İNCİNSEN DE İNCİTME”

CHP İl Başkanı Ömer Melli, cumhuriyetin ve laikliğin temel destekçilerinden olan Alevi kültürünün en önemli yanı olan barışçılığı, Pir Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin “İncinsen de incitme” anlayışında ifade edildiğini söyledi.

Antalya’da yapılan Cemevi Kültür Merkezi’nin yapımına destek amacıyla yapılan dayanışma yemeğine, CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli ve eşinin yanı sıra, il yöneticileri, il disiplin kurulu başkanı Mahmut Yıldırım, CHP Kepez İlçe Başkanı Ali Can Deveci, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eski çalışma bakanı Mustafa Kul, CHP Muratpaşa ve Konyaaltı meclis üyeleri, gazeteci yazar Fikret Otyam ve çok sayıda Antalyalı iş adamı katıldı.
Alevilerin yıllardır süregelen en temel ve haklı talepleri olan Madımak Otel’in yıkılarak yerine müze yapılması, din derslerinin zorunlu olmaktan çıkarılması ve Cemevlerinin ibadet yeri olarak tanınması istemlerine Cumhuriyet Halk Partisi olarak sonuna kadar destek olduklarını belirten Melli, “Bunlar için bir Anayasa değişikliğine gerek yok. Bunların tümünü parti olarak kanun teklifi halinde meclise sunduk. Gerek 2 Temmuz Madımak katliamı, Maraş, Sivas ve Çorum katliamları ile Alevi halkımızın yıllardır baskı altında tutulduklarını hepimiz biliyoruz.
Atatürk Cumhuriyeti’nin temel direklerinden olan ve laikliğin en sarsılmaz savunucuları olan Alevi yurttaşlarımızın bu haklı taleplerinin gerçekleşmesi için tek yol bulunmaktadır. 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde CHP’ni iktidara getirmek. En temel çözüm yoludur. Eğer bu gerçekleşirse yıllardır süregelen bu anlamsız baskılar son bulacak ve halkımızın yüzü gülecektir.

Bunun için el birliği ile seçimlere asılarak 2011’de CHP iktidarını gerçekleştirmeliyiz. Antalya’mızda sürmekte olan Cemevinin yapımı ve eksiklikleri için partili belediye başkanlarımızın katkılarını hepiniz biliyorsunuz. En son büyükşehir belediyemizin meclisi tarafından Cemevi ibadet yeri olarak tanımlanmış ve diğer ibadet yerlerine uygulanan su vb. muafiyetleri Cemevine de tanınmıştır. Bu bizim bu konudaki samimiyetimizin bir ifadesidir. Gerek parti programımızda, gerekse de tüm söylemlerimizde Alevi yurttaşlarımızın haklı taleplerinin her zaman yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 AJANSBİR

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari