1.AKDENİZ EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI YAPILIYOR

Aralık 6, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

1.AKDENİZ EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI YAPILIYOR

Türkiye’nin 7 Bölgesinin yöresel ev hanımları yemek yarışması Antalya Kepez Kapalı Spor Salonu Arena’da gerçekleşiyor .

Konu hakkında açıklama yapan Chef Club başkanı Ali Selek;

“Antalya kendi içinde en fazla göç alan şehirlerin başında geliyor ve bu nedenle bu güzel ve vazgeçilmez kentimizde Türkiye’nin her tarafından insanlardan oluşan bir kültür mozaiği var. Chef Club olarak bizler, Antalya Kepez Kapalı Spor Tesisleri’nde Türkiye’nin en büyük Yöresel ev hanımları yemek yarışmasını yapacağız” dedi.

Chef Club Başkanı konuşmasına;

12-13 Aralık tarihinde Akdeniz, Karadeniz, Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu  ve Marmara Bölgeleri’nden değişik tatlar ile Et Yemekleri, Tavuk Yemekleri, Sebze Yemekleri, Hamur İşleri ve Tatlıdan oluşan bin bir çeşit lezzetleri gün yüzüne çıkartarak evimizin şeflerini ilan edeceğiz. Diye devam etti.

Yarışmada Türkiye’nin tanınmış isimlerinin de Jüri koltuğunda olacağını söyleyen Başkan Selek; Bu güne kadar Profesyonel kişileri yarıştırdık, bundan sonra amatör kişilerden profesyoneller çıkartmak istiyoruz. Niyetimiz bazı kişilerin boynuna bir madalya takıp göndermek değil,  ev hanımlarımızı çok farklı bir yarışma konsepti ile karşılamak ve yarışmasını sağlamaktır. Hazırlıkların ve yarışmanın  tamamı Antalya Noterleri tarafından takip edilecek yarışmada iyi derece alan yarışmacılarımıza çok büyük hediyelerimiz ve ödüllerimiz olacak. Dedi.

Gerçek bir ev kadınları yarışması olacak olan yarışmaya heyecan katmak için 20 Bölümden oluşan canlı Performans standları da kurulacak. Bu kategori Ev Hanımlarının evlerinden getirdikleri yemek bölümünden ayrı tutulacak ve şefin sepeti sistemi kullanılacak. Bu yarışma Akdeniz Mutfağı’na özgü olacak burada şarap, balık, defne, zeytinyağı gibi Akdeniz’e özgü ürünler her kişiye aynı gramajda ürün verilecek, hünerlerini sergilemeleri istenecek.

Yarışmaya hazırlanan ev hanımlarının işlerini kolaylaştırmak için www.chefclub.info adresinden faydalanabileceğini öğrendiğimiz konuşmada, yarışmanın Gala Töreninden sonra ise yerel sanatçılar mini konser ile yarışmaya damga vuracak.

Chef Club Başkan Ali SELEK;  “12-13 Aralık tarihinde gerçekleşecek bu yarışma ülkemiz adına yapılan bir yarışma, tüm dernek başkanlarını ve yöneticilerini bu tarihte bu organizasyonda görmekten mutlu olacağız, yarışmaya katılan tüm konuk ve yarışmacılarımıza bizleri destekleyen sponsorlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” dedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari