1.ANTALYA ULUSLARARASI KORO FESTİVALİ KEMER’DE BAŞLADI

Kasım 6, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

1.ANTALYA ULUSLARARASI KORO FESTİVALİ KEMER'DE BAŞLADI

(Kemer Belediyesi Basın Bürosu) Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilmesi düşünülen 1. Antalya Uluslararası Koro Festivali Kemer’de başladı. Kemer Belediyesi desteğiyle, çocuklar ve yetişkinler için iki ayrı kategoride düzenlenen festivale, Bulgaristan, Türkiye, İsrail, Litvanya’dan toplam 11 koro katılıyor.

Kemer’de başlayan ve 8 Kasım’da sona erecek olan festival, açıkhava performansı, yarışma, folk müzik, sacral müzik ve pop müzik dalında 5 ayrı kategoriden oluşacak. Festivalin açıkhava performansları Kemer Belediyesi önünde, diğer yarışmalar ise Kemer Turem Otel salonunda yapılacak. Festivalin kapanış seremonisi, 8 Kasım Pazar günü Kemer Grand Haber Hotel’de saat 20.00’de yapılacak. Festival jürisinde görev yapan AB Korolar Federasyonu Başkanı Prof. Jean Pierre Von Avernaet, Balkan Koro Forum Başkanı Prof. Emil Yanev ve Prof. Robert Leipins’te açılış seremonisini izlerken Başkan Gül’e teşekkür ettiler.

Aslanbucak’taki Kemer Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşen açılış seremonisine katılan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer’in bir sanat kenti olduğunu belirterek, festivalin bu yıl ilk olduğunu, ancak büyüyerek süreceğini söyledi. “Gerekli çalışmalara şimdiden başlayalım, önümüzdeki yıl bu festivali Kemer Altın Nar Festivali ile bütünleştirelim. Hem bu festivali daha iyi duyurmuş oluruz, hem de Altın Nar’ı büyütmüş oluruz” diyen Başkan Gül’e AB Korolar Federasyonu Başkanı Prof. Jean Pierre Von Avernaet tarafından teşekkür plaketi verildi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari