112’YE DAHİL İLK İLÇE İTFAİYESİ “KEMER”

Kasım 4, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

112'YE DAHİL İLK İLÇE İTFAİYESİ

(BASIN SERVİSİ) Geçtiğimiz ekim ayından itibaren “112 Çağrı Merkezi”ne dahil olan Kemer İtfaiyesi, sisteme dahil olan ilk ilçe itfaiyesi oldu.
Antalya’da Acil Çağrı numaralarının tek merkezde toplanmasına yönelik Türkiye’nin ilk “112 Çağrı Merkezi”ne dahil olan ilk ilçe Kemer İtfaiyesi oldu. Geçtiğimiz ekim ayından itibaren sisteme dahil olan Kemer itfaiyesi Kemer merkez ve bağlı beldelerdeki yangınlara müdahale ediyor.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Antalya acil çağrı merkezinin açılmasıyla birlikte 110 yangın ihbar hattının da 112’ye bağlandığını hatırlatarak, “Kemer ilçe sınırlarındaki 110 ihbarları, 112 acil merkezine gidiyor. Buradan da bizim merkezimize yönlendiriliyor.  Göynük, Kemer Merkez, Çamyuva ve Tekirova’dan yapılan ihbarları biz değerlendiriyoruz” dedi.

Başkan Gül, sistemin işleyişi ile ilgili de şu bilgileri verdi: “112 Acil Çağrı Merkezi, bu hizmeti verebilmek için Kemer’e bilgisayar ağı, telsiz ağı ve telefon ağı kurdu. Antalya’daki merkez, bizim bölgemizi kapsayan ihbarları, telsiz bilgisayar ve telefon sistemiyle Kemer’deki itfaiye ekibine bildiriyor. Ekip buradan olaya müdahale ediyor. Sistemde, merkezi arayan sabit numaraysa sadece numara değil, adres bilgisi, GSM’lerden yapılan aramalarda ise en yakın baz istasyon bilgisi düşüyor. Bu sayede asılsız ihbarlar da azalacak.”

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari