“1980 YILINDA OLSAK, O ZAMANKİ ÜLKÜCÜ REFLEKSİMİ ORTAYA KOYARIM”

Temmuz 20, 2009 tarihinde tarafından  
RÖPORTAJHABER kategorisinde yayımlanmıştır.

“1980 YILINDA OLSAK, O ZAMANKİ ÜLKÜCÜ REFLEKSİMİ ORTAYA KOYARIM”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ KOCAELİ MİLLETVEKİLİ VE MYK ÜYESİ CUMALİ DURMUŞ İLE İZMİT’TE RÖPORTAJ YAPTIM.

Saat, sabah dokuz suları. Adapazarı’ndan otobana girdim. İstanbul yolundayım. Bir yere çekip biraz uyusam diye düşünüyorum. Telefonum çaldı. Sinan İnce arayan. “Abi, memleketindeyim” dedi. Ve devam etti. “Reis’i evine bıraktım, eve uyumaya gidiyorum” Selam sabah telefonu kapattık. Reis, yani Cumali Durmuş. Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi ve aynı zamanda TBMM Küresel Isınmanın Etkileri ve Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Yönetimi Araştırma Komisyonu Üyesi.(Bütün bunları 10 Haziran 2008 tarihinde bir vesile ile Kemer’e yaptığı ziyaret sırasında öğrenmiş ve kendisini bir hemşerim olmasının dışında daha iyi tanımıştım)

Aklıma bir kurt düştü, İstanbul’u aradım. Randevuyu ertelettim ve Kandıra çıkışından çıktım, otobandan. Kartepe çıkışından Maşukiye’ye. Ağaçların altına çektim arabayı. Telefonun saatini kurdum. Uyukladım biraz ve uyandığımda, çevirdim Reis’in telefonunu.

Sadece biraz sohbet etmek ve satır aralarında şu “Olağanüstü Kongre” olayını sormaktı niyetim. “Geç kaldın, yer gök insan. Geldiğimi duyan dostlarım hep burada, gel bekliyorum, sana da yazacak bir şeyler çıkar” dedi. “Reis’in sofrası hiç kalkmaz, onun evinde insan aç kalmaz” düşüncesiyle gittim ve “Aklımı seveyim” dedim, kendi kendime.

“Sen yoldan geldin, buyur sofraya” demesi üç dakika bile sürmedi. Orada bulunan kalabalık ile hem yedik, hem sohbet ettik. Konular malum. İl Kongreleri, Olağanüstü Kongre ve memleket meseleleri. Herkes konunun uzmanı. O sabırla dinliyor, ara sıra gülüyor, konuşulanları kafasına yazıyor ve yemeği bitenlerle ilgileniyor.

Sonra yemekten kalkarak başka yere geçiyoruz. Yine aynı konular, tam biri yine olağan üstü kongre diyecek iken, “o olağanüstü kongre değil, olağanüstü arsızlık” diyor. Ve sürdürüyor konuşmasını;

OLAĞANÜSTÜ KONGRE TALEBİ İYİ NİYETLİ DEĞİL

Sayın Genel Başkanımızın 11 Haziran 2009 tarihinde yayınlamış oldukları ve “bu kadar haklı olan,  bu kadar haklı çıkan, ancak bu kadar da hakkı yenmiş bir dava olmadığını” altını çizerek ifade ettiği genelgelerine şöyle bir cümle ile başlıyor.

“Kırkıncı kuruluş yılını kutlayan Milliyetçi Hareket Partisi’nin 2009 yılı sonbahar aylarında gerçekleşmesi planlanan 9 Olağan Büyük Kurultay süreci, 18 Nisan 2009 tarihinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu Kararı ile başlamıştır”

Yani. İlçe kongrelerinin bitimiyle başlayacak il kongrelerinin ardından zaten Genel Merkezin almış olduğu bir Olağan Kurultay kararı var ve en geç kasım ayında bitmiş olacak. Bunların derdi kongre değil, dertleri Milliyetçi Hareketin önünde engel teşkil etmek.

Diye, sürdürüyor konuşmasını…

Tamam, Reis kıvamına geldi, diye düşündüm ve sordum;

“Olağanüstü Kongre, Dernekler Kanununun ve Siyasi Partiler kanununun ilgili maddeleri ile güvence altına alınmış ve üyelerin belli bir kısmının imzaları ile müracaatı halinde işleme konulması gereken bir süreç, neden bu süreç işletilmiyor?”

GEREKLİ İMZA ÇOĞUNLUĞU YOK

“Evet dediğiniz gibi bu yasal ve bazı müeyyideler yerine getirildiğinde uygulamaya konulması gereken bir müessese, ama olağanüstü kongre talebinde bulunanlar dikkate alınmasını gerektirecek koşulları bilerek veya bilmeyerek sağlamadılar, dediğim gibi zaten olağanüstü kongre de olsa başarma şansları yok, sadece içlerinden birisi “benden sonra tufan” diyor.

“Nasıl yani, toplanan imzalar tamam değil mi veya hayalimi?”

“Hayır, imza adedi tamam ama imzalamaması gerekenlerin imzası var. Bunları bilmiyor olamazlar, dediğim gibi niyetleri bozgunculuk ve karalama. Bakın, Genel merkezimiz bu imzalarla yapılan müracaatlardan sonra bir komisyon kurdu. Bu komisyon çalışmalarını tamamladı. İmza sahiplerinin durumları ve üyelikleri incelendi”

“Sonuç ne oldu?”

OTUZ DELEGE, ÜYE BİLE DEĞİL

“İnceleme sonucunda ortaya çıktı ki, imza sahibi otuz delegenin üyeliği, istifa ya da başka partilere üyelik gibi sebeplerle Yargıtay tarafından daha önceden düşürülmüş. Yani resmi üyelikleri söz konusu değil. Böyle olunca da, Kongre talebi için yeterli imza sayısına ulaşılamadığı için konunun reddine karar verilmiştir”

“Yani boş bir amaç ve karalama kampanyası öyle mi?”

“Bu müracaat Genel Merkezimize 29 Mayıs 2009 tarihinde ve 253 kişinin vekâletiyle ilgili avukat tarafından yapılmış ve Olağanüstü Kongreye çağrılması talep edilmiştir. Söz konusu talep, Başkanlık Divanımızda görüşülmüş ve Siyasi Partiler Mevzuatı ile Parti Tüzüğümüz açısından incelenmesi için bir komisyon kurulmuştur”

“Bu komisyonun vermiş olduğu karar ile olağanüstü kongre kararı düşmüş mü oluyor?”

“Bu zaten bir karar değil, bir taleptir. Yapılan inceleme sonucunda, talebin özünü oluşturan, Milliyetçi Hareket Partisinin Merkez Organları olan, Genel Başkanlık, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurullarında, Siyasi Partiler Kanunu uyarınca, Büyük Kongrenin Olağanüstü toplanmasını zorunlu kılacak herhangi bir boşalmanın söz konusu olmadığı anlaşılmıştır. Ayrıca, Olağanüstü Kongre talebinde bulunan kişilerin içerisinde, istifa, ihraç, birden fazla partiye üye oldukları için Yargıtay tarafından parti üyeliklerine son verilme gibi sebepler vardır.  Bunun içinde Büyük Kongre Delegeliği sıfatını kaybetmiş olan kişilerin de bulunması nedeniyle, Olağanüstü Kongre talep etme yeter sayısına ulaşılamadığı ve bu sebepten Olağanüstü Kongrenin toplanmasına gerek olmadığına karar verilmiştir”

“Peki, bu durumda hem kamuoyu yanıltılıyor, hem de partide manevi tahribat olmuyor mu?”

“Bunun gereği olarak ta zaten Partimiz kanuni haklarını kullanacaktır”

“Milliyetçi Hareket Partisi gerek Koray Aydın’ın başlattığı bu hareket ile gerek günümüzde yasalaşması muhtemel bazı tekliflere yaptığı itirazlar ile medyanın merkezindeki bir parti. Partiniz her an gündemde. Bu genel durumunuzu nasıl etkiliyor.”

KONGRE ÜLKÜCÜLERİ İŞ BAŞINDA

“Partimiz; vatandaşımızın hislerine tercüman olmak için var. Partimiz; Milletimizin ihtiyaçlarının ve haklarının takipçisi olarak iktidar partisinin hedefinde olduğu gibi, yükselen yıldızı nedeniyle de parti içi muhalefetin takibindedir. Bu da bizim doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Ama kongre ülkücüleri ile mücadele de bayağı tecrübe kazandık”

Bu arada çay ve pasta servisi başlamıştı. Çok samimi, çok keyifli bu röportajı yaparken belki de ilk defa bir röportaja şahitlik eden diğer arkadaşlar da sorularını önce bana yöneltiyorlar ve benim Cumali Beye sormamı sağlıyorlardı. Sokaktaki adamın diliyle konuşan, akademik anlamda bilgiyle doyuran bu adamla konuşmak bir devrin siyasi hayatı hakkında bayağı bilgi sahibi olmak demek, Cumali Durmuş, siyaset dersi verir gibi konuşuyordu.

O eve ilk defa geldiği belli olan bir dinleyen bana, Sayın Vekil partisindeki değişimi anlatabilir mi? Diye sordu. Bende onun adına vekilimize sordum.

“Milliyetçi Hareket Partisinin yaşadığı değişimi anlatır mısınız?”

GÜNÜN KOŞULLARINA UYAN TAKİYYEDEN UZAK BİR DEĞİŞİM VAR

“Partimiz, şahsiyetli karakterli toplum içinde saygın bireylerle içi boş şekilci bir milliyetçi mantıktan kurtuldu. Daha donanımlı, milleti okuyabilen, millet merkezli bir siyasi yapıya dönüştü. Farklı anlayışlara yurt dışı düzenlemelerine uzak, sermaye baronlarına uzak, emperyalizme uzak duran, devleti ve milleti kabul eden bir siyaset biçimi benimsendi. İnsan hayatında günlük kullanımda artık ne kullanılacaksa onları kullanan milliyetçiler oldu artık.

“Bu değişime direnenler var mı?”

“Çevresel baskıya her zaman dur diyemiyoruz. Bu yeni mantık sokağa anlatılamadı. Bu yüzden sokak siyasetinde geri kalındı. Mesela partinin bir teşkilat yöneticisi Güneydoğu sorunuyla ilgili neler yaptığımızı bilmiyor. Bu büyük sıkıntı yaratıyor. Hangi mezhepten, hangi kökenden olursa olsun tüm insanların Anadolu’yu paylaşmak zorunda olduğunu anlamayanlar var. Toptan reddediş, potansiyel red üzerine kurulu bir milliyetçilik anlayışı var toplumda”

“Bunu kırmak için ne yapılmalı?”

“Birbirimizi kabul etmemiz gerekir, farklılıklarımıza saygı göstermemiz gerekir. Bu milliyetçiliğin temellerindedir. Bu demokrasinin de gereğidir. MHP’liliği bir sopa gibi kullanmaya çalışan gelenekçi yapı da var elbette. Milliyetçiliğin temel ikiz kardeşi demokrasidir. Bu ikiz kardeşleri birbirinden ayırmak mümkün değil. Milliyetçiliğin temelinde millet vardır. Millet ne istiyorsa o yapılır”

“Bu değişim ne zaman başladı. Değişimi anlamayan ve ayak uyduramayanlar ne olacaktır”

“Rahmetli Başbuğ’un 1960’lı yıllardan beri süre gelen politikalarıdır. Bugün MHP kadrolarının yaptıkları varoluş gerekçesine uygun bir politikadır. Teorik olarak değil, yaşayarak anlatılır. Olaylar gözlemlenerek anlaşılacak. Biraz uzun bir süreç. MHP’nin karakteri de Türk milletinin genel karakteri gibidir. Gelenekçidir, değişime kolay kolay kabul etmeyebilir. Yenileşme, ufku açık, toplumun değerlerini reddetmeden çağdaşlaşma var. MHP’de olan şeyler bunlar. Zamanla buna uyum sağlanacaktır”

“99 öncesinde korku cumhuriyeti oluşturan bir MHP vardı. Ondan sonra ılıman, daha farklı bir siyasi partiyle karşı karşıyayız”

“1980 YILINDA OLSAK, O ZAMANKİ ÜLKÜCÜ REFLEKSİMİ ORTAYA KOYARIM”

“99’a sınırlarsak yanlış yaparız. 1980 öncesi şartları gerçekten çok farklı. 1980’de olsak, bende 80’deki Ülkücü refleksini koyarım. 90’lı yılların ardından toplumun ihtiyaçları değişiyor. Türkiye’nin de özel bir konumu var. Herkesin gözü Anadolu’da. Dünyanın bütün düzenleyicilerine sermayeye rağmen burada olmak gerçekten çok zor. Farklı anlayışlarla, farklılarla birlikte yaşama anlayışı oldu. Rahmetliyle birlikte ılıman bir rüzgâr oluştu. Bunu o zaman hazmedemeyenler vardı”.

“Statüko her zaman vardı”

“Türkiye’de sosyalistler de, dinci siyaset de statükocuydu. Kendi siyasetinin diğerlerine açılmasına izin vermedi. Rahmetlinin sözleri üzerine 89’da Komünist Parti’nin il başkanı ile görüştük. Benim camiam Türk milletinin güzel hasletlerini yaşatan bir camia. Sırf bu güzellikleri yüzünden aslında olması gereken yerde değil. Bireysel ve sınıfsal zenginlik yerine toplumsal zenginliği arzu ediyoruz. Adaletli gelir dağılımını toplumun bütünü’ nün refahını arttırmak ve hukukun üstünlüğünü sadece söylemle değil eylemle de gerçekleştirmek istiyoruz. Demokrasinin sağladığı imkânlarla ve dini duyguları istismar ederek iktidara gelen AKP, (Burada duraksayarak gülümsüyor, tekrar AKP diyor ve ekliyor. Varsın edepsiz desinler, doğrusu bu değil mi, partinin adı AKP değil mi?)  yıllardır savunduklarının aksine meşruiyetini kendine oy veren vatandaşta aramak yerine uluslararası sermaye baronlarında aramış, onlarla iş birliği içine girmiş elde ettiği bu erk ile de sadece parti ve partililerin oluşturduğu zengin bir sınıf, gayretkeşliği içine düşmüş haksızca elde ettikleri bu sermaye ile kendi inançlarından da saparak erk sahiplerinin sosyal statülerinin değişimini sağlamaya çalışmaktadır. Başkalaşarak yapılan bu değişim Türk milletinin dikkatinden kaçmamıştır. Bu yüzden Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşu ve ilkeleri milletimiz tarafından yüksek ilgi ile takip edilmeye başlamıştır.

“Kimilerine göre MHP bu yerel seçimlerde çok başarısız oldu, kimilerine göre de düzgün adaylarla dikkat çekti”

ERK, BENİM ELİMDE OLSUN DİYENLER VAR

“MHP’ye oy vermeyen başarısız oldu diyor. MHP’nin geçmişini bilenler ilk defa dik bir duruş sergilediğini söylüyor. Kongre Ülkücüleri ve Seçim Ülkücüleri var. Siyasi partinin beş yılda bir kez partiliye ihtiyacı var. Erk benim elimde olsun diyenler var. Başka siyasi partilerin adaylarına sempatiyle bakanlar var. Kongreden kongreye, seçimden seçime ortaya çıkıp başka zamanlarda seçimlerde ortaya çıkmayan Ülkücülere ihtiyacımız yok artık”

“Size göre bir ülkücü veya Milliyetçi Hareket Partisi mensubu nasıl olmalıdır?”

“Partisine sadık olmalı, samimiyetini ifade edebilmeli, çizgisini bozmamalı, parti yönetiminin kendisine verdiği görevi sahiplenmeli. Davasına inanmayanlar, hadiseyi bireysel beklentilere sokanlara ihtiyacımız yok. Kendini partinin önünde görenler, teşkilatın önünde görenler, benliklerine mağlup olup siyasetin çöp sepetine giderler.

“2011 ve sonrası için düşünceleriniz nedir?”

“Ben istiyorum ki MHP, toplumun asgari müştereklerini taşıyan bir yapıya kavuşsun. Eğer MHP’li olarak evinde oturup ömrünün hiçbir döneminde siyasi miting dâhil hiçbir faaliyete katılmayıp, evinde oturup bana partime oy veren hiçbir insanın yüzünü kızartmaya hakkımız yok. Eksikliklerimiz, hatalarımız vardır, belki insanların gönüllerini de kırmışızdır. Agresif çıkışlarımız zaman zaman olmuştur. Ama samimiyetle söylemişizdir. Üzmüşüzdür belki ama samimiyetle yapmışızdır. Siyaseti geçim aracı olarak görmemeliyiz.

2011 seçimleri için bu günden söylenecek bir şey olamaz. Ama gerek şehrim adına, gerekse tüm ülkem adına milliyetçi ve ülkücü harekete hizmetim devam edecektir. Aktif siyasete noktayı koyduğumda aradığım şey; bundan sonra bana ağabey deyip fikrimi sormalarıdır”

“Kırılanlar, üzülenler, küsenler oluyor. Bunlar geri kazanmak için neler düşünüyorsunuz?”

“Herkese gülücük dağıtmak herkesi memnun etmek zorunda değiliz. Doğru tektir. Doğruyu işaret etmeliyiz. Böyle yapıyoruz. Ve Halkımızın bize verdiği güç ve güvenle, önümüzdeki yılların, boyunduruktan kurtulma yılları, milliyetçiliğin yıldızının parladığı yıllar olacağına inanıyorum”

Saatime baktığımı gördüğünde, gülerek, “İki soru daha sorarsan akşam yemeği saati gelecek” dedi. Belli ki bu röportajı yayımlayacağımız sitede okuyan halkı daha da çok bilinçlendirmeye çalışıyor.

“Daha çok yolum var. Bir su içeyim, bir soru sorayım” dedim, gülerek. Ve röportajların değişmeyen son sorusunu sordum.

“Son olarak ilave etmek istediğiniz bir şey var mı?”

“BU UĞURDA VEKİLLİK İLE NORMAL ÜYELİK ARASINDA FARK YOK”

“Var. Bütün ülkemiz için ve bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımız için samimi düşüncemiz birlik ve beraberlik içinde yaşamak. Bu aziz vatanı, dostlarımızın gururla, düşmanlarımızın korkuyla işaret ettiği bir yer konumuna getirmek istiyoruz. Bunun içinde öncelikle dürüst ve gerçek milliyetçilerin birleşmesi ve bu birlik, beraberliği sergilemesi gerekiyor. Bu anlamda gönüldeşlerimizin, partimizin şahsında ülkücülüğümüzü ve milliyetçiliğimizi parçalamaya yönelik muhalif çalışmaların karşısına direnç oluşturmasını ve taviz vermemelerini diliyorum. Samimi ve gerçek duygularla fikrini söyleyerek bu yüce düşünceyi ve bayrağımızı daha yükseklere çıkarmak isteyenlere ise kapımız sonuna kadar açık. Bu uğurda vekillik ile normal üye arasında bir fark yok.

“TURİZM, EKONOMİ, SAĞLIK VE EĞİTİM POLİTİKALARIMIZ HAZIRDIR”

Bu arada seçimler sırasında çıkarılan ve AKP’den başka hiçbir partinin ekonomik ve turizm politikası yoktur ve bunlara mecburuz söylemine değinmek istiyorum. Hükümetin bu politikalarla ülkeyi nereye getirdiği en çok sizlerin bölgesinde belli oluyor olsa gerek ki, yerel seçimlerde AKP bu çöküşü öncelikle turizm bölgelerinde yaşadı. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim hem siyaset hem de ekonomi, turizm, sağlık, eğitim gibi insanımızın olmazsa olmazlarına cevap verecek, hepimizin daha insanca ve refah içinde yaşamamızı sağlayacak politikalarımız, dahası gelecek üzerine planlarımız vardır. Yer altı ve yer üstü zenginliklerimizin değerini Yüce Halkımız bizim iktidarımızla daha iyi anlayacaktır çünkü bire bir yaşayacaktır.

Bu vesile ile Kemer’e ve Antalya’ya ve oradaki dostlarımıza, camiamıza sevgilerimi, saygılarımı ve selamlarımı iletmenizi rica ediyorum. Hayırlı yolculuklar dilerim”

“KEMER’İ VE ANTALYA’YI ÇOK SEVİYORUM”

“Ülkemizin her karış toprağı ve her ferdi bir değer bizim için, adımızın ilk kelimesi olan “Milliyetçi” bu duygularımızın teyididir bir bakıma, ama sayenizde Antalya’yı ve Kemer’i ayrı bir sevdim” dedi ve Kemer’e geldiğinde çorba içtiği lokantaya ve o gece tanıdığı esnaflardan Ali Beye, İsmet Beye, Mehmet Beye isimleriyle selam söyledi.

Nazım Körçeşme’ye, eşine ve çalışanlarına, kaldığı otelin gece müdürüne, benzin aldığı istasyonun pompacısına, yüzü hep gülen motorlu trafik polisine, İl Başkanı Aydın Beye ve şahsında tüm İl Teşkilatına, Kemer Pastanesine, MHP İlçe Teşkilatından Mustafa’ya, İsmail’e, Hakan’a, diğer arkadaşlarıma ve ismiyle üzerine basa basa Gazeteci Murat’a ve Hanım Hanım’a selam söyledi. Herkese ama herkese selam derken vekilliğinin ötesinde bizden biri, bir adam olduğunu gösteren belirtiler veriyordu. Gözlerinde yaşlar vardı.

Zor ve duygusal bir ayrılık oldu her ikimiz içinde. Yıllar süren bir dostluğun üzerine kurulu, saygı ve sevgi dolu beraberliğimize, bu röportaj vesilesiyle sekiz saat daha ilave etmiştik. Çok ama çok faydalı oldu bu sohbet orada bulunan herkes için, hepimiz için. Bilgilendik, aydınlandık. Yanımda fotoğraf makinesinin olmadığına ilk defa kızdım.

“Sinan’ı ara, o gönderir. Önemli olan makinenin çekeceği fotoğraf değil, vatandaşımızın gönlündeki fotoğrafımız”

Son cümlesi buydu duyabildiğim. Ben aracın kontağını çevirirken, o gözyaşlarını saklayarak gülmeye çalışıyor ve ardımdan bakıyor, Ülkücülüğe ve milliyetçiliğe adanmış bir ömrün dışa yansımasının yanında, bir hemşerim, bir gönül adamı, bir Türk ardımdan el sallıyordu. Artık beni göremeyeceğine emindim, dudaklarımı içten ısırmayı bıraktığımda gözyaşlarıma engel olamıyordum.

 • Netinial Internet

Yorumlar

““1980 YILINDA OLSAK, O ZAMANKİ ÜLKÜCÜ REFLEKSİMİ ORTAYA KOYARIM”” adlı makaleye 17 yorum yapilmis
 1. Vatandaş dedi ki:

  “1980 YILINDA OLSAK” sözü çok şey anlatıyor. Şimdikiler o günleri düşünsünler… Çok şey bulurlar. Tabi anlayana…

 2. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  erkan can – 24-06-2009 15:28
  sağolun
  Hüseyin Bey iyi ki de yapmışsınız bu röportajı bir insan milliyetçi ülkücü camia bu kadar net bu kadar güzel nasıl izah edebilir sayenizde aklımda beni kemiren bazı soru işaretleri netleşmiş oldu şimdi sayın durmuş sayesinde beynimi zihnimi berraklaştığı şu anda diyorum ki hareketin lideri devlet bahçeli ise lidere sadakatte bizim şerefimizdir

 3. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  demir ergin – 24-06-2009 15:30
  hatırladım
  Evet sayın Durmuş Antalya il istişare toplantısına gelmişti ve orda ayak üstü sohbet ettik gerçekten çok babacan çok candan bi insandı MHP’nin böyle gelenekten yetişmiş insanlarla iktidara koşacağından eminim

 4. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  Haydar Efe – 24-06-2009 18:34
  İktidar Özlemimiz Var
  Her yer karanlık oldu, gelecek zifir gibi. Her yer satıldı bir bir vatandaş ölü gibi. Tek umut siz kaldınız yarınlarımız için. Ne olur erinmeyin, coşalım Bayrak gibi. Sayın Vekilimiz; Moralimiz bozuk, düzenimiz bozuk. Dünü arar bir haldeyiz, terazimiz bozuk. Bacasız sanayi turizmi de bitirdi bu hükümet. Size yeterli oy sağlayıp tek başınıza iktidar yapamadığımız için utanıyoruz. Çoluk çocuğumuzun yüzüne bakamıyoruz. O Koray Aydın münafığı veya yakınları buralarda da küme düşmüş veya kongre zamanı Bayrağını hatırlamış sözde ülkücü, aslı türkücü kişileri dolaşıyorlar. Ne olur geçit vermeyelim. Saflarımızın en sık olması gereken zaman şimdi. İyi ki varsınız ve bizim vekilimizsiniz.

 5. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  Sarp Tütüncü – 25-06-2009 00:04
  Seviyoruz sizi ve partimizi
  Antalya Toplantısındaki kısa ama doyulamayan konuşmanızın ardından sizi bu vesileyle görmek çok güzel. Röportajı yapan arkadaşı tanımıyorum ama sanki sizi, buraya getirdi. Partimizin yöneticilerinin bu türlü röportajları bizi bir birimize bağlıyor. Daha sık beraber olalım.

 6. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  selim acar – 25-06-2009 11:52
  ülkücü
  ülkücü budur işte ülkücü zamanın şartlarına göre kendini geliştirebilendir ülkücü nostaljik hatıralarını anlatmak yerine her an hayatını ölümsüz kılacak yeni hatıralar yaratandır sayın vekilim sizi ve sizin gibileri seviyoruz siz öncülük edin çıkın meydanlara şimdiden 2011 e hazırlanalım ve iktidar inan ki sizin ve bizim azmimizle yakalanacak kızıl elmadır sağ olun var olun uzun zamandır bu denli net teşkilatçılık ve siyaset dinlememiştim

 7. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  deniz can – 25-06-2009 11:59
  davet
  Sayın milletvekilim en kısa zamanda partimizin düzenlediği bir organizasyonda sizi Antalya da görmek istiyoruz sayın il başkanımdan rica edeyorum lütfen bir toplantı düzenleyin ve sayın durmuş u Antalya da misafir edelim

 8. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  zeynep acar – 25-06-2009 13:54
  Sayın vekilim sağ olun var olun MHP iktidarına herkes hazır olsun Allah yar ve yardımcınız olsun

 9. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  ESER EDİN – 25-06-2009 13:55
  Sayın vekilim bizlerin düşüncelerine tercüman olduğunuz için teşekkür ederim sağ olun var olun

 10. admin dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ YORUM AYNI RÖPORTAJIN YAYIMLANDIĞI ANTALYA AJANS 1 SİTESİNE GELEN YORUMLARDANDIR. İLGİSİ DOLAYISI İLE BİLGİLERİNİZE SUNARIM.
  http://www.ajansbir.com

  selim dereli – 25-06-2009 13:58
  İşte mesele budur bırakalım koltuk kavgalarını hırsları bir kenara partimizi tanıyalım ve bu üslupla insanlara anlatalım emin olunki Mhp yi anlamayacak ve ona gönül vermeyecek insan yok yeter ki biz kendimize gelelim sağ olun sayın vekilim

 11. İsmail Özdemir dedi ki:

  Kemer Ahalisi; öyle ya da böyle hangi partiden olursa olsun ağabeyiniz yani Hüseyin bey bir röportaj yapıyor, bir başka ilin vekili yani Cumali bey sizlere selam gönderiyor. benim içimde özel bir yeriniz var diyor. Siz bir yorum ve bir selamı bile çok görüyorsunuz.
  İşte onun için Kemer en kalabalık zamanında bile dibe vuruyor.
  Vefasızlık yaptığınız

 12. Mehmet Can dedi ki:

  Sayın vekil bey. kırk dokuz yaşındayım ve ve sadece iki yerel seçimde, Mustafa Gül için partinize oy verdim. Ne zaman partiniz iyi oy alsa içindeki çakallar kış uykusundan uyanıp baç istiyor.
  kimsenin ülkücülük gibi bir hesabı yok. zaten öyle bir hesaptas yok galiba.
  Neden taşra yönetimlerinizi denetlemiyorsunuz ve bu çürük yumurtaları ayıklamıyorsunuz. Saygılarımla…

 13. Faruk Derbeci dedi ki:

  Sayın Vekilim, tek rakibimiz kendi kendimiz. biz sıradan partililer çekişmelerinizden üzüntü duyuyoruz. Teşkilatları daha sık denetleyin lütfen. Kemerde utanmak ve dalga geçilmek istemiyoruz.

 14. İSMAİL EMBİYAOGLU dedi ki:

  Allahın selamını getirende götürende ALLAH razı olsun.

 15. HÜSEYİN SEVİMLİ dedi ki:

  SAYIN VEKLİM. SU KAYNAKLARININ DÜZENLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ BİR BELGESEL YAZINIZI BEKLİYORUZ. KEMER BELEDİYE BAŞKANIMIZ ARTIK MHP Lİ MUSTAFA GÜL. O GEREĞİNİ YAPAR VE BÖLGEDEKİ OTELLERE GÖNDERİR. OTELLER ÇOK SU TÜKETİYORLAR.
  HÜRMETLERİMLE

 16. MUHSİN YILMAZ dedi ki:

  Sayın vekilim;
  Bu yumuşak davranışlarla Akp nin bu haline destek olduk, ekmeğine yağ sürdük gibi geliyor.

 17. GENÇ BOZKURTLAR dedi ki:

  BİZ GENÇ BOZKURTLAR SON BAŞBUG ALPARSLAN TÜRKEŞİN İZİNDE YÜRÜYECEGİMİZE ANDİÇTİK.ONUN ÇİZGİSİNDE LİDER TARTIŞILMAZDIR.BUGÜN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİ BURALARA TAŞIYAN ÜLKÜ OCAKLARINI MAFYA OCAKLARI OLMAKTAN KURTARAN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİ’DEN NE İSTENMEKTEDİR. SEN KORAY AYDIN KOALİSYON DÖNEMİNDE BU PARTİNİN TERTEMİZ BAKANLARI İÇİNDE ÇÜRÜK ELMA DEGİLMİYDİN. ŞİMDİ HANGİ HAKLA SAYIN DR DEVLET BAHÇELİ LİDERİMİZE DİL UZATMAKTASIN. ŞU AN TÜRKİYEDEKİ GENEL BAŞKANLAR İÇNDE EN DÜRÜSTÜ O DEGİLMİDİR. KİŞİLİGİYLE DURUŞUYLA TAM BİR TÜRKİYE SEVDALISI OLAN LİDERİMİZ SAYIN DR DEVLET BAHÇELİ BEYE GÜVENİMİZ TAMDIR. BAŞBUGUMUZ ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN İZİNDE LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİNİN EMRİNDEYİZ. ÇEKİN ARTIK KİRLİ ELLERİNİZİ 40 YILLIK ŞANLI MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN ÜSTÜNDEN. BİZ 2023 BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFİNE DOGRU EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ.
  VE SON SÖZ BİZ GENÇ BOZKURTLAR LİDERİMİZ SAYIN DR DEVLET BAHÇELİ BEYE İNANIYORUZ GÜVENİYORUZ. BİR GÜN MUTLAKA DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELECEK.
  BIRAKIN YAKAMIZIDA TERTEMİZ BİR TÜRKİYE İÇİN EMİN ADIMLARLA KOŞALIM.
  YETER ARTIK VERDİGİNİZ HUZURSUZLUK.

  MHPYEUZANANELLERKIRILIR@SONSÖZ.COM
  GENÇ BOZKURTLAR

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari