2010 YILI HAC ÖN KAYITLARI KEMER’DE BAŞLADI…

Nisan 8, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

2010 YILI HAC ÖN KAYITLARI KEMER’DE BAŞLADI…

Hac Müracaatları 08-22 Nisan 2010 tarihleri arasında; “kayıt yeniletme” ve “İlk defa kayıt yaptırma” şeklinde Kemer İlçe Müftülüğünde yapılmaya başlandı.

Kayıt için müracaat edenlere Müracaat Form Dilekçesi doldurulmakta ve Nüfus Cüzdanı fotokopisi ile ön kayıt yaptıranların 15 TL. yatırdığına dair Banka Dekontu alınmaktadır. Önceki yıllarda müracaatı olduğu halde 2009 yılında kayıt yeniletmemiş olanlar ile 2009 yılında kesin kayıt sırası gelmesine rağmen kaydını yaptırmamış olanların 2010 yılı hac müracaatları, ilk defa müracaat edenler statüsünde değerlendirilecektir. Müracaatlarda; sadece eş, anne, baba, kardeş ve çocukların birbirileri ile, engellilerin ise hacca hiç gitmemiş refakatçileri ile birlikte kur’aya girme talepleri kabul edilecektir. Daha önce hacca gitmiş olanların müracaatı kabul edilmeyecek, müracaatlardan veya kur’a çekiminden sonra hacca gittiği tespit edilenlerin kayıtları sistemden silinecek ve kayıt ücreti de iade edilmeyecektir.

İster kayıt yeniletme ister ön kayıt yaptırma şeklinde olsun başvuru esnasında adaylar, tercih ettikleri “Normal Tip, Müstakil Odalı Tip ve Otel Tip ” kategorilerinden birini tercih etmek zorundadır. Daha sonra tip değişikliğine imkân verilmeyeceğinden bütün adayların kategori seçiminde dikkatli olması gerekmektedir.

2010 yılı Hac takribi fiyatları; Normal Tip (25-45gün); 2350-2750 Avro, Müstakil Tip (15-30 gün); 3650-4750 avro arası, Otel Tip (12-25 gün); 5500 Avro ve üzeri olarak belirlenmiştir.

Kategori özellikleri: Hac tiplerinde Hareme mesafesi 1 km’den uzak olan yerlere servis konulacaktır. Normal Tip: Kadın ve erkekler ayrı ayrı daire ve odalarda olmak üzere, her bir odada en fazla 5 veya 7 kişi bir arada, banyo ve tuvaletler ortak kullanılacak, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. Müstakil Odalı Tip: Banyo ve tuvaleti içinde olan odalarda tercihe göre 2 veya 3kişi kalacaktır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. Otel Tip: Banyo ve tuvaleti içinde olan odalarda 2 veya talep halinde 3 kişi kalacaktır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe usulü verilecektir.

Kemer’den hacca gitmek isteyen tüm kardeşlerimizin 08-22 Nisan 2010 tarihleri arasında Müftülüğümüze müracaatlarını bekliyoruz. Ayrıca Umre’ye gitmek isteyenlerin kayıtları da Müftülüğümüzde yapılmaktadır. Umre turları ve Hac hakkında Müftülüğümüz 814 44 92 nolu telefonundan veya www.diyanet.gov.tr adresinden de detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mehmet MUSLU

Kemer Müftüsü

 • Netinial Internet

Yorumlar

“2010 YILI HAC ÖN KAYITLARI KEMER’DE BAŞLADI…” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
 1. cami cemaati dedi ki:

  Sayın Müftü Bey,Kemerde yapımı süren caminin akıbeti nedir.yaklaşık 1 yıldan beri çivi çakılmıyorda.
  bu bizi çok üzüyor.

 2. Mehmet MUSLU dedi ki:

  2008 yılında Kemer Merkezinde temelini atmış olduğumuz yeni camiimizle ilgili çalışmalar yeni sezonla birlikte başlamış bulunmaktadır. Geçen yıl ekonomik sıkıntıların sebebiyet verdiği iç mimari proje çalışmaları sürerken, inşaatın durduğu şeklinde değerlendirmeler yapıldı. Ancak takdir edersiniz ki, camimiz bir defa yapılacak ve en mükemmel şekilde olmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle aceleye getirip yarın memnun olunmayacak bir yönünün bulunmaması için de zaman kaybını önemsemiyoruz. Ortaya çıkacak eserin Kemer’e yakışır bir eser olması ve hayranlık uyandırması için iç mimarların çalışmaları üzerinde bir karar verilme aşamasındayız. Şuan elektirk ve su tesisatları ile merkezi havalandırma ve klimalarının boruları döşendi. Ekonomik boyutunu hayırsever vatandaşlarımızın katkı ve destekleriyle aşmak için çalışıyoruz. Derneğimiz inşaatı borçlanmadan yapmayı arzu ettiğinden para bağışı yapıldıkça inşaat tamamlanmaktadır.
  Bu gün Dernek yönetiminin genel kurulu yapıldı ve Yönetim Kurulu aynı şekilde çalışmalarını sürdüreceği konusunda karar alınarak, bu güne kadar yapılan çalışmaların detaylı açıklaması Dernek yönetimince üyelere yapıldı. Detaylı açıklamayı ise basın yoluyla yapacağız.
  İlgi ve alaka gösterenlere, maddi ve manevi katkıda bulunan ve her konuda emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Mehmet Muslu Kemer Müftüsü

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari