2010 YILINA MERHABA

Aralık 30, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

2010 YILINA MERHABA

İnsanların bereket, bolluk, huzur, barış ve iyilik beklentilerinde Yeni yıl kutlamaları; evrensel kültürün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Batı toplumunun kültürel etkisiyle 19. ve 20. yüzyıllardan itibaren bu kutlama dünyanın birçok halkı tarafından benimsenmiştir. Ülkemizde de yaygın bir davranış biçimi olarak kutlanmaktadır.

Ancak şunu bilmek gerekir ki; Yılbaşı adeti Hıristiyan toplumlarınca Noel’le birleştirilen bir kutlamadır. Noel Baba inancının, Hıristiyan geleneğinde önemli bir yeri vardır. Dolayısıyla Noel Kutlamaları Hrıstiyanlarca dinsel bir bayram olarak değerlendirilmektedir. Bununla birlikte Yılbaşı kutlanırken dini ve kültürel değerlerimizi yok edecek, dinimizin emir ve yasaklarına, genel ahlâka ve toplumsal kurallara aykırı davranışlarda bulunmak kesinlikle doğru değildir.
Bilakis yeni bir yıla girerken geçmiş yılın muhasebesini yaparak, ömrümüzden kalan ve ne kadar sürecek olduğunu bilemediğimiz hayatımızı en güzel şekilde değerlendirme konusunda daha çok dikkatli olmamız gerekir. Çevremizde yaşanan sıkıntıları en aza indirebilmek için millet olarak; birlikte hareket etmeliyiz, yardımlaşma ve dayanışmayı arttırmalıyız.

Yeni yılda sorumluluklarımızı geçen yıla göre daha iyi yerine getirme, iyi bir insan ve müslüman olma yolunda yeni adımlar atmalıyız. Çevresine zarar veren değil, yararlı ve erdemli kişiler olmaya ve gençlerimizi bu doğrultuda yetiştirmeye özen göstermeliyiz.

2010 Yılının aziz milletimize ve bütün insanlara hayırlar getirmesini; yoksulluğun, açlığın, doğal felâketlerin yaşanmadığı, savaş ve terör gibi üzücü olayların son bulduğu bir dönem olmasını, bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum.

Mehmet MUSLU  Kemer Müftüsü

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari