2010 YILININ İLK BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ocak 6, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

2010 YILININ İLK BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

IMG_6491IMG_6500Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL’ başkanlığında yapılan toplantı, yoklama ve açılış ile başlarken, bir önceki toplantıya ait karar özetlerinin okunmasıyla devam edildi.

Meclis çalışmalarında bir ilkin yaşandığı yılın ilk meclis toplantısı Alevi Kültür Derneği Kemer Şubesinin, Başkan GÜL’ün onayıyla meclise taşınan talebi ile başladı.

Alevi Kültür Derneğinin dilekçeli talebi ve Belediye Başkanı Mustafa GÜL’ün meclise havalesi ile meclis gündemine alınan ve derneğin Kemer Belediyesinden talep ettikleri Kültür Merkezi yapımı için uygun bir yer tahsisi görüşülerek kabul yönünde karar verildi.

Kemerde bir ilk olan bu kabul ile Alevi Kültür Derneği Kemer Şubesi Kemer Belediyesinin de desteğini alarak Alevi-Bektaşi Kültürünün yaşatılması ve Kültürler arası kaynaşmanın sağlanması için önemli bir adım atılmış oldu.

Belediye Başkanı Mustafa GÜL’ün Alevi-Bektaşi Kültürünün Kemerde yaşam alanı bulması ve değişik kültürlerin kaynaşmasını sağlamak için destek verdiği önerge, Başkan GÜL’ün katkılarıyla görüşülerek olumlu yönde karara bağlandı.

Bu sayede Kemerde yaşayan Alevi vatandaşların kendi Kültürlerini yaşayabileceği bir kültür merkezi oluşumunun temelleri atılmış oldu.

Gündemin diğer maddeleri olan; Kemer Merkez Mahalle parsel konusunun görüşülmesi, Kuzdere mahallesi sınırlarının gündeme alınması ve Kuzdere mahallesinin üç ayrı mahalleye ayrılması konuları görüşüldü.

Her yıl Ocak Ayında belirlenen Denetim Komisyonu’na aday seçilmesiyle devam edilen meclis toplantısında Denetim Kuruluna, Galip Gün, Halit Çilenğir ve Mesut Ersan Şatana seçildi. Belediye Bünyesinde kadro karşılığı çalışacak sözleşmeli personelin 2010 yılında ödenecek ücretlerin belirlenmesine oybirliği ile karar verildi.

Meclisin Ağustos Ayında tatiline oybirliği ile karar verilirken, Otobüs alımı için İller Bankası ibaresinin eklenmesi konusundaki madde oybirliği ile kabul edildi. Kemer Yeni Mahalle 9 ada 1-2-3 parsellerin plan tadilatının imar komisyonuna gönderilmesine oybirliği ile kabul edildi.

Mülkiyeti Belediye’ye ait olan Yeni Mah.349 ada 5 parselin kira süresinin 10 yıllık olarak belirlenmesi ve Belediye Encümenine yetki verilmesine oybirliği kabul edildi. Bir sonraki Meclis toplantısının, 02 Şubat 2010 saat 10.00’da yapılmasına oybirliği ile karar verildi.

Ocak Ayı meclis toplantısı dilek ve temennilerle sona erdi.

Kemer Belediye

Basın Bürosu

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari