22 MİLYON İNSAN YANACAK

Aralık 26, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

22 MİLYON İNSAN YANACAK

Hürriyet Yazarı, Öğretim Üyesi Şükrü Kızılot’tan çok önemli bir uyarı geldi:

TV 8’de yayımlanan Erkan Tan ile Başkent` ten programına katılan Gazi Üniversitesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot “Türkiye`de 22 milyon vatandaş 2010 yılında Emlak vergisini yüksek ödeyecek. 2010 yılında sürprizlere hazır olun” diyerek vatandaşı uyardı.

Türkiye`de İnşaat Faaliyetleri Düştü mü Arttı mı?

”2009 yılında ev fiyatları düştü. Evimizin vergisinin azalması gerekirken Maliye ve Bayındırlık İskan Bakanlıklarının yaptığı açıklamaya göre, evlerin maliyeti %25 arttı. Kanuna göre, vatandaşın itiraz hakkı yok. Arsa fiyatları bazı semtlerde %50, bazı semtlerde %100, bazı semtlerde %500 arttı. %20 olan artışlara vatandaşlara dua etsinler” diyen Kızılot ayrıca arsaları olmayanları da uyardı.

Kızılot`a göre, evin maliyeti; bina, arsa ve %25`lik artıştan oluşuyor. Bu artışların Türkiye genelindeki durumunu bilmenin olanaksız olduğunu söyleyen Kızılot, vatandaşın sesi niteliğindeki kuruluşlara çağrıda bulundu: “Neredesiniz Sivil Toplum Kuruluşları?”

Fıkra Gibi

Vatandaşın en önemli sıkıntılarından biri olan benzinle ilgili olarak da, “Benzinin bizdeki fiyatı 3.35 tl, rafineriden 81 kuruşu çıkarılıyor. Aradaki farkın büyük bir kısmı vergilere gidiyor. %427 artışla satılıyor diye açıkladı,

Tüketemiyoruz, Tükettiriyoruz

Türkiye`de üretilen benzini biz tüketmeden ihraç ediyoruz. Dışarıdan ham petrol alıyoruz, dışarıya ürettiğimiz benzini 80 kuruşa satıyoruz. Türkiye`de motorin daha yaygın, benzini 2.80 tl`ye inse insanlar benzine yönelir. Hangisi daha avantajlı? dedi.

Sigara İçmeyenler Müjde

Kızılot, ‘Sizi etkilemeyecek vergi söz konusu, Sigara fiyatları %30 ila %40 arasında artacak. Paket fiyatları en ez 8 ila 9 tl olacak.` Vatandaşın buna da itiraz hakkı yok, vergiyi ödeyecekler” dedi.

BİZİM KOCAELİ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari