3 BELDE İTİRAZ EDECEK (ALANYA İL’E DOĞRU)

Eylül 6, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

3 BELDE İTİRAZ EDECEK  (ALANYA İL'E DOĞRU)

Danıştay kararı ile tüzel kişilikleri kaldırılarak, Antalya’nın Alanya Belediye sınırları içerisine alınan 5 beldeden üçü karara itiraz edecek.

Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, beldede yaptıkları görüşmelerde, halkın bu kararı istemediğini ve bağımsız bir belediye olarak kalmak istediğini söyledi.

Halkın isteği ve beklentisi doğrultusunda hareket etmeye karar verdiklerini anlatan Hatipoğlu, konuyu belediye meclisinde görüştüklerini ve tüm üyelerin oy birliği yaparak Danıştaya dava açma kararı verdiklerini anlattı.

Dava açmak için hukuki sürecin başladığını belirten Hatipoğlu, en geç 2 ay içerisinde Danıştay 8. Dairesi’ne, kararın iptali için dava açacaklarını, avukatların bu konuyla ilgili çalışmaları başlattıklarını dile getirdi.

Alanya sınırları içerisine alınan beldelerden biri olan Kestel’in Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de Danıştaya dava açarak karara itiraz edeceklerini söyledi.

Konuyu belediye meclisinde görüştüklerini anlatan Yücel, bu konudaki kararın oy birliğiyle alındığını hatırlattı. Kestel halkının, Alanya’ya bağlanma fikrine sıcak bakmadığını vurgulayan Yücel, referandum yapılmasını ve bu referandum sonucuna göre yeniden karar verilmesini talep edeceklerini ifade etti.

Cikcilli Belediye Başkanı Kerim Ertekin de açıklamasında, karara itiraz edeceklerini bildirdi. Belde halkının görüşünü almaksızın verilen bu kararın doğru olmadığını savunan MHP’li Belediye Başkanı Ertekin, ”Halkımızın ve beldemizin hakkını sonuna kadar arayacağım. Danıştay’a dava açarak kararın iptalini ve referandum yapılmasını talep edeceğiz” dedi.

Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı 5 belde ile 3 köyün tüzel kişilikleri kaldırılarak Alanya Belediyesi sınırları içerisine alınmış, karar 28 Ağustos 2009 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmıştı.

BİZİM ANTALYA

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari