75 TON HAMSİYE EL KONULDU

Ocak 2, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

75 TON HAMSİYE EL KONULDU

Rize’nin Fındıklı İlçesi’nde 75 ton hamsiye el konuldu. İzin verilen boyutun altında olduğu saptanan hamsiler hazine adına satılacak.

Bu sabah Fındıklı Limanı’nda Sahil Güvenlik ekiplerinin yaptığı inceleme sonrasında limanda kamyonlara yüklenen yaklaşık 75 ton hamsinin avlanmasına izin verilen boyutun altında olduğu tesbit edildi. Bunun üzerine konu Fındıklı Emniyet Müdürlüğü’ne iletildi ve olaya el koyan polis, R.Ö., K.Ö., C.D, V.B. ve İ.B’nin kullandığı kamyonları İlçe Tarım Müdürlüğü’ne teslim etti.

Hamsi avını yapan teknelerin belirlenmesinden sonra kamyon sürücülerine 724’er lira para cezası kesildi ve hamsilere el kondu. Av yapan tekneler için de cezai işlem yapılacağı belirtilirken,hamsilerin İlçe Mal Müdürlüğü tarafından Hazine adına satılacağı öğrenildi.

Bu arada, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliği’nde, boyu 9 santimetreden küçük hamsinin avlanmasının yasaklandığı öğrenildi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari