ABD DEN İRAN A TEHDİT “BOMBALARIZ”

Ocak 11, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ABD DEN İRAN A TEHDİT

ABD’nin Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nden sorumlu komutanı David Petraeus İran’ın nükleer tesislerini bombalayabileceklerini söyledi.

İran’ın nükleer programını durdurmak için ABD’nin acil durum planını hazırladığını belirten Petraeus, “buna nükleer tesisleri bombalamak da dahil” dedi.

Amerikan televizyonu CNN’e konuşan ABD’li komutan Petraeus, hazırladıkları acil durum planıyla ilgili ayrıntılara ise girmedi.

İRAN: FÜZE SAVUNMA KAPASİTEMİZ ÇOK DAHA GÜÇLÜ

İran, ise füze savunma kapasitesinin  “düşmanın tahmininden çok daha güçlü” olduğunu açıkladı. Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, Devrim Muhafızları Füze Komutanlığını denetlemede yaptığı konuşmada, “Füze savunma kapasitemiz, düşmanın tahmininden çok daha güçlü” dedi.

Vahidi, “düşmanların propaganda ve iddialarının aksine İran’ın caydırıcı gücünün, ülke ve bölge güvenliğini sağlamaya yönelik olduğunu” savundu.

İran’ın yerli savunma gücünün en önemli bölümünü kısa, orta ve uzun menzilli Fecr, Tonder, Hut, Şahin, Zilzal, Fatih, Gadr, Şahap ve Siccil füzeleri oluşturuyor.

İran, en son 16 Aralık 2009’da katı yakıtla çalışan karadan karaya uzun  menzilli “Siccil-2” füzesinin yeni versiyonunu denemişti.

Son denenen füzenin menzilinin, 2 bin kilometre menzili Şahap-3  füzelerinden daha çok olduğu ve nokta isabet yeteneğinin daha güçlü olduğu  açıklanmıştı.

HÜRRİYET

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari