AÇILIMA KARŞI ÇIKMAK MİLLİ DURUŞTUR

Şubat 4, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

AÇILIMA KARŞI ÇIKMAK MİLLİ DURUŞTUR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Açılım karşıtlığı sosyal, siyasi, fikri tabanlı milli bir duruştur. Bu milli duruş, bugün itibariyle sadece MHP tarafından gösterilmektedir” dedi. Yalycın Başbakan Erdoğan’ın MHP’ye yönelik “Sivas’ın ötesine gidemez” sözlerine de tepki göstererek “MHP ve liderinin sahte kahramanlıklara, kurgulanmış delikanlılıklara ihtiyacı olmadığını da hatırlatırız” açıklaması yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “devlet yönetimiyle ilgili önemli konuların altında kalmanın hezeyanıyla MHP mensuplarına saldırdığını ve zaman zaman çelişkili ifadelerde bulunduğunu” vurguladı.

Yalçın, Erdoğan’ın “Türk milliyetçilerini kastederek (Sivas’ın ötesine gidemez. Tunceli’nin yerini bulamaz) tarzındaki söylemleriyle kendi zihnindeki ayrışmayı ve gerilimi milletten de beklediğini” belirterek, iktidarın toplumu kamplaştırma ve devlet kurumlarını çatıştırma üzerine kurulu siyaset stratejisinin artık deşifre olduğunu savundu.

MHP’li Yalçın, şöyle devam etti:

“Siyasi ayıbı ortaya çıkan Başbakan, tehlikeli çıkışları örtbas edebilmek için, değerlerimize yabancılaşmış aydınlardan referanslar aramayı bırakmalıdır. Bu özürlü bakış, (MHP’nin bölgede parti binası bile yok, sizin bölgeyle ilgili söz söylemeye hakkınız yok) gibi akıl ve izan dışı bir açıklama yapabilmiştir. Bunun anlamı, Habur karşılamalarına devam etme, yeni çadır tiyatroları sergileme niyetinde olan siyasi iktidarın bu yüksek tansiyonlu günlerde, MHP liderini bölgeye gönderip akabinde açılımlarla yapamadığı kamplaşmaya zemin hazırlamaktan başka bir şey değildir.”

AKP’NİN YIKIM PROJELERİ

İktidarın birlik ve beraberliğinin sembolü olan şehirleri, bir şekilde “öteki” olarak sunmaya çalıştığını da ileri süren MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, şunları kaydetti:
“MHP ve lideri şu an sorun olarak görülen bölgenin ve burada yaşayan vatandaşlarımızın bütün meselelerine her açıdan vakıftır. Çünkü Türk milliyetçileri, Sivas’ın ötesini de Hakkari’nin dağlarındaki runik Türk alfabesini de Tunceli’nin koçbaşlı mezar taşlarını da bilir.

MHP, gerek 40 yıllık siyasi geçmişinde, gerekse 57. hükümette ortaklık tecrübesinden bu yana her zaman ve zeminde doğu ve güneydoğu bölgelerimizin asli partisi olmuştur. AKP’nin tansiyonu ve ateşi yükselttiği bölgeye MHP ve lideri isterse devletin güvenlik sağlamasına ihtiyaç duymadan gitmiştir, gitmektedir, yine gidecek ve siyasetini yapacaktır. MHP bu siyaseti yaparken AKP’nin yıkım projesinin tuzağına da düşmez.”

Açıklamasında, bugün gelinen siyasi süreçte, yeni ve özgün tavrın ifadesinin, açılım safsatasına karşı olmaktan geçtiğini ifade eden Yalçın, “Açılım karşıtlığı sosyal, siyasi, fikri tabanlı milli bir duruştur. Bu milli duruş, bugün itibariyle sadece MHP tarafından gösterilmektedir” görüşüne yer verdi.

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari