AHMET TÜRK APO’YU ÖVDÜ

Ağustos 25, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

AHMET TÜRK APO'YU ÖVDÜ

TERÖR örgütünün sesi Roj TV’nin yayınına katılan DTP Eşbaşkanı, bebek katili Öcalan’ı övdü, TSK’ya operasyonları durdurun çağrısı yaptı.

TSK operasyonları durdursun

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, uydu aracılığı ile PKK çizgisinde yayın yapan Roj TV’nin Brüksel’deki stüdyosuna konuk olarak sözde Kürt sorunu açılımı konusunda soruları yanıtladı. “Cin şiseden çıktı artık geri dönüş yok” diyen Ahmet Türk, 2 saate yakın süren programda bebek katili Abdullah Öcalan’ı övdü, TSK’ya ’operasyonları durdurun’çağrısı yaptı.

Türk’ün açıklamaları özetle şöyle: “Açılım konusunda Başbakan’ın samimi yaklaştığına inanıyorum. Başbakan ile yaptığımız görüşmenin içeriği ile bir şey söylemem söz konusu değil. Bugüne kadar gelişme uzun bir süreç yaşandı. Genelkurmay, asker 30 yıldır mücadele etti. Genelkurmay Başkanı’nın daha önceden de yakınmaları oldu, siyasi destekten söz etti.

Öcalan sıradan biri değil

Asker, son dönemde süreci izlemeye çalışıyor, ’Yol haritası nedir’ diye. Onlar da süreci, Türkiye’yi, toplumu izleme sürecindeler. Başından beri söyledik. Silahlar karşılıklı durmalı. ’Devlet silah bıraksın’demiyoruz, Kürtler’e karşı silah susmalı, bırakmalı diyoruz.

Operasyon yapıldığında güven ortadan kalkıyor. Her operasyon güvensizliği getiriyor. Türkiye kesimindeki hassasiyeti göz önünde tutar, Kürt bölgesinde tutmazsanız güvensizlik olur. Şüpheler ortaya çıkar. Sayın Öcalan sıradan biri değil. Türkiye ve Kürtler ’Düşünceleri nedir’ diye merakla bekliyor.

Önemli olan insanlar rolü ve misyonu kendiliğinden ortaya çıkıyor. PKK’nın ’liderimizin söylediği, bizim için emirdir’ söylemi var. Bunu görmezden gelemezsiniz, katkı sağlamak gerek. Rol ve misyonu önemli olduğu bilinmesine rağmen dışlama, rencide etme sürece katkı sağlamaz.”

YENİÇAĞ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari