AK PARTİ TOKAT İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Aralık 20, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

AK PARTİ TOKAT İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

akp tokatKendisini ”1987’den beri Erdoğan’ın yol arkadaşıyım” diye tanıtan AK Parti Tokat İl Başkanı Mustafa Boyraz, görevinden ani bir kararla istifa etti. İstifa, AK Parti’de şok etkisi yarattı.Boyraz’ın partisinin Tokat Milletvekili Şükrü Ayalan ile anlaşamadığı için istifa ettiği öne sürüldü.

Boyraz, il başkanlığı binasında yaptığı basın toplantısında, yedi yıldır il başkanlığı görevini sürdürdüğünü, 21 Haziranda üçüncü kez il başkanı seçildiğini anımsatarak, “21 Haziran’daki kongrede başkan seçilmeme rağmen Tokat’ta bazı gelişmeler devam etti. Biz teşkilat terbiyemiz nedeniyle hiçbir zaman bu konuda konuşmadık” dedi.

Bugüne kadar görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştığını ifade eden Boyraz, sözlerine şöyle devam etti:
“Yaşanan gelişmeler üzerine teşkilat başkanımız ile baş başa görüştüm. Bu görüşmede benim il başkanlığından istifa etmemin hayırlı olacağına karar verdik. 17 Aralık Perşembe günü parti genel merkezine istifa dilekçemi verdim. Yönetim kurulu üyelerimizin hepsi görevinin başındadır. İl Başkanlığı görevini Eyüp Akın sürdürecektir. İl başkanlığına genel merkezimiz tarafından atama yapılacaktır.”

Bir gazetecinin “İstifa mı ettiniz yoksa istifaya mı zorlandınız?” sorusuna Boyraz, “Ben kendim istifa ettim. Ben 1987’den beri Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşlığı yapıyorum” yanıtını verdi.

Mustafa Boyraz’ın, Ak Parti Tokat Milletvekili Şükrü Ayalan ile anlaşmazlığının istifaya neden olduğu tahmin ediliyor. Son İl Başkanlığı seçiminde Şükrü Ayalan, Mustafa Boyraz’a muhalif grupta yer almıştı. İl Başkanlığı görevine genel merkez tarafından yeni bir atama yapılacağı öğrenildi.

HÜRRİYET

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari