AKAYDIN ERDOĞAN’A SELAM SÖYLEDİ!

Kasım 29, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

AKAYDIN ERDOĞAN'A SELAM SÖYLEDİ!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın, su maliyetlerinin artmasında elektrik zamlarının etkili olduğunu belirterek, ”Başbakan’a selamımı söyleyin, elektriğe zam yapmasın, biz de suya zam yapmayalım” dedi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antalya Su ve Atık Su (ASAT) Genel Müdürlüğü’nün 2009 Kasım ayı Olağan Genel Kurulu’nda 2010 yılı bütçesi ele alındı. Genel kurulda 2010 yılı için suya yüzde 10 zam yapılması talebi de görüşüldü.

Başkan Akaydın, genel kurula sunulan maddelerin görülüşmesi amacıyla dosyaların Bütçe Komisyonu’na havale edilmesini istedi. Bu arada da Genel Kurul üyelerinin görüşünü almak için söz verdi.   Bunun üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve ASAT Genel Kurul üyesi, AK Parti Grup Sözcüsü Murtaza Akyürek, arife günü genel kurul yapılmasına anlam veremediğini, herkesin mezarlıklara giderek, ölen yakınları için hayır duası yapacağını söyledi. Akyürek, ”İnsanlar arife günü, bayramı huzur ve mutluluk içinde geçirmek isteyecek, arefe günü suya zam yapılması konusunun gündeme gelmesi burukluk yarattı. Keşke, bu arife gününde suya zam yapılması konusu gündeme gelmeseydi. Mübarek günde halkın ‘hayır duasını!’ almayalım” dedi.

Yerelde biz genelde siz

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Akaydın, ASAT’ın suyu maliyetinin yarısına verdiğini belirterek, su maliyetlerinin yüksek olmasında elektriğin etkili olduğunu söyledi. Geçen yıl ASAT’ın suya yüzde 15 zam yapma kararı aldığını ancak bunun uygulanmadığını ifade eden Akaydın, şunları kaydetti:   ”Bugün amortisman giderleri ve yüzde 10 kar koyarsanız su maliyetleri 3 TL’ye, amortisman giderlerini saymazsanız 2,25 TL’ye mal oluyor. ASAT maliyetlerinin altında su satıyor. Elektrik maliyetlerini düşürmeye çalışıyoruz. 2010 yılı elektrik zammından dolayı maliyetlerinin artacağı bir dönem olacak. Yerelde biz, merkezi yönetimde de siz, AK Parti iktidarda. Başbakan’a selamımı söyleyin elektriğe zam yapmasın. Biz de suya zam yapmayalım. Halkı düşündüğümüz için suyu sübvanse ediyoruz. Duygu sömürüsü yapmayın. Suya zam yapmayalım ama ASAT’ı da zarar ettirmeyelim.”   Yapılan oylamada, ASAT Genel Kurulu’nda ele alınan tüm maddeler Bütçe Plan komisyonuna havale edildi. Başkan Akaydın, daha sonra genel kurul üyeleriyle bayramlaştı.

SEKİZ SAYFA

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari