AKP, TESLİM OLAN PKK’LILARA BOĞAZ TURU DA ATTIRACAK – Cemalettin ÖZTÜRK

Ekim 22, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

AKP, TESLİM OLAN PKK'LILARA BOĞAZ TURU DA ATTIRACAK - Cemalettin ÖZTÜRK

Türkiye‘de inanılmaz ve inanılması güç olan gelişmeler yaşanıyor. AKP, yıllardır akan kanın durması için bir adım attı.
Adını da “Açılım” koydu.
“Açılım”ı açamadığı için tepki alıyor. Açılımın bir ayağı olan dağdaki PKK‘lıların evlerine dönmesi için ilk kıvılcımı çaktı ve 40 kadar PKK‘lı Türkiye‘ye gelip teslim oldu.

Yıllardır dağda terörist avına çıkan Türkiye, gerilla kıyafeti giyip gelenlere misafir muamelesi yaparak karşıladı. Formalite icabı ifadelerini alıp serbest bıraktı. Amaç diğer teröristleri de dağdan indirip ve terörü böylece bitirmek.

Yıllardır anaların yüreklerine ateş düşüren bir anlayışın devamı bu olmamalıydı. İdealleri uğruna o bölgede yıllarca kan döktüler, canlar yaktılar, ocaklar söndürdüler, insanlar korkudan yerlerini yurtlarını terk etti.
Açık yüreklilikle söylüyorum ve itiraf ediyorum. Terörün sürüklediği, yerinden yurdundan edilen kişilerden biriyim.

Terör korkusu yüzünden köyümüzü terk ettik. Rahmetli babam, teröristler bizi dağa kaçıracak korkusuyla İzmit‘lere kadar geldik. 1989 yılında bu yan bu kentte yaşıyoruz.

Bu korkuyu yaşatmasalardı bize belki bu gün burada olmayacaktık.
“Bunları da mı görecektik” dedirten gelişmeler yaşıyoruz.

AKP artık teslim olan, yıllardır dağda olan deniz yüzü görmeyen bu teröristleri İstanbul‘da şöyle bir boğaz turu attırıp, sonra boğazda nefis bir balık ziyafeti çekerse hiç şaşırmayın.

Hürriyet Gazetesi‘nin yazarı Yılmaz Özdil önceki gün nefis bir yazı kaleme almıştı.
Okuyamayanlar için köşemde yayınlıyorum.
Birlikte okuyalım….

*****
“Terörist olmadıkları, olsa olsa terörişko oldukları açıklanan PKK‘lılar, sınır kapısına serilen kırmızı halı üzerinde, protokol tarafından, çiçeklerle karşılandı.

Yetkililerin, gözyaşlarıyla birbirlerine sarılarak, “çak”  yaptıkları görüldü. Giriş işlemlerini önceden hazırlamayarak, 4 saniye beklemelerine sebep olan memur, görevden alındı, mağdur PKK‘lılardan özür dilendi, araya Ahmet Türk girdi, tatsızlığın büyümesini önledi, Ahmet Türk‘e teşekkür plaketi verildi.

Bando eşliğinde üstü açık arabaya bindirilen PKK‘lılar, resmi geçit kortejine katılarak, halkı selamlaya selamlaya Silopi‘ye girdi. Temsili karakol baskınının gerçekleştirildiği törenlerde, temsili bir askerin, tahta tüfekle sağa sola ateş ediyormuş gibi yapması, coşkuya gölge düşürdü.

Divan-ı harbe verilen askerin, akli dengesinin bozuk olduğu ortaya çıktı. 25 atletin İmralı‘dan getirilen toprağı PKK‘lılara sunmasının ardından, güzergâh üzerindeki devlet dairelerine molotof atıla atıla, Vilayet Konağı‘na geçildi.

Makam aracını PKK‘lılara tahsis ettiği için yürüye yürüye gelen Vali‘nin kapıda karşılamaya gecikmesi, PKK‘lıları tek başına karşılamak zorunda kalan ABD Elçisi tarafından skandal olarak nitelendirildi. Sinirlenen elçi, “Bu memleketin sahibi yok mu kardeşim, her şeyi biz mi yapacağız” diye bağırdı, araya Emine Ayna girdi, tatsızlığın büyümesini önledi, ona da teşekkür plaketi verildi.

Karayoluyla Diyarbakır‘a giden PKK heyeti, oradan, havayoluyla Ankara‘ya geçti. Ancak, bu seyahat için, başbakanlığa yeni alınan 18 koltuklu DAP uçağının tahsis edilmesi, krize sebep oldu. PKK‘lıların “Sıkış tepiş olacağını bilseydik, gelmezdik” diye yakınması üzerine, derhal 40 koltuklu Ana uçağı tahsis edildi. Bu bekleme sırasında VIP‘te yürekleri ağızlara getiren bir sabotaj girişimi yaşandı ve “Türk” kahvesi ikram edildi…

Irkçı muameleye maruz kaldıklarını söyleyen PKK‘lılar, “Kalkın, dönüyoruz Kandil‘e” dedi. Allah‘tan Sırrı Sakık devreye girdi, “Espresso olmadığında ben bile Türk kahvesi içiyorum” diyerek, tatsızlığın büyümesini önledi. Faşist garson gözaltına alındı.

Sırrı Sakık‘a da teşekkür plaketinin yanı sıra Beluga havyarı takdim edildi.

Başkent‘e inen PKK‘lılar, gündüzdü ama havayi fişeklerle karşılandı, deve kesildi, nazar değmesin diye alınlarına sürüldü, TOKİ‘nin hediyesi dubleks dairelerin anahtarları hediye edildi. Limuzinlerle TBMM‘ye geçen PKK‘lılar, önce, Meclis Lokantası‘nda AB büyükelçileriyle basına kapalı yemek yedi, sonra, DTP grup toplantısına katıldı;

Şeş TV‘nin yanı sıra, Roj TV‘den de naklen yayınlandı. Ayak altında dolaşmasınlar diye, CHP ve MHP grup toplantıları iptal edildi, “Çok istiyorsanız gidin orada yapın” denilerek, ilk meclis tahsis edildi.

PKK‘lıların yarın İstanbul‘a geçmesi, Savarona‘yla Boğaz turu atması, akşam da Çırağan Sarayı‘nda gazetecilerle yemek yeyip, topluca Reina‘ya gitmeleri bekleniyor

BİZİM KOCAELİ

www.bizimkocaeli.com.tr

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari