AKPARTİ KEMER İLÇE BAŞKANI ZAFER YAMAN; BİLİCİ’Yİ ELEŞTİRDİ

Ağustos 23, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

AKPARTİ KEMER İLÇE BAŞKANI ZAFER YAMAN; BİLİCİ'Yİ ELEŞTİRDİ

Ak Parti Kemer İlçe Başkanı Zafer Yaman, geçtiğimiz günlerde basına açıklama yapan İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Bilici’ye yüklendi. Bilici’nin şov yaptığını ileri süren Yaman, kimin adına böyle bir açıklama yaptığını sordu.
Yaman, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Benim iki hayalim vardı. Biri Kemer Anadolu Lisesi diğeri de Kemer Devlet Hastanesiydi. 2008 yılında Bakanlık, Kemer Anadolu Lisesini yatırım programına almış. İhale yapma yetkisini de Antalya Valiliğine vermiş. Bu nedenle ihaleyi Özel İdare yaptı. Bakanlık da 600 bin TL ödenek ayırmış. 2009 ve 2010 yılında bin 200 lira, bin 200 lira ödenek ayrılıyor. Dolayısıyla okul 2010 yılında bitiyor.

Tüm bunların üstüne Sayın Mustafa Bilici’nin açıklamalarını okuyunca şaşırdım. Sayın Bilici Bakan adına mı, partisi adına mı, şahsı adına mı açıklama yaptı? Özel İdare adına açıklama yaptıysa, O’nun öyle bir yetkisi yok. Özel İdarenin genel sekreteri var. Vali adına da açıklama yapma yetkisi yok.

Partisi adına yaptıysa bilemiyorum. Ama böyle bile olsa, MHP’nin bununla ilgili hiçbir çalışması yok. Kendi adına yaptıysa da çok talihsiz bir açıklama. Kişiler geçicidir. Burada kalıcı olan kurumlardır. Sayın Bilici bir kurum değildir. Sayın Bilici kimin adına böyle bir demeç verdiğini açıklasın.

Ben bu açıklamayı Ak Parti adına yapıyorum. Bu okul tamamen Ak Parti İlçe Teşkilatının mücadeleleriyle, Sayın Meclis Başkanımız Mehmet Ali Şahin’in katkılarıyla programa açılacaktır.

Diğer konu da, Kuzdere İlköğretim Okulunun ek dersliği. Bu ek derslik meselesini, Sayın Turhan Anatürk ile biz gündeme getirdik. 2009 yılı için Kemer’e ayrılan bütçe yaklaşık 1 milyondu. Bunun 550 bin TL’sini bu ek bina için ayırdık.

Bununla ilgili, bu para güya Kumluca’ya gidiyormuş da, bu parayı geriye döndürmüşler. Bir kaynak aktarıldıysa ve orada bir yatırım programı varsa, o kaynak başka bir yere aktarılamaz.

Ne ilginçtir ki, Sayın Mustafa Bilici, Özel İdarenin yapmış olduğu okulla ilgili ihalelere sahip çıkarken, balık çiftliği ihalesini eleştiriyor. Güverte kaynağı konusunda demeç veriyor. Tabiî ki biz güverte kaynağına sahip çıkacağız. 1999 yılında burayı almak isteyen 2004 yılında bizim karşımıza çıktı.

Biz bu arkadaşı partiye çağırdık. Dedik ki ‘Size burası için izin bile verilse, size burada bir icraat yaptırmazlar. Bu sevdadan vazgeçin’. Vazgeçeceğini söylemesine rağmen devam ettirdi. Biz o zaman mücadelemizi sürdürdük. Bu mücadeleler sonucunda bu yer 1 yıllığına verildi.

Daha sonra Antalya İl Genel Meclisinde alınan kararla 10 yıl süreyle bu yer bu kişiye verilmiş. Bizim orada hiçbir siyasi üyemiz yok. 5 Encümen katılıyor toplantıya. Bunlar da CHP’li ve MHP’li Encümenler. O toplantıya CHP’li Encümen Erdal Küsken katılmıyor. Kararın altında imzası yok. 4 Encümen de şerh düşüyor. Biz bu konuda o kadar mücadele verdik ki, bu konuyu geçmişte gündeme dahi aldırmamıştık.

Mücadele verilecekse yine verelim Ama kimse bunun üzerinden siyaset yapmasın. Şimdi GATAB kanalıyla yürütmeyi durdurma yönünde dava açılacak. Mücadelemizi yapıyoruz. Bundan sonra da parti olarak yapmaya devam edeceğiz. Elimizden geleni yapacağız.

Biz Kemer için mücadele ediyoruz. Ben Sayın Bilici’den şöyle demesini beklerdim: ‘Arkadaşlar biz seçileli 100 gün oldu. 100 günde Kemer’de şu icraatları yaptık. Belediye olarak da şunları yaptık, yapacağız’. Ama ne yazık ki bizim yaptığımız icraatları kendine mal ederek, ön plana çıkmaya çalışıyor. Kendisinin İl Genel Meclis Üyesi olmadığı bir yılda programa alınan projeleri anlatıyor”DEDİ

AYIŞIĞI

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari