AKP’DEN AÇILIM İKNA KAMPI

Kasım 19, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

AKP'DEN AÇILIM İKNA KAMPI

AKP’nin geleneksel hale getirdiği ve uzun zamandır toplamadığı Kızılcahamam kampı, Kurban Bayramı’ndan önceki hafta sonu gerçekleşecek. Cumartesi günü başlayıp 2 gün sürecek kampta, Demokratik Açılımın bir “Kürt” ya da “PKK” açılımı olmadığı; ikna olmayan milletvekillerine anlatılacak.

Milletvekilleri açılım sürecinde söylem ve açıklamalarında dikkatli olmaları konusunda Başbakan Erdoğan tarafından uyarılacaklar. Erdoğan, milletvekillerine herkesten önce bu açılıma “Biz inanmalıyız” diyecek.

AKP, uzun süredir ara verdiği ve geleneksel hale getirdiği Kızılcaham Kampı’nı, 21 ve 22 Kasım tarihlerinde topluyor. Yoğun bir gündemle toplanan kampta ağırlıklı olarak, “Demokratik açılım” görüşülecek. Ermeni, Kıbrıs ve Alevi açılımının da konuşulacağı kamp toplantısında ilgili bakanlar da ayrı ayrı sunum yapacaklar.

Kabine üyeleri, MKYK, MYK, Kadın ve Gençlik Kolları üyelerinin ve milletvekillerinin katılacağı kamp programı iki gün sürecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumartesi günü sunuş konuşmasıyla başlayacak toplantı basına açık olarak gerçekleşecek.Başbakan Erdoğan’ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak gerçekleşecek koplantının gündemini açılımlar oluşturacak.

MİLLETVEKİLLERİ UYARILACAK

Kampta, Demokratik Açılımın bir “Kürt” ya da “PKK” açılımı olmadığı; ikna olmayan milletvekillerine anlatılacak.Milletvekilleri açılım sürecinde söylem ve açıklamalarında dikkatli olmaları konusunda Başbakan Erdoğan tarafından uyarılacaklar. Erdoğan, milletvekillerine herkesten önce bu açılıma “Biz inanmalıyız” diyecek.

Kızılcahamam Kampı’nın programı şöyle listelendi: Bakanlığın güncel çalışmaları hakkında Devlet Bakanı Faruk Çelik’in sunumunun ardından, Devlet Bakanı ve Başmüsakereci Egemen Bağış Avrupa Birliği Müzakere sürecini anlatacak.

Türkiye’nin dış politika uygulamaları ve Ermeni Açılımı konusunda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin Kıbrıs Politikası ve uygulamaları konusunda Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek bilgi aktaracak. Kampın son günü yani Pazar günü de İçişleri Bakanı Beşir Atalay, “Demokratik Açılım” sürecini gelinen noktayı anlatacak. Milletvekillerinin sorularını yanıtlayacak.

Kampın kapanış konuşmasını Başbakan Erdoğan gerçekleştirecek.

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari