ALANYA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİLİ OLDU

Temmuz 13, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİLİ OLDU

10 yıldır Alanya Belediye Başkanlığı görevini yapan Hasan Sipahioğlu Başbakan Erdoğan’ın elleriyle Ak Partili rozetini taktı

Anavatan Partisi’nden istifa edip AK Parti ye katılan Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, AK Parti ye geçişinin hizmet birlikteliği amacını taşıdığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Antalya 3. Olağan İl Kongresi’nde parti rozeti taktığı Sipahioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan ile ilk kez 20 Mayısta Ankara da görüştüğünü ve bu görüşme sırasında Alanya’nın sorunlarını kendisine aktardığını ifade etti. Bu görüşmenin ardından Başbakanın iletilen sorunların çözümüne karşı duyarlı bir davranış sergilediğini, özellikle Gazipaşa Havaalanı’ndaki çalışmaların hızlandığını belirten Sipahioğlu, AK Parti ye geçişim hiçbir şarta ve pazarlığa bağlı değildir. Bu geçiş, bir hizmet birlikteliği amacını taşımaktadır dedi.

Alanya’nın havaalanı, üniversite ve il olma konuları gibi yeni ve önemli açılımlara ihtiyacı olduğunu bildiren Sipahioğlu, bu sorunların belli bir süreçte çözüleceğine inandığını kaydetti. Hasan Sipahioğlu, Alanya’nın il olmasıyla ilgili bir söz almadığını da vurgulayarak, Görüşmemizde hiçbir şart ve pazarlık yapılmadı diye konuştu.

Seçmenlerimiz AK Parti ye geçtiğiniz için size kırgın mı? Sorusu üzerine Sipahioğlu, Onlar beni 10 yıldır tanıyorlar. Bu geçişte de beni anlayışla karşılayacaklarına ve bana güvendiklerine inanıyorum. Alanya, önümüzdeki süreçte birçok sorununu daha hızlı çözecektir dedi.

Demokrat Parti (DP) ile Anavatan Partisi’nin birleşeceğini de hatırlatan Sipahioğlu, şöyle devam etti:

Zaten bu birleşmeden sonra mensubu olduğum Anavatan Partisi diye bir parti kalmayacaktı. Ben de bağımsız bir belediye başkanı durumunda olacaktım.

AYIŞIĞI

www.kemerhaber.com

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari