ALEVİ KÖYLERİNE OKUL YAPMAK SUÇ MUDUR?

Mart 25, 2010 tarihinde tarafından  
İNCİNSEN DE İNCİTME-BİNALİ EFE kategorisinde yayımlanmıştır.

ALEVİ KÖYLERİNE OKUL YAPMAK SUÇ MUDUR?

Erzincan’da 3. Ordu Garnizon’u yakınında bulunan KURUTİREK Köy İlköğretim Okulu’nda, bölgenin öğretim çağı gelmiş çocuklarıyla birlikte, garnizonda görev yapan subay ve astsubay çocukları beraber okudukları için, 3.Ordu Komutanı’nın aracılığı ile onartılmış ve çocukların daha sağlıklı bir ortamda okuyabilir hale gelmesi sağlanmıştır. 3.Ordu Komutanı’nı yürekten kutlamak vatanını seven, geleceğin eğitimde olduğunu gören her vatandaşın görevidir.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2010/66 no lu iddianamesinde, 3.Ordu Komutanı Saldıray Paşa hakkında Erzincan ve civarındaki Alevi köyleri ile özel olarak ilgilenmekle, bu köylerin ihtiyaçlarının giderilmesi için Ordu’nun imkânlarını kullanmakla, ve bunun için de Aleviler tarafından sevildiğini ve Ergenekon’la ilişkilendirmesi ayrı bir üzüntü kaynağıdır.

Oysa, Ordu’nun Alevi’leri, Alevi’lerinde Ordu’yu sevmeleri suçmuş gibi gösterilmesi suçun tamda kendisidir. Ordu Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm yurttaşların onuru ve sigortasıdır.

Ak Parti Hükümetinin Demokratik Açılım mücadelesinde samimi olmadığının delilidir bu. Ordu’yu Alevi yanlısıymış gibi göstererek toplumsal huzuru ve barışı bozduğu gibi, Halkın Ordu’muza karşı olan güvenini de sarsmaktadır.

Olağanüstü olayların yaşandığı bu dönemde insanın aklına, birilerinin polisin, ordunun ve adalet mekanizmasının içinde bulunan Alevi kökenli memurlarının tasfiye edilmelerini sağlamak için bahaneler yarattığı ve bunu da bu hükümetin desteklediği gelmektedir.

Sayın Cumhuriyet Başsavcısı bu hareketiyle, yani Ordumuzun, Alevi köyündeki okulun tadilatını yaptırmasını felaketmiş gibi göstermesiyle Ak Partinin umutla açmış olduğu Açılımın umutsuzluğa dönüşmesine sebep olmasının sağladı.

Bir milletin Ordu’su savaşta ve barışta vatanını koruduğu gibi, afetlerde vatandaşın yanında, gerektiğinde bu gücünü yolunda. okulunda işinde ve aşında, velhasıl milletin refahını sağlaması gereken her yerde göstermesi ile ünlüdür ve yurt dışı görevlerinde bu hareketlerinden ötürü tüm dünya ülkelerinden takdir toplamaktadır. Acaba, Afganistan’da, Lübnan’da, Kosova’da okul açan TSK orada da mı suç işliyor?

Türk insanını aydınlık günlere hazırlamak, çağdaş okullarda okutulması sağlamak için Ordu’nun tamir ve bakım yaptırmasına karşı çıkan çağ dışı zihniyetin sizce ne gibi sebepleri olabilir?

Peygamberimiz Hz. Muhammet, ’Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz’’ diyerek ilim ve irfanı önermektedir. “İlim Çin’de olsa gidip öğrenin” diyor. Peki, bu ilim ve bilgi okul dışında başka yerlerde mi aranmalı? Tarikat okullarına mı müracaat edilmelidir?

Saldıray Berk Paşa acaba, adı geçen köye cami yaptırmış olsaydı Sayın Savcı bu hizmetini suç unsuru olarak kabul ederek iddianamesine koyabilir miydi?

Bu yapılanlar, AKP Hükümetinin başlattığı Alevi Açılımı’nın neresine sokulacaktır? Nasıl izah edilecek, kırılan gönüller nasıl tamir edilecek, yeniden hortlatılan güvensizlik ortamının yarattığı belirsizlik nasıl giderilecektir.

“Birileri yapıyor, birileri bozuyor” bu nasıl bir çelişki ve milletin uyutulmasıdır.

Binali EFE 20.03.2010

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari