ALEVİLER AKP’NİN TUZAĞINA DÜŞMEYECEK

Kasım 29, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ALEVİLER AKP'NİN TUZAĞINA DÜŞMEYECEK

Dersim isyanına ilişkin sözlerinin ardından Onur Öymen’i ‘gereğini yapmaya’ davet eden Kemal Kılıçdaroğlu sessizliğini AKŞAM’a bozdu. AKP’nin tartışmayı kullandığını savunan Kılıçdaroğlu, ‘Aleviler bu tuzağa düşmeyecektir’ dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in ‘Dersim isyanına’ yönelik sözleri uzun süre konuşuldu. Partisinin Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘kendisini gereğini yapmaya’ davet etmesi ise ‘CHP’de çatlak’ olarak yorumlandı. Dersim krizinde tüm gözlerin çevrildiği Kılıçdaroğlu, AKŞAM’ın sorularını yanıtladı, kendi penceresinden süreci anlattı.Kılıçdaroğlu’nun sözleri şöyle:

ALEVİLERİ DÜNE KADAR KÜÇÜMSÜYORLARDI:

AKP son tartışmada ikiyüzlü politikasını ortaya koydu. Düne kadar suçladığı, küçümsediği, taleplerini görmezden geldiği Alevileri kullanmak istedi. Ancak aklı başında hiçbir yurtsever, doğruluğu ve çağdaşlığı ilke edinmiş, özgür düşünceyi seven ve eleştirilerini açık yüreklilikle yapan Aleviler bu tuzağa düşmeyecektir.

YANDAŞ MEDYA ORTAYA ÇIKTI:

Son gelişmeler bir gerçeği de ortaya koydu. Yandaş medya denilen körü körüne AKP’ye itaat içerisindeki medyanın ne boyutlara ulaştığını, hep beraber gördük. Yandaş medya, objektif haber yerine AKP yanlısı yorum haber vermeyi tercih etti.

‘BÖL-PARÇALA-YÖNET’ TAKTİĞİ:

Türkiye süratle totaliter bir yapıya kaymaktadır.  İş dünyasından medyaya, sendikalardan sivil toplum kuruluşlarına kadar her kesimde bu gidişat kendini gösteriyor. Ancak bu tehlikeli gidişe karşı hala direnen demokrat aydın, yurtsever güçler bulunmaktadır. AKP, buna direnen demokrat yapıları önündeki en ciddi engel olarak görmektedir. AKP bu süreçte, böl-parçala-yönet mantığını kullanmak istemektedir. Dirençli ve bilinçli kesimleri bölerek, parçalayarak, ayrıştırarak sindirmeye çalışıyor. Ama nafile.

BAZI SİYASİ OLUŞUMLARA  GİZLİ DESTEK VERİYORLAR:

AKP’nİn bazı siyasi oluşumlara destek verdiğini savunan Kılıçdaroğlu, ‘AKP, el altından destek verdiğini sandığımız bazı siyasi oluşumlara da umut bağlamış durumda. Bu umutlarının boşa çıkması kaçınılmazdır. Çünkü CHP, Türkiye’nin çağdaş, demokrat yapısının en önemli güvencesidir. Bu çatı, kendisini çağdaş, yurtsever, demokrat ve uygarlık savunucusu olarak tanımlayan aydınların, esnafın, çiftçinin, işçinin, işsizin, köylünün çatısıdır. Çünkü halkımızın sorunlarına en sağlıklı çözüm adresi bu çatının altındadır’ diye konuştu.

HERKESE DEMOKRASİ:

KILIÇDAROĞLU, ‘Yurttaşların AKP’nin demokrasi ve özgürlük söylemleri tuzağına düşmeden CHP çatısına güç vermeleri, çağdaşlaşma için son derece önemlidir. Tarihte bazı örnekler, bu tuzaklara düşenlerin kurtulmalarının ne kadar zor olduğunu göstermiştir. AKP’deki gibi bir kişinin değil, herkesin özgürce konuşabileceği bir demokrasi özlemi içindeyiz.’dedi.

AKŞAM

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari