ALEVİLERİN ADRESİ CHP DİR

Ocak 9, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ALEVİLERİN ADRESİ CHP DİR

asureAntalya’da aşure günü etkinliğine katılan Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Binali Efe, “Alevilerin şimdiki adresi CHP’dir” dedi.

Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı, Antalya’da bugün 2’nci Geleneksel Aşure Günü’nü kutlandı. Yavuz Özcan Parkı’ndaki amfitiyatroda düzenlenen törene Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş, Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Süleyman Evcilmen, Konyaaltı Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Tören başlamadan önce gazetecilere açıklamada bulunan Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Binali Efe, Alevilerin Türkiye’de en büyük sivil toplum kuruluşu olduğu görüşünü savundu. Alevilerin 30 yıl önce Avrupa’da örgütlenmeye başladığına dikkat çeken Efe, “Türkiye’de 130 şube örgütlenmesini tamamladı. Bundan sonra siyasi yapılanma içerisinde bulunacağız. Aleviler artık sadece siyasileri seçen değil, seçilen, yönetilen ve yönlendiren nitelikteki siyasi kadrolarda görev almaya kararlıdırlar” dedi.

Yeni kurulan bir parti diye tarif ettiği Barış ve Demokrasi Partisi’nin kendilerinin sözcüsü gibi görünmesinden rahatsız olduklarını kaydeden Binali Efe, “Biz asla örgüt olarak onların yanında olmadığımızı buradan deklare ediyoruz” dedi. Efe, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu tür görüntüler sadece Alevilerin bölünmesine yöneliktir. Bu çabaları, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni zayıflatma çabaları olarak görüyoruz. Bugüne kadar sıcak baktığımız sol partiler seçim barajına takıldığı için bizler kendimize en yakın parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni görüyoruz. Ayrıca aleviler CHP çatısı altında siyasi idarede görev alabilecek bir partidir. Alevilerin şimdiki adresi CHP’dir.”
Binali Efe, Alevi kuruluşları içinde ilk kez kent merkezine indiklerini de vurgulayarak, sahiplendikleri birlik, beraberlik ve barış sloganlarını rahatça haykırdıklarını sözlerine ekledi. Tören, amfitiyatroda yapılan konuşmalar, türkü şöleni, semah gösterisi ve aşure dağıtımıyla sona erdi.asureefeScreen shot 2009-12-30 at 7.05.51 PM

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari