ALİ NAİL KILIÇ “SEÇİM DÖNEMİNDE BAZI DERNEKLERİN NE DURUMA DÜŞTÜĞÜ ORTADA”

Temmuz 20, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

ALİ NAİL KILIÇ

Telefonum çaldığında bu numarayı tanıyorum diye düşündüm. Açtım. Ali Nail Kılıç’tı  arayan. KEMİAD Yönetim Kurulu Başkanı, CHP Kemer Belediye Başkan Adayı. En önemlisi Bizim Kemer Dergisi ve sitesinden köşe arkadaşım.

“Siten kutlu olsun” dedi. “İlk golü de bana attın haberin var mı?” diye sitem ederek sürdürdü konuşmasını. Üzüntülüydü. Buluştuk konuştuk.

“En büyük üzüntüm o yorumu yapan kişinin adını gizleme gereği duyması, neymiş rumuzu “Utanmak önemli bir meziyettir” Adından da utanıyor her halde. Ben şimdi adını, sanını varlığını bile bilmediğim varsa bile kendisini saklayan birisine karşı cevap verme durumundayım. Böyle bir şey olur mu? Dedi. 

Bu yorumun Ali Ekber Koç Bey’in yazısına istinaden yapıldığını söylediğimde ise adını gizleme gereği duyan yorum sahibine takmış bir şekilde.

“Ama o ismini veriyor, imzasını atıyor ve bir yerde kendisini bağlıyor, en önemlisi adından, soyadından utanmıyor…” diyordu. 

“Diğer yandan on bir yıldır üye, yaklaşık on yıldır da Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığım KEMİAD’ın böyle bir oyuna alet edilmesi üzücü. KEMİAD bu güne kadar her türlü siyasi çekişmelerin dışında kalmıştır. Bu benim başkan adaylığım sürecinde de böyle olmuştur zira seçim döneminde bazı derneklerin ne durumlara düştüğü ortadadır” dedi. 

“KEMİAD da hangi sıfatla bulunuyor o bir iş adamı mı” yakıştırmasına gülerek ”KEMİAD; Kemer Turizmciler ve İş Adamları Derneği’nin kısaltılmışıdır. Ve ilgili tüzük gereği iş adamının veya turizmcinin kendisi veya bir vekili dernek tüzüğü gereği üye olabilir.Kurumların üyeliğinde ise kurumu temsile eden,o kurumun uygun gördüğü bir yetkilisi üye olabilir,temsil edebilir.Bir örnekle izah etmek gerekirse;üyelerimizden olan bir bankanın KEMİAD üyesi bankanın Kemer Bölge Yetkilisidir,Ankara,İstanbul,Antalya’da yaşayan vs. Yönetim Kurulu Başkanı değildir..Ve pek tabii ki derneğimizin yetkili kurumları seçimle göreve gelir…Kendini KEMİAD düşünce ve tüzüğüne yakın gören herkes üye,yönetici ve başkan olabilir.Bu husus bu kadar nettir..

Diğer taraftan Ali Nail’i Sorbon mezunu gösterdiniz. Allayıp pulladınız yakıştırması içinde, konuşmasına şöyle devam etti. “Ben hiçbir yerde kendimi yazılı veya sözlü olarak bu okulun mezunu olduğumu ifade etmedim. Bu konuda yazılı belgesi olan hiç gecikmesin, ortaya koysun. Gerek parti evrakları, gerek seçim kurullarına ve seçim döneminde dağıttığım broşürlerde bunu açık olarak görebilirsiniz. Ancak böylesine saygın bir okulda sertifika programı ve üniversiter bir statüde bir buçuk yıl süresince, sırasıyla ilk, orta ve yüksek derecede, Fransız dili,kültürü ve Edebiyatı eğitimi aldığımı belirtmekten kıvanç duyuyorum. 

Bu arada Hâkimiyet Gazetesinde Sn. Tosun Ülge tarafından 08 Şubat 2009 tarihinde yayımlanan bir yazıda, yeni yazılmış gibi yorumlarınızın arasına sıkıştırılmış. O yazı da Sn. Ali Ekber Koç’un yazısı gibi yazı sahiplerini bağlayan bir yazıdır. Ben seçimde partimin adına leke getirecek bir şey yapmadım. Şimdi bu yeni bir yazı gibi lanse edilmek isteniyor… Bu kadar iftira ve karalama çabalarını yapanlara iade ediyorum. Allah’ıma şükür kimseye veremeyeceğim hesabım yok, ancak böylesine insanların ismini ve soy ismini açıklamaktan utanarak yorum yapmaları  kabul edilemez.

Bu güne kadar, seçim sonrası herhangi bir açıklama yapmadım. Ancak bu talihsiz yorumdan sonra ismini açıklayamayan, isminden utanan kişilerin yaptığı ve kişilik haklarımı zedeleyen açıklamalarına karşı, toplumsal sorumluluğum gereği bu açıklamaları yapmak zorunda kaldım.

Yıllardır içinde bulunduğum, geçen yerel seçimlerde meclis üyesi adayı olarak, bu seçimde de belediye başkan adayı olarak seçime katıldığım CHP’ne zarar vermek istemediğim için ve bazı partinin mahremiyeti olan gelişmeleri paylaşmak istemediğim için susuyorum. Çünkü insanlar ve başkanlar gelip geçici partimin kurumsal kimliği kalıcıdır. Ancak yeri ve günü geldiğinde seçim döneminde yaşananlarla ilgili açıklamalar yapacağım”  

Çok heyecanlı ve kırgındı hatta kızgındı. Sakinleşti ama yazdıklarının partiye zarar vermesinden tedirgindi.  

“Bu sıkıntılarımı kamuoyuyla paylaşmak istedim. CHP’nin başarısına başarı katan, Atatürk’ün kurduğu bu partiyi daha yükseklere taşımayı hedefleyen herkese ve tüm Kemer yaşayanlarına sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerine son verdiğinde, gözlerinde kendi doğrularına harmanladığı parti kriterlerini savunurken, yine partilileri tarafından üzülmüş bir bakış vardı.  

Sonrasında güncel konuştuk, her şey dâhil, siyaset hariç. Bizim Kemer sitesinde başlayan köşe yazarlığı dostluğumuzun devam etmesi için kendisinden söz aldım. 

Güncel olaylar, siyasi gelişmeler, güne uyarlanmış fıkra ve diğer yazılarıyla tekrar Kemer okuyucusunu kucaklamaya hazırlanıyor…

 • Netinial Internet

Yorumlar

“ALİ NAİL KILIÇ “SEÇİM DÖNEMİNDE BAZI DERNEKLERİN NE DURUMA DÜŞTÜĞÜ ORTADA”” adlı makaleye 9 yorum yapilmis
 1. Isimsiz dedi ki:

  Ali bey gördüğüm en kişilikli insanlardandır. Meyve veren ağaç daima taşlanır. Bir dahaki seçimlerde herşeyin çok daha farklı olacağını biliyorum. Kemer’de partiye değil isime verilir. Artık Ali bey de bu isimlerden birisi.

 2. EMEK dedi ki:

  ALİ NAİL BEY KEMERDE SAYILAN SEVİLEN DÜRÜST BİR İNSANDIR.
  SADECE PARTİSİNİN KADROLARI CHP LİLER DESTEKLEMEDİ…
  NE MADDİ NEDE MANEVİ…
  ÇIKAR SAVAŞININ GERÇEK KAHRAMANIDIR…SONUCUNU BİLEREK SAVAŞMAK.

 3. mutlu dedi ki:

  sevgili EMEK ;
  ” ALİ NAİL BEY KEMERDE SAYILAN SEVİLEN DÜRÜST BİR İNSANDIR.
  SADECE PARTİSİNİN KADROLARI CHP LİLER DESTEKLEMEDİ…
  NE MADDİ NEDE MANEVİ…” demişsin.
  evet haklısın. ama şu da bir gerçek ki; “PARTİSİNİN KADROLARI CHP LİLER’in adayı değildi ki zaten desteklesinler… ÇAKIRALP & ŞEKER ikilisinin adayıydı sayın KILIÇ. seçime son 5 ay kala zamana kadar CHP lilerin adayı Mustafa GÜL’dü. Ali Nail Bey seçime 1,5 ay zaman kala aday yapıldı. aday olacağını kendi de bilmiyordu ki. Öyle ki saygıdeğer eşi BİLGE hanım bile herkesten sonra öğrendi. daha eşine bile aday olduğunu söylemeyen, eşini bile ikna edemeyen adamdan belediye başkanı adayı olur mu sizce?
  Hem CHP liler robot mu ki her emredileni yapacak? Kapıkulları mı ki Padişahım Çok Yaşa diyecek? asla… CHP liler bir çeşit BAŞKALDIRI örneği sergilemişler ve kendi adaylarını başka partiden de olsa seçtirmişlerdir.
  Bu böyle biline…
  SAYGILARIMLA…

 4. Şeref Kuş-Kemer dedi ki:

  Sevgili Mutlu Rumuzlu Arkadaşımız, Emek Rumuzlu arkadaşın yorumuna yaptığın yorum çok güzel ve doğrulanmayan teknik bilgilerle dolu. Yani siz bu partinin yöneticilerinden birisiniz. Neden isminizi açıklayarak bunları söylemiyorsunuz. Chp nin adayı Mustafa Gül dü diyorsunuz. Bunda karar mercii Genel Merkez ise ve kabul etmediyse ve sizde aksini yapamadıysanız demek ki Mustafa Gül en azından bu Genel Başkanın adayı değildi.
  Ali Nail beyin eşinin haberi olmadığına ve bunu yani kocasını desteklemediğine kargalar bile güler.
  Chp liler başkaldırı örneği sergiledi ve kendi adayını başka partiden başkan yapması konusu ise tam bir teşkilat başkanının cevap vermesi gereken bir konu.
  Chp Kemer İlçe Başkanımiz ne zaman cevap verecek bu saçmalıklara.
  Başkanım, böyle bir statü var mı partinizde. Mustafa Gül Chp den önce Akp nin aday adayı idi. Ne diyorsunuz. Sahip çıkıyorsanız bu adaylık sürecine ve başkanın seçilme serüvenine.
  Biz de Mhp ye gidelim.
  Hazır bir başkan var…

 5. Yunus Mert dedi ki:

  Nasıl Ali bey başkan Şekerin adamı olur ya.
  Bu nasıl konuşma.
  CHpden soğutmayın adamı.
  Ali bey kapı kapı dolaşıp oy istedi, hem kendisi hemde diğer <chpli adaylar için
  o sivil toplum örgütlerini Kemerde taşıyan insandır ve ucuz oyunlar peşinde değildir.
  Eşide kendisi de sonuna kadar, demokkrat insanlardır

 6. İstanbullu esnaf (anladın sen onu) dedi ki:

  Chp yi bölmek için hep aynı masallar. ÇAKIRALP & ŞEKER ikilisi de bu senaryolardan biri. Mustafa Gülü Chp de istemeyenler içinde SALİMUYSAY&GÜL aynı oyun değilmiydi. Bırakın bunları.
  Kemal bey bütün bunları içeren bir konsensüs için açık davet yapıp herkesi bir yere çağırmalı ve uzun saatlerde bu konuşulmalı.
  ali bey Mhp yemeklerinde boy göstteren Chp lilerle kıyaslanamaz bile

 7. Anadolu Hastanesi Çalışanı dedi ki:

  Sayın Ali ve Salim beyler
  Bu yorumu her ikinize de yapıyorum.
  Bir asgari müşterekte buluşmanız çok güzel. Keşke bunu baştan başarabilseydiniz.
  Hiçbir şey için geç değildir.
  Hangi yerde olduğunuz önemli değil.
  Kalbinizin Kemer’in ortak çıkarları için attığını ve bölünme yerine birleşmeyi arzuladığınıza inanıyorum.

 8. can dost dedi ki:

  Bence Salim UYSAL baskanin sesiz kalmasi bir yerde saman altinda aba mi gosteriyor acaba demek lazim. Erdemlik yapip bir baska partiden aday olan birini destekledi ve sonucunda partiden istifa etti… Burasi dogru mu? Dogru…
  Ben sadece Sayin Salim baskandan il genel meclis uyesi aday adayi oldugu zaman ki dogaldir, ilce baskanligindan istifa etti. Bagislayin anlamadigim, herkes Kemal YUKSEL Hocamin ilce baskani olacagini dusunuyordu… Ama olmadi… Yonetim Kurulu taktirini kullandi ve Sayin Tuncer KAPLAN”i ilce baskani yapti… Bu da Dogrumu dogru… Kemal Hoca ne yapti, hakli olarak gururuna yediremedi ve yonetim kurulundan istifa etti bu da dogru mu? Dogru… Simdi Salim, baskan dan Kemal YUKSEL Hocanin neden istifa ettigi yonundeki kaygilarimiz,Salim Baskan ne zaman acikliyacak, bekliyoruz… O gun partiyi yanliz birakanlar; bu gun partinin ilce baskani olsalar ne yazar… Unutmamak lazim, TAS YERINDE AGIRDIR….

 9. MERAKLI dedi ki:

  Dogru soyluyorsun can dost, biseyler donuyor ve donecekte, Salim uysal aciklama yapmiyorsa bir nedeni vardir. Okuzun altinda buzagi aramaya gerek yok.
  Tavsirim kimseye degi HASSAAAAAA… Ama bildigim ve duydugum Kemal Hoca ile Salim UYSAL in gizli pazarliklari, digerlerini soylemeye gerek yok… Isin ozeti el ele verdiler gul u baskan yaptilar… iki iki daha dort, baska…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari