ALPARSLAN TÜRKEŞ (Mart 1994, Kayseri) KÜRT’LERİN HAKKINI APO’MU KORUYACAK

Ağustos 26, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

ALPARSLAN TÜRKEŞ (Mart 1994, Kayseri) KÜRT'LERİN HAKKINI APO'MU KORUYACAK

Türkeş’ten tarihi tespitler

MHP’nin esfanevi lideri Alparslan Türkeş, iktidarın ’açılım’girişimiyle gündeme taşınan tartışmalara seneler önce net duruşuyla tavrını koyup bugüne ışık tutan tespitlerde bulunmuştu.

Bizi asla ayıramazlar

ÖCALAN’ın Kürtlerin temsilcisi olduğu iddiasına karşı çıkan Türkeş, “Bu kardeşlerimizin hakkını Ermeni Apo mu koruyacaktır? Onları bizden ayırmaya kimsenin gücü yetmez” demişti.

ALPARSLAN TÜRKEŞ AÇILIMCILARA CEVABI YILLAR ÖNCE VERMİŞTİ

Kürtler bu milletin öz evlatlarıdır

MHP’nin efsane genel başkanı merhum Alparslan Türkeş’in yıllar önce söyledikleri bugün tartışılan Kürt açılımı söylemine yanıt niteliğinde. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlara, “Türk oğlu Türk’tür” diyen Türkeş, “Kürtlerin hakkını Ermeni Apo mu koruyacak?” diyerek yol haritası tartışmalarına ve bebek katilinin muhatap alınmasını isteyenlere de yanıt veriyor. Her konuşmasında Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğüne vurgu yapan Alparslan Türkeş, PKK konusunda söyledikleriyle bugün yapılması düşünülen açılımlara da şu yanıtları veriyor:

Hepsi Türk oğlu Türk

Bugüne kadar sistemli ve ilmi şekilde, uzun zamandan beri sürdürülen çalışmalar vardır. Bunlardan biri “Kürtçülük” kışkırtmalarıdır. Bunun yanında başka kışkırtmalar da vardır. Yalnız Kürtçülüğe takılıp kalmamalıyız. Memleketimizi paramparça etmek, Kürtçülük kışkırtmasıyla beraber, başka kışkırtmalar da vardır.

Bugün Anadolu topraklarında yaşayan insanlarımızın hepsi Türk oğlu Türk’tür. Hepsi Türk milletinin öz evlatlarıdır. Bu durum Orhun kitabelerinde de “Kürt Kabilesi” olarak geçmektedir. Yani bunların aslında Turanlı olduğu Orhun kitabeleriyle sabittir.  (Bizim Ocak, Mart 1988 )

Kürtlerin hakkını Ermeni Apo mu koruyacak?

Kürt olarak nitelendirdikleri bu kardeşlerimizin hakkını Ermeni Apo mu koruyacaktır? Yıllarca kaderde, kıvançta, çilede, sevinçte bir ve beraber olduğumuz “Onlar ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürt’üz, bizler ne kadar Türk’sek, onlar da o kadar Türk’tür” diyebildiğimiz bu vatandaşlarımızı bizden ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.                 (1 NİSAN 1992 – “Değişen Dünyada bölgemiz ve Türkiye” konferansı)

PKK yalnız Türk’ün değil Kürt’ün de katilidir

Mardİn’de, Diyarbakır’da, Şırnak’ta, Silvan’da kundaktaki bebeklere, camide ibadet etmekte olan insanlarımıza kadar varan bir canilik ve vahşet, PKK çetesince tırmandırılmaktadır. Bu bölgemizin adına Kürt denilen kardeşlerimize karşı, kundaktaki Kürt bebeklerine varıncaya kadar katliam gerçekleştiren bu PKK çetesi mi Kürtlerin hakkını savunacaktır?

Son olaylar göstermiştir ki, PKK çetesi, bu ülkenin bütün insanlarına düşmandır: PKK, Kürtüyle, Türküyle, bu memleketin bütün evlatlarına düşmandır “ (Haziran 1992  – MÇP Genişletilmiş İstişare Kurulu)

Türk-Kürt ayrımını  kabul etmiyoruz

MÇP aleyhinde bazı çevrelerde bazı kendisini bilmez gazeteler ve yazarlar” MÇP Kürt düşmanlığına soyundu” şeklinde ifadelere yer verdiler. Asıl Kürt düşmanı, çoluk çocuk demeden katleden PKK’lılar değil midir? Ermenistan hayali peşinde Güneydoğu’lu insanlarımıza çile çektiren, üç – beş Ermeni fanatiğinin yönettiği PKK’dan daha büyük Kürt düşmanı olabilir mi? 

Biz, Kürt düşmanı değiliz, biz ayrılıktan değil, birlikten yanayız. Hiçbir zaman bir Türk – Kürt ayrımcılığı yapmadık, yapmıyoruz. Güneydoğulu insanlarımızın yanındayız, adına Kürt denilen insanlarımızı kendimizden ayrı görmüyoruz. Ama biz Kürtçülüğe, bölücülüğe karşıyız. PKK’nın gerçekleştirdiği terörle Kürt kardeşlerimize de büyük kötülük yaptığı inancındayız. (Ekim 1992- TBMM Basın Toplantısı)

Federasyon ülkeyi bölünmeye götürür

BazI siyasi parti liderlerinin Kürtçe eğitimi serbest bırakmak, federasyon ya da eyalet sistemi getirmek gibi öneriler sunduklarını kaydeden Türkeş, şunları söyledi : “Türkiye üniter bir devlet olarak kurulmuştur. Yani merkezi bir yönetim sistemi vardır. Türkiye’de federasyon ya da eyalet sistemini tartışmaya açmak, Türkiye’yi bölünmeye götürür. Türkiye’nin üniter yapısı tartışılamaz”

Türkeş, tarihte Kürtçe diye bir dil bulunmadığını da öne sürerek şunları söyledi: “Refah partisi Genel Başkanı Erbakan, partisinin son genel kongresinde iktidara gelmeleri halinde Kürtçe eğitimi serbest bırakacaklarını söyledi. Kürtçe diye bir dil yok ki bu dili serbest bırakırsınız” ( Mart 1994, Kayseri)

PKK’nın Meclis’teki uçları

DEP’lilerin PKK ile işbirliği içinde olduklarını ileri süren Türkeş, bu konuda şunları söyledi: “Bunlar PKK’nın Meclis’e girmiş uçlarıdır. Bunların dokunulmazlıklarının kaldırılması insan haklarına aykırı değildir. Küçücük bebekler anne kucağında katledilirken insan hakları söz konusu olmuyor da, Yunan milletvekili gibi konuşanların dokunulmazlığının kalkması mı insan haklarına aykırı oluyor. (Mart 1994, Kayseri)

 YENİÇAĞ

  • Netinial Internet

Yorumlar

“ALPARSLAN TÜRKEŞ (Mart 1994, Kayseri) KÜRT’LERİN HAKKINI APO’MU KORUYACAK” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. sadun musa dedi ki:

    bak sen bu turkeşe hem apo mu kürtlerin hakkını savunacak diyor hem inkarcılık yapıp kürtçe bir dil yok diyor,o bebeklerin kimin öldürdüğünü de biliniyor,lütfen bu köhnemiş ırkçı düşünceleri bırakın,

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari