ALTIN GÜVERCİN 6 YIL SONRA YENİDEN UÇACAK

Mart 5, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

 ALTIN GÜVERCİN 6 YIL SONRA YENİDEN UÇACAK

Altın Güvercin 6 Yıl Sonra Yeniden Kuşadası Semalarında Uçacak.

Kuşadası Belediyesi, Altın Güvercin’in isim haklarınıda Türker Organizasyon’dan satın aldı. Türkiye’nin alanındaki tek yarışması olan Altın Güvercin Beste Yarışması 1-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Kuşadası’nın simgesi haline gelen ve Türkiye’nin alanındaki tek beste yarışmasını da bünyesinde barındıran Altın Güvercin Beste Yarışması ve Festivali 6 yıllık bir aradan sonra yeniden yapılacak.

En son 2004 yılında gerçekleştirilen beste yarışması ve festivalin isim hakları da Kuşadası Belediyesi tarafından Türker Organizasyon’dan satın alındı. Yarışma 6 yıllık aradan sonra 1-6 Haziran tarihleri arasında 18. kez gerçekleştirilecek.

Altın Güvercin Beste Yarışması ve Festivali’nin 6 yıllık aradan sonra yeniden düzenlenecek olması nedeniyle tanıtım kokteyli ve imza toplantısı düzenlendi. Kuşadası Korumar Otel’de gerçekleştirilen toplantı ve kokteyle Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Ören, Kuşadası Emniyet Müdürü Olcay Yakup İnankur, ADÜ Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü ve Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Osman Çolakoğlu, Kuşadası Şoförler Odası Başkanı Erol Soysal, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Bal, Aydın İl Genel Meclisi Başkanı Akan Evren, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, Türker Organizasyon sahibi Ali Rıza Türker, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları ile meslek kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kuşadası Belediyesi tarafından hazırlanan “ Dünden Bugüne Altın Güvercin “ slayt gösterisinin ardından ilk konuşmayı yapan Türker Organizasyon firmasının sahibi ve Altın Güvercin’in isim babası Ali Rıza Türker, büyük mutluluk içinde olduğunu belirterek, “ 6 yıl sonra Kuşadası Belediyesi’nin Altın Güvercin’i yeniden yaşatma ve sahiplenme duygusu, Altın Güvercin’i 17 yıl yaşatan bir organizatör olarak beni son derece mutlu etti. Önümüzde yeni bir dönem var. Yarışmanın aynı düzeydeki üretkenliği yaşatmak ve popüler müziğe yeni bir heyecan ve ivme kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Böylelikle geleneksel müzik yarışmamız yaşatılmış olacak. Hem Kuşadası’na hem de popüler müziğimize hayırlı olsun. Altın Güvercin’i sahiplenerek, yaşatılması için büyük çaba ve özveri gösteren Sayın Belediye Başkanı Esat Altungün’e sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum “ dedi.

Daha sonra konuşan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “ Kuşadası’nın en önemli marka değerlerinden biri olan ve bugüne kadar 17 kez düzenlenerek Kuşadası ile özdeşleşen, Kuşadası’nın tanıtımı açısından en önemli marka değerlerinin başında gelen ve Türk Müzik hayatına çok önemli isimleri kazandıran “Altın Güvercin Beste Yarışması ve Festivali” 6 yıllık bir aranın ardından 1-6 Haziran tarihleri arasında Kuşadası’nda düzenlenecektir “ dedi. Altın Güvercin’i yeniden Kuşadası semalarında uçurmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Altungün sözlerini şöyle sürdürdü: “ Göreve başladığımız ilk günden bu yana ilçemizin ulusal ve uluslar arası bağlamda nitelikli ve etkin tanıtımı yönünde sistemli, kapsamlı ve ilçemizin Kamu /Sivil etkin kurumları ile uyum ve işbirliği içersinde çalışmalarını sürdüren Belediyemiz, seçim öncesi vermiş olduğu sözlerden birini daha gerçekleştirerek “Altın Güvercin Beste Yarışması”nın İsim Hakları’nı esas ve gerçek sahibi olan Kuşadası’na ve herşeyin en güzeline layık olan Kuşadası halkına geri kazandırmıştır. Bu konuda başta İsim Haklarının devri konusunda göstermiş olduğu Kolaylık ve anlayış için Sayın Ali Rıza Türker olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Artık Altın Güvercin yeniden Kuşadası semalarında uçacak ve Kuşadası yeniden Türkiye’nin gündeminde turizmiyle, festivaliyle olacak. Kuşadası Belediye Başkanı olarak, böylesine önemli bir sanat etkinliğini yeniden Kuşadası’na kazandırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum “ dedi.

Törende son olarak konuşan Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ise Altın Güvercin’in Kuşadası’nın en önemli markalarından biri olduğunu belirterek, “ Kuşadası geçmişteki değerlerini yeniden elde etmek için büyük mücadele veriyor. Altın Güvercin’in geri kazanılması da bu büyük mücadelenin bir ürünü. Kuşadası’na büyük artılar kazandırmış Altın Güvercin’in yeniden yaşatılması için çaba gösteren Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ile belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum “ dedi.

Konuşmaların ardından Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ile Türker Organizasyon’un sahibi Ali Rıza Türker tarafından yarışmanın yapılması ve isim haklarının Kuşadası Belediyesi’ne devredilmesiyle ilgili olarak iki ayrı protokol imzalandı. Protokol imza töreninin ardından ise davetliler onuruna Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün tarafından kokteyl verildi.

ALTIN GÜVERCİN’İN TARİHİ

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması, Türkiye’nin pop müzik alanında yaşayan geleneksel tek müzik yarışmasıdır. Nitelikli Şartnamenin önderliğinde ilk Altın Güvercin Müzik Yarışması 1986 yılında Kuşadası’nda düzenlendi ve ilk yılın birinciliğini Fatih ERKOÇ kazandı.

Kuşadası Altın Güvercin beste Yarışması, birçok anlamda Türk Pop Müziğine güç kazandırmıştır. Genç yetenekleri kitlelere tanıtmış, yeniden popüler olmak isteyen eski yorumcuları ödüllendirmiş, müziğin sanayi yönüne bir çark getirmiştir. Yarışmaya bugüne dek 3000 civarında eser gönderilmiştir. Her yıl gönderilen ortalama eser sayısı 150’dir bu da yarışmaya gösterilen ilginin ölçüsüdür. Bugüne kadar 17 kez yapılan Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda; Fatih ERKOÇ, Harun KOLÇAK, Aşkın Nur YENGİ, Cem KARACA, Asya, Eda ve Metin ÖZÜLKÜ, İzel-Çelik ve Ercan, Bora AYANOĞLU, Suavi, Burak UÇKUN, Mert EKREN, Şebnem ÖZSARAN, Tayfun DUYGULU, Işın KARACA ve Burak UÇKUN gibi popüler isimler büyük ödüle kavuşmuştur.

HALİL ÖNCÜ
Turizm Dosyası

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari