ANTALYA BELEDİYESİ AKAYDIN’IN ARKA BAHÇESİ

Haziran 27, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

ANTALYA BELEDİYESİ AKAYDIN’IN ARKA BAHÇESİ

 Akdeniz üniversitesinden Belediye Kadrosuna alınan görevliler kimler,Akaydın’la yakınlıkları siyasi parti ilişkileri…

Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Mustafa Akaydın’ın başta Akdeniz Üniversitesi’nden 29 arkadaşı olmak üzere, CHP Antalya İl Başkanı’nın kızı, SHP eski İl Başkanı ve daha pek çok CHP sempatizanını belediyede göreve getirdiği belirlendi.

Vakit Gazetesinden Yener Dönmez’in görüştüğü Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın bakın sorulara ne cevap verdi…

“AKAYDIN ARKABAHÇEYİ BELEDİYE YE TAŞIYOR”

Rektörlüğü dönemindeki icraatlarıyla “Akdeniz Üniversitesi’ni CHP‘nin arka bahçesine çevirdi” suçlamalarına muhatap olan Akaydın, şimdi de Belediye Başkanı olur olmaz yaptığı kadrolaşmayla “Akaydın arka bahçeyi belediyeye taşıyor” dedirtiyor.

KADROLAŞMAYI İTİRAF ETTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ndeki kadrolaşmayla ilgili sorularımızı cevaplayan Akaydın, kadrolaşma iddialarını itiraf etti.

“Üniversiteden 29 arkadaşınızı, CHP il başkanının kızını ve SHP eski il başkanını Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlattığınız iddia ediliyor. Doğru mu?” şeklindeki sorumuz karşısında bir an duraksayan Akaydın, “Tek kelimeyle cevap vereceğim. Evet, doğru” dedi.

İŞTE O KADRO

—Prof. Dr. Mehmet Rıfkı Aktekin, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı mezunu olan Aktekin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine getirildi.

—Mahmut Akbaş, 15 Nisan 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı olarak görev yapmakta iken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı emrinde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak atandı.

—Ufuk Okan, 1996 yılında Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Görevlisi oldu. 1998 -2008 yıllarında ise Akdeniz Üniversitesinde Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. Akaydın tarafından, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. 

—Cemal Öcal, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Öcal, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. 

—Fikret Acar, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Acar, Sağlık İşleri Şube Müdürü ve aynı zamanda Sağlık İşleri Daire Başkanlığı görevine getirildi.

—Cemal Öcal Akdeniz Üniversitesi Sekreteri İhale Komisyon Başkanı idi, belediyede Sağlık İşleri Dairesi Başkanı görevine getirildi.

—Mahmut Akbaş, üniversitede de daire başkanı idi. Belediyede Destek Hizmetleri Daire Başkanı oldu.

—Âdem Akyürek, üniversitede Sağlık ve Spor Başkanı idi, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı oldu.

—Yahya Barış, Akdeniz Üniversitesi koruma güvenlik personeli idi, belediyede Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü oldu.

—Rıza Uysal, Akaydın’ın hemşerisi. Belediyede Özel Kalem Müdürlüğü emrinde şube müdürü oldu.

—Sebahat Çirk, üniversitede kontrol amirliğinde görevli idi, belediyede Özel Kalem Müdürlüğü emrinde şube müdürü oldu.

—İncimer Dalgıç, üniversitede Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü’ndeydi. Belediyede Evlendirme Müdürü oldu.

—Şerafettin Sayar, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü idi, belediyede Sosyal Yardımlar Şube Müdürü oldu.

—Mediha İlknur Aygün, üniversitede Tahakkuk Şube Müdürü idi, belediyede Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı emrinde şube müdürü olarak görevlendirildi.

—Sevtap Comart, Akdeniz Üniversitesi Yüksekokulu Sekreteri idi, belediyede Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı emrinde şube müdürü oldu.

—Göksel Kumsal, eski AKSAV Başkanı idi, Akaydın’ın danışmanı oldu.

—Fahrettin Köken, geçmiş dönemlerde CHP Meclis Üyesi idi. Belediye Başkanı Akaydın’ın danışmanı oldu.

—Akgün Keskin, Akdeniz Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Müdürüydü. Belediye Başkanı Akaydın’ın danışmanı oldu.

—Engin Murat Özdemir, SHP eski İl Başkanı idi, Akaydın’ın danışmanı oldu.

—Necdet Gürdoğan Arslan, Antalya Endüstri Meslek Lisesi Müdürü idi. Soruşturma sonrası görevinden ayrıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Asmek Koordinatörlüğü görevine getirildi.

CHP İL BAŞKANININ KIZINI MÜDÜR, SHP ESKİ İL BAŞKANINI DANIŞMAN YAPMIŞ
Akaydın’ın göreve getirdiği isimlerden en çok dikkat çekeni ise CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli’nin kızı Gizem Melli. Ziraat Mühendisi olan Gizem Melli’nin Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü görevine getirilirken, SHP eski İl Başkanı Engin Murat Özdemir Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı danışmanı yapıldı.

MELLİ’NİN NİKÂH ŞAHİTLİĞİNİ BAYKAL YAPMIŞ

15.03.2008’de Görken Kadıgil ile evlenen Gizem Melli’nin nikah şahitliğini CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yaptığı, nikahını ise CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in kıydığı belirlendi.

AKAYDIN’DAN ÖNCE KADRO YOK DENİLMİŞ

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, kızının işe alınışıyla ilgili yaptığı açıklamada daha öncede kızının Antalya Büyükşehir, Merkez ilçe Konyaaltı ve Merkez ilçe Muratpaşa Belediyelerine iş müracaatı yaptığını ancak kadro olmadığı için işe giremediğini iddia etti.
Diğer taraftan Antalya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinde, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü kısmında Gizem Melli’nin ismi yerine Müdür Yardımcısı’nın isminin yazılı olması ise dikkat çekti.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari