ANTALYA VE MERSİN’İN YENİ EMNİYET MÜDÜRLERİ

Haziran 22, 2009 tarihinde tarafından  
DUYGU DOLU - DUYGU SUCUKA kategorisinde yayımlanmıştır.

ANTALYA VE MERSİN’İN YENİ EMNİYET MÜDÜRLERİ

İki süper şehre iki süper Müdür. Emniyetçi kavramını halka sevdiren altın kalpli iki insandan bahsetmek istiyorum. Batman’dan Mersin’e atanan Sayın Arif Öksüz ve Gaziantep’ten Antalya’ya atanan Sayın Dr. Ali Yılmaz.

Dernek çalışmalarımız kapsamında tanıdım her ikisini de. Başarılı çalışmalarını, anlamlı projelerini, bilhassa da sokak çocuklarını kazanmaya yönelik uğraşlarını gördüm, tanık oldum. Meslek yaşamlarında sahip oldukları başarı ödül ve takdirlerine bir teşekkür belgesi de biz ekledik. Güneydoğum Derneği ile İZDER olarak, “GAP Bölgesinde başarıyla görev yapanlar” listesinde yer alan her iki müdüre birer plaketle teşekkürlerimizi sunduk.

İlginçtir ki, Güneydoğu’daki çalışmalarımız kapsamında tanıdığımız ve panellerimizde deneyim ve birikimlerinden yararlandığımız bu iki değerli Müdürden birisi benim memleketime, diğeri de pek yabancısı olmadığım komşu il Antalya’ya atandılar.

 Dr. Ali YILMAZ;

Güneydoğu’da sokak çocukları panelleri yapmaya karar verdiğimiz zaman duymuştuk ki, Gaziantep’te sokak çocukları konusu önemli bir sorun ve orada bu konuyla yakından ilgilenen bir Emniyet Müdürü var. Ve o şehirde o çalışmayı yapınca görmüştük ki o Müdür gerçek bir çocuk dostu idi. Dr. Ali Yılmaz’dı o Müdür. Edindiğimiz bilgiye göre, Ali Bey İzmir’de görev yapıyorken, Türkiye’de sokak çocuklarıyla ilgili ilk çalışmayı başlatan kişiymiş. Kendisi bir Emniyet Müdürüydü ama emniyetçi kavramını halka sevdirmenin mutluluğu vardı hep yüzünde. Son derece samimi, güven veren ve çalışkan bir kişiliğe sahip.

Gaziantep Sokak çocukları panelimizde konuşmacı olan ve Antep sokaklarına dair çocuk bilgilerini kamuoyuyla paylaşan Sayın Ali Yılmaz’ın, bu alanda Gaziantep’te birçok uygulamalı projesi olduğunu görmüş kendisine gıpta etmiştik. Yaptığı çalışmalarla birçok ödülün sahibi olan Sayın Ali Yılmaz, İZDER tarafından da 2008 yılı Türkiye’de yılın Emniyet Müdürü seçilmişti.

Bir ilginç rastlantı daha var vermeden geçemediğim. Gaziantep’te yaptığımız sokak çocukları panelimizde, Antalya Valiliği tarafından hazırlanan ve Antalya sokaklarındaki sokak çocuklarının yaşamlarını konu alan “Ben İnsanım” adlı kısa video kaydını sunmuştuk. Son derece dramatik ve izleyenleri gözyaşlarına boğan o filmde, sokak çocukları konusunun Antalya’da da son derece güncel ve önemli bir konu olduğunu görmüştük. Ve şimdi Sayın Ali Yılmaz Antalya’ya gidiyor. Bu konudaki hassasiyetini ve önemli çalışmalarını orada da başarıyla devam ettireceğinden eminiz.

 Arif  ÖKSÜZ;

Kendisi Kahramanmaraşlı olan Sayın Arif Öksüz, Batman Emniyet Müdürü iken halk ve polise dair gözlemlerimi bir yazım içerisinde işlemiş, Batmanlı bir vatandaşın “Burada polisler çok iyi” sözlerini önemli bir gösterge olarak belirtmiştim. Zaman zaman Batman Emniyet Müdürlüğünün çalışmalarıyla ilgili mailleri takip ettiğimde görmüştüm ki, sokak çocuklarının kazanımı doğrultusunda önemli projeler uygulamaya konuluyordu. Ayrıca polise taş atan çocukların da kovalanmasından ziyade kazanılması için çaba gösteriliyordu. Batman Sokak Çocukları Panelimizde, sokak çocuklarının Batman’a ait tablosunu, Emniyet’in bu alandaki çalışmalarını göstergelerle kamuoyuna aktaran Sayın Arif Öksüz, öğüt ve önerilerini de bir bir sıralamıştı.

 

Şimdi Mersin’e geliyor Sayın Öksüz. Mersin’de de sokak çocukları var. Mersin’de de polise taş atan çocuklar var. Mersin’de de daha suça itilecekken kazanılması gerekli çocuklar var. Batman’daki proje ve çalışmalarını Mersin’de de devam ettireceklerine kuşku yok. Hatta diyorum ki Sayın Müdür’e, sokak çocukları panelini Mersin’de de yapalım, bize burada da yardımcı olun. Elbette Mersin’in sorunları da çok fazla ve Mersin önemli bir metropol. Ama sizin gibi hassas yürekli emniyetçilerin sokak çocuklarını kazanmak için de projeleri var ve eminiz ki o projeleri burada da uygulayacaksınız.

Bugün çıkan kararnameyle, görev yapmakta oldukları illerden başka illere veya ilk kez Emniyet Müdürü olarak atanan birçok Müdür var. Hepsinin de başarılı olduklarına inanıyor yeni görevlerinde yeni başarılar diliyorum. Ancak yaptığımız ortak çalışmalar vesilesiyle önemli projelerine tanık olduğum, sokaktaki çocuğa sahip çıkmayı hedefleyerek toplumsal huzuru yakalamaya çalışan iki Müdürü farklı bir açıdan değerlendirmek ve kendilerine teşekkür etmek istedim. Önleri hep açık, başarıları yoğun olsun.

18.06.2009

dsucuka@hotmail.com

Not: Sayın Müdürlerin, ödül törenimizdeki tanıtım metinleri:

Dr. Ali YILMAZ  (Gaziantep Emniyet Müdürü)

O bir baba. Sokak çocuklarının babası. Biz kendisini bu vasfıyla tanıdık. Emniyetçi kavramını halka sevdiren nadir isimlerden birisi. Sokaktaki sahipsiz çocuğun da evdeki sahipli çocuklar kadar bazı haklara sahip olduğu bilinciyle çalıştı, Gaziantep sokaklarındaki sahipsiz çocukları sahiplendi. Onları kazanmak adına birçok proje üretti ve uyguladı. Bizimle Gaziantep’te yapmış olduğumuz Sokak Çocukları panelinde elbirliği yaptı. Başarılı çalışmalarıyla birçok ödülün sahibi olan Sayın Ali Yılmaz bizim için örnek bir emniyetçidir.

Arif ÖKSÜZ (Batman Emniyet Müdürü)

Sert duruşunun altında ne kadar insancıl bir yüreğe sahip olduğunu ilk bakışta anlamak mümkündür. İnsancıl yönü kendisini, sokakta çalışan çocukların en fazla olduğu illerimizden birisi olan Batman’da düşüncelere sevk etmiş ve projeler geliştirmiş, uygulamaya koymuş, sokak çocukları konusunun en yakın takipçisi olmuş. Tıpkı Ali Yılmaz Bey gibi Arif Öksüz Müdürümüz de sokak çocuklarının babası olarak görmüş kendisini.

Batman’da yaptığımız sokak çocukları panelinde bizimle elbirliği yaptılar, konuyla ilgili bilgilerini kamuoyu ile paylaştılar. Başarılı meslek yaşamında birçok ödülün sahibi olan Arif Öksüz örnek bir emniyetçidir.

  • Netinial Internet

Yorumlar

“ANTALYA VE MERSİN’İN YENİ EMNİYET MÜDÜRLERİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Kemal Ciritçi dedi ki:

    Duygu hanım
    sizin yazılarınızı bizimkemer sitesinden takip ediyordum. şimdi de bu siteden takip edebilmek çok güzel. ilk yazınızda, yeni emniyet müdürümüzü tanıtan yazınızda çok güzel ve anlamlı. takip etmeye devam edeceğiz ve anladıklarımızı başkalarına anlatacağız. sağolun

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari