ANTALYALI İŞ ADAMININ FERYADI “SESİMİ DUYAN YOK MU?”

Eylül 19, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ANTALYALI İŞ ADAMININ FERYADI

Antalyalı işadamı Abdurrahman Bozdaş, 29 Mart seçimlerinin ardından iş başına gelen CHP’li yönetim tarafından işletmesinin elinden alınmak istendiğini belirterek, “Baskı, tehdit ve şantaj yoluyla Düden Park’ın hisselerini almaya çalıştılar. Hukuk süreci başladı. Aynı zamanda bu benim onur mücadelem oldu” dedi.

Antalya kamuoyunda skandal olarak büyük yankı uyandıran ve herkes tarafından en çok konuşulan konu olan yolsuzluk olayıyla ilgili mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini belirten Bozdaş, önce yargıya başvurmuş, sonra da dosya ile birlikte Ankara’ya giderek, yardım istemişti.

Söz konusu olaya adı karışan CHP’li meclis üyesi Serdar Civan Tanrıkulu, partisinden ve meclis üyeliğinden, EKDAĞ yöneticisi Yakup Ocak da EKDAĞ yöneticiliğinden ve CHP’den istifa ettirilmişti. Adı geçen iki kişi daha sonra polis tarafından gözaltına alınmış, tutuksuz yargılanmak üzere savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Hukuk mücadelesini sürdürdüğünü belirten Bozdaş, kendisi için bir onur mücadelesi olan olayı şöyle anlattı; “Ekdağ yöneticileri tarafından Düden Park’ın hisselerini devretmem için baskıya maruz kaldım…

Ama direndim! Bu ahlaksız tekliflerini bir saat kamerayla kaydettim. Ve bu kayıtları önce Savcılığa, sonra da Polise teslim ettim. Bu yaptıklarının hakkaniyete uymadığını ve beni rahat bırakmalarını söyledim. Kısaca hakkımı aradım. Ama Belediye yöneticileri bu arkadaşları suçlu bulduklarını söyledikleri halde, bize baskı uygulamaya devam ettiler! Bu yöneticiler de, artarak devam eden bu Hukuksuzluğun ve haksızlığın hesabını bir gün mutlaka verecekler!’’ dedi.

Velev ki AKP’liyiz!..

Bozdaş basına yaptığı açıklamada, ‘’Velev ki AKP’liyiz… Yunanlı da değiliz ya! ’’ diyerek tepkisini dile getirdi ve ‘’Eğer bir Hukuksuzluk varsa, buna karar verecek olan yüce Türk Adaletidir… Hem Savcı, hem Hakim olamazsınız! Sokakta yürüyen her iki kişiden birisi AKP’li. Şimdi bu arkadaşlar ticaret yapmasınlar mı? Türkiye’nin yarısına ticaret yasaklandı da bizim mi haberimiz olmadı?’’ dedi.

Bizi Tanker durduramadı!..

Bizi Tanker durduramadı, üç milimlik Bariyer mi durduracak diyen Bozdaş, Hukuki süreç bitmeden yapılan her yanlışın karşılığını vereceklerini belirtti ve ‘’Yapılan her hareketi fazlasıyla geri ödetiriz… Bizi iteni iter, vurana vururuz. Herkes haddini bilsin.’’ Dedi ve ekledi.

‘’Tankeri kaldırmak zorunda kalan Belediye, şimdi de Park girişine elektrikli bir Bariyer taktı ve tur otobüslerinin parka girmesini engelliyor! Turistlere olduğumuz gibi, tur şirketlerine ve halka da rezil oluyoruz.  Ve son bir haftada dört kez de karakolluk olduk.’’ dedi.

Elektrikler hala kesik!..

Elektrik ve sularının hala kesik olduğunu ve yüzeli gündür elektrik abonmanlığı vermeyen Belediyenin bunun hesabını Adalet önünde mutlaka vereceğini belirten Bozdaş, dükkanlardan bazılarına elektrik verildiğini, bazılarına ise verilmediğini söyledi ve buradaki kıstas’ın ne olduğunu sordu..

Bazı Dükkanlara Çok Özel Muamele!..

Dükkanların bir kısmına elektrik ve su verilmeyerek işlevsiz hale getirildiğini, ama bazı dükkanların ise açılış bile yaptığını belirten Bozdaş, ‘’Tüm bunların elektrik aboneliği ve benzeri dokümanları elimizde… Bakalım bu ahbap çavuş ilişkisini nasıl izah edeceksiniz?

Elektrik alan dükkanlardan ve açılışını yapan bu arkadaşlardan ne aldınız? Hangi restoran sahibi arkadaşlarınıza nerelerin sözünü verdiniz? Tüm bunların açıklamasını da bekliyoruz.’’ dedi.

Esnaf’tan para aldılar!..

İçinde kiracısı olan bir dükkanları tekrar kiraya vererek, bir de bu arkadaşlardan para almışlar diyen Bozdaş, ‘’Önce kiracıya kiranı öde diye ihtarname çek ve daha süresi dolmadan tekrar bu dükkanları kiraya ver. Ve bu kiraları da tahsil et! Hem de makbuzlu! Delilli, ispatlı… Ve de tarihli!

Acemi Avukatlarınızın ve yöneticilerinizin hataları bini aştı Hocam. Sizi de, medyayı da yanıltıyorlar. Hatta size bir kopya vereyim. Sözleşme bile yapmışlar! Ama bu sözleşmeleri inkar ediyor ve tek nüsha olarak kendilerinde tutuyorlarmış. Kiracılara vermiyorlarmış.

Çünkü bu sözleşmelerin başkalarının ve medyanın eline geçmesinden korkuyorlarmış. Neden acaba? Yoksa bu da mı suç? Bunu da hukukçulara bir sorun bakalım.’’ dedi.

Kaldırımları bile yıktılar!..

Yol kenarına park eden araçların kazaya sebebiyet vermesi üzerine, bedelini cebinden ödeyerek dört yüz metre kaldırım döşettiğini ve bu kaldırımların Belediye tarafından kırılarak söküldüğünü belirten Bozdaş; ‘’Direnclerini kırmakta zorlanan Ekdağ yöneticilerinin, rüşvet olayına kurban verdikleri arkadaşlarının intikamını almak uğruna Kanun dışı yollara teşebbüs ettiğini ve bunun sadece Büyükşehir Belediyesi’ne değil, CHP’sine de çok zarar verdiğini’’ söyledi. ‘’Benim bildiğim Belediyeler kaldırım yapar, kaldırım kırmaz… Bu nasıl bir yönetim anlayışı, anlamak mümkün değil. Akaydın Hoca’mıza bunu hiç yakıştıramadık.’’ dedi.

Tezgahlar tekrar Gençlik Parkı’nda!..

Daha önce kurulan ve gelen yoğun tepkiler üzerine kaldırılmak zorunda kalınan Gençlik Parkı’ndaki tezgahların tekrar açıldığını belirten Bozdaş; ‘’Belediye bize ve Valiliğe gönderdiği cevabi yazıda, ‘Gençlik Parkı’ndaki işgali durdurduk ve bu tezgahları da kaldırdık’ diyordu…

Fakat projede yeşil alan olarak görülen bu alana tekrar tezgah açtırarak, hem kendi kendini yalanlamış, hem de yapılan hukuksuzluğun baş aktörü olduğunu göstermiş oldu!’’ dedi.

Antalya – 18 Eylül 2009

 • Netinial Internet

Yorumlar

“ANTALYALI İŞ ADAMININ FERYADI “SESİMİ DUYAN YOK MU?”” adlı makaleye bir yorum yapilmis
 1. H. Bilgin dedi ki:

  Antalya afiş cenneti olmuş. Yapmadıklarını afişe eden bir toplum olduk bu basiretsiz yöneticiler sayesinde.
  Altın Portakal Film Festivali yerine Halkın Portakalı Film Festivali olmuş.
  Yani tanıtımlar uluslararası düzeyden, mahalle arasına indirgenmiş.
  Ayşe teyze ve emekli Durmuş amca film çekecek ve halk kazanacakmış.
  Seneyede turizm tesislerini Ayşe teyze ile Durmuş amca dolduracak yani.
  Bu Haltın portakalının kemere de zararı olacak bunu bilin.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari