ARTİN AGOPYAN KİM?

Ekim 9, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

ARTİN AGOPYAN KİM?

Eğer ki misak-ı milli sınırları içerisinde yasayan bir insan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kabul etmiyorsa bunlara neyin açılımını yapıyoruz?

DTP Kürtleri asla temsil etmiyor. Edemez de… İnsanların sözde tüm Kürtleri temsil eden bir parti olarak görmesi beni çok rahatsız ediyor…

Gel gelelim Osmanlıya… Avrupa ya şirin görünmek amacıyla 19.ve 20. yy da Tanzimat, ıslahat,1. ve 2. meşrutiyetle verilen inanılmaz tavizler… Sonuç mu? 623 yıllık dev çınarın çöküşü.

Yıl 2009 AKP zihniyeti oy toplama hırsına bürünmüş, Avrupa ya, Amerika ya şirin görünmek için taviz üstüne taviz veriyor. Yurdum insanı da bir umuttur saf saf uyuyarak ya da yarı uykulu ağzı açık dinliyor… Bir ülkede küçük insanların gölgeleri uzuyorsa, o ülkede güneş batıyor demektir.

Açılım bu ülkedeki herkes için şart. Belli dini ve etnik kesimlerin devletin esas sahibi gibi algılanması bitmeli. Yasalar herkes için aynı işlevi görmeli. Çokça bahsedilen ama pratikte bitmiş olan farklılıklara hoşgörü anlayışı yerleşmeli. Kimsenin inancı, kökeni sorgu konusu olmamalı. Empati duygusunu yerleştirmeli zihinlere.

Bizim gibi yurt dışında gurbetçisi olup, dışarıya milyonlarca insanını yollayan ve onların dini, kültürel haklarının korunması için çaba sarf eden devlet; kendi içindeki farklılıkları da anlamak zorunda.

Yani sen Köln’e Hamburg’a cami yapılsın, buradan imam gitsin, Türk okulu açılsın, öğretmen gitsin, oradaki Türklere ayrımcılık olmasın diyip duruyorsun haklı olarak tabiî ki, o zaman buradaki farklı talepleri de dikkate alman gerekmez mi devlet veya toplum olarak?

Düşünün ki bu insanlar iyi niyetli olarak ülke topraklarımızda kardeşçe yaşamakta içlerinde, askerlik yapmış olanlar da var, iş imkânı sağlayıp işveren ve vergi ödeyen de var.

Özetle: İşin terör boyutu başka bir şey. Yapılması düşünülen açılım terörü engellemez bence. Azdıra da bilir hatta. Ama zeminini zayıflatır diye düşünüyorum.

Ama Türkiye şu ya da bu kesim için değil tüm toplum için demokratik bir açılım yapmalı. Bu açılımın içine ekonomik açılımı da eklemeli ayrıca güney doğumuzda toprak reformunu acilen yapmalı, yapılmalı.

AKP nin türbanı kaşıdığı gibi DTP de bu Kürtçe dil konusunu kaşıyor. Sokakta isteyen Kürtçe konuşuyor. Kimsede dönüp bakmıyor. Kürtçe bilmeyenler için ücretsiz kurslar açıldı katılım olmadığından kapandı. Demek ki kimsenin aslında Kürtçe umurunda değil ama yasaklanıyormuş gibi lanse edilince infial uyandırıp halkı sokağa dökmeye çalışıyorlar.

Sorun sadece dilse DTP li vekiller mecliste eli kanlı terör örgütü PKK ve bebek katili terörist başının avukatlığına soyunacaklarına kanun teklifi verip okullarda İngilizce, Almanca, Fransızca gibi ders olarak koyulmasını sağlayabilirler, isteğe bağlı olarak. Tercih meselesi, talep edenler öğrenebilirler ne işlerine yarayacak ise buna da meclisteki hiçbir parti hayır demez.

Ama bu onların işine gelmez. Çünkü onlar bu konuyu devamlı gündeme getirip ülkenin huzurunu bozup kendi asıl pis amaçlarının ve çıkarlarının gizlenmiş olmasını sağlıyorlar.

Madem etnik köken araştırılıyor, bakın araştırın ve fakat sakın saklamayın İmralı da ki itin adının ARTİN AGOPYAN olduğunu. Bizim mason / dönme satılmış basının Artin Agopyan’ı “Apo” diye Kürt diye yıllardır şişirdiği malum…

Yalçın Küçük, Doğu Perinçek gibi satılmışların, hatta bazı milletvekillerinin gidip ziyaret ettiği PKK kamplarını, terör stratejisini, iki dediği birbirini tutmayan dengesiz liderlik vasfından uzak bu adi mahlûkatın bu durgun zekâlı korkak herifin plânladığını mı sanıyorsunuz?

Bunu kim ortaya çıkardı biliyor musunuz? 31 Mayıs 1999 günkü yargılandığı duruşmada söz alan bir şehit babası!

Baş bağlar katliamında oğlunu kaybeden Ahmet Beşkardeş, Artin Agopyan’a hitaben, kırmanç (Kürt) ağzı ile “ez kırmanç im” diye başlayıp “sen Kürt değilsin, Ermeni sin! Eğer Kürt isen, ben şimdi seninle Kürtçe konuşuyorum, bana Kürtçe cevap ver!” dedi! Ve tabii hiç bir cevap alamadı!

Kürtleri bağımsızlığa kavuşturacağını iddia edip, Türk ten çok Kürt öldüren, sözde Kürt “gerilla” kamplarında Türkçe eğitim yaptıran Abdullah Öcalan takma adlı Artin Agopyan, gerçekten Ermeni idi ve Kürtçe bilmiyordu!

Böylece “Apo” diye bilinen katilin aslında Ermeni olduğu kendi yüzüne haykırıldı ve kayıtlara geçti! Bunların ermeni olduğunu bilip de söylemeyen en az onlar kadar vebal altındadır. Bunların kökeninin ermeni olduğunu açıklamayanlar bu vebal altında.

Bütün olay, ASALA eliyle 1973’den beri yürütülen Hıristiyan Ermeni terörünün, artık dünya kamuoyunda tepki çekmeye başlaması, Batılı emperyalist devletlerin yeni bir kuklaya ihtiyaç duymasından kaynaklanmıştır… Bu öyle bir kukla olmalıydı ki, ne Hıristiyanlar, ne Batılılar göze batsın!

Tam tersine, hem Türkiye meşgul edilsin, gelişmesin hem de Türklerle Kürtler birbirini kırsın! Üstelik Türkiye’nin Suriye, Irak, İran, Filistin, Libya gibi Müslüman devlet ve topluluklar ile arası bozulsun! Müslümanları öldüren, kendi insanına zulmeden bir duruma düşsün! İşte PKK lideri Apo diye bilinen itin katilin gerçek ermeni tohumunun aslı Kürt le Kürtlükle alakası dahi yok olamazda.

Ülkemizde uzun bir zamandan beri yetkili, yetkisiz veya kendinden menkul görevlilerle, Soros’ un beslemeleri sürekli bir lafı ağızlarında geveleyip duruyorlar… Her fırsatta da bunu sanki Devletimizin ve Milletimizin menfaatine uygun bir şeymiş gibi söylerler, savunurlar…

Nedir bu söz? “Kardeşkanı akmasın!” “Artık yeter! Kardeş, kardeşi vurmasın!” “Kardeşler barışmalı” “Akan kardeş kanını durdurmalıyız!” Bu anlamları içeren bir sürü ukalaca ve aptalca sözleri duyarız…

Allah aşkına, birbirini vuran bu “Kardeşler kim?”

Halkımız birbirini mi vuruyor? Hayır…

İç savaş mı var? Hayır…

Ülkemiz doğusundan batısına, zaten kardeş! Evet, Ülkemizde akan kan var!

Bu akan kan Mehmetçiğimin kanı, polisimin kanı, öğretmenimin, kamu görevlisinin kanı, masum vatandaşların kanı, kundaktaki meleklerin kanı ile Türk Devleti’ne yabancı devletlerin desteği ile savaş ilan etmiş PKK’lı teröristlerin pislik kanıdır…

Burada kardeşler kim? Mehmetçik’le, PKK’lı terörist mi? Türk Devleti’nin yıkılması, Türk Vatanı ve Milleti’nin bölünmesi için kan akıtan terörist kiminle kardeş? PKK’lılar olsa olsa, Türk Devleti ve Milleti’ne düşman unsurlarla kardeştir… Bu “Kardeşçilik” oyunu, PKK’lılara bir kimlik ve masumiyet kazandırmak içindir.

PKK’lı; Türk’te olsa, Kürt’te olsa, Arap’ta olsa, Bizim kardeşimiz değildir… Kim ki, “Dağdakilerde kardeşimizdir” der ise, o haindir! Türk Devleti’ne ve Milleti’ne düşmandır!

Ülkemizin Dağlarında, Kuzey Irak’ta “Kardeş Kanı” dökülmüyor… Türk Devleti’nin Güvenlik Güçleri, teröristleri yok ediyor… Teröristlere acıyanlar ve kardeş olarak görenler, Türklüğün şamarını yediğinde acıyanları bile olmayacaktır…

SAYGILARIMLA.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari