“AŞIK OLDUM, KAMPTAN KAÇTIM” (İKİ ÇOCUKLU PKK LI KADIN KOMUTAN)

Eylül 12, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

10 yıl önce PKK’ya katılan 30 yaşındaki S.A, ’Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak için teslim oldu. S.A., çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı verilmesini istedi

TERÖR örgütü PKK’ya 10 yıl önce katılarak kamplarında eğitim gören, çeşitli görevlerde bulunduktan sonra ayrılarak, ’Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak için İzmir’de teslim olan S.A., serbest bırakıldı.

Pişmanlık Yasası’ndan yararlanmak isteyen S.A, doğu kökenli olduğunu ve ağabeyine aşırı düşkünlüğü nedeniyle terör örgütüne sempatiyle baktığını, 1999’da İzmir’den örgüte katıldığını anlattı. ’Munzur’ ve ’Seyit Rıza’ kod adlı terör örgütü üyeleriyle tanıştığını ve bu kişiler aracılığıyla Yunanistan’ın Lavrion bölgesindeki kampa götürüldüğünü ifade eden S.A., burada 1 yıl silahsız askeri ve siyasi eğitim aldığını bildirdi.

Kampa ulaşan terör örgütü üyesi bir kişinin, ’ajanlık’ suçlamasıyla hücrede tutulup yargılandığına, ayrıca terör örgütünün elebaşı Öcalan’ın yakalandığı dönemde yanında bulunan ’Rozerin’ kod adlı kadının da bu kampa getirilmesine ve infaz edileceği konuşmalarına şahit olduğunu söyleyen S.A., bu olayların örgüte olan bakışını sarstığını belirtti.

Yunanistan’daki eğitimin ardından bir süre Moskova ve Tahran’da, örgütün evlerinde tutularak İran’daki ‘Xinere’ olarak adlandırılan bölgeye götürüldüğünü, silahlı eğitim aldığı bu bölgede 1 yıl kaldığını belirten S.A., şunları söyledi: “Kamplarda yapılan yargılamalar örgüte bakışımı değiştirmişti, sürekli ağabeyimi sorduğum için de ailecilik yaptığım gerekçesiyle hor görüldüm.

Yaşadığım olumsuzluklar nedeniyle intiharı düşündüm. Bir gün, el bombasının pimini çekerek intihara kalkıştım. Sadece fünye patladığından hafif yaralandım. Beni Xinere’deki hastaneye kaldırdılar ve 3 ay tedavi gördüm. Tedavinin ardından İran topraklarındaki farklı kamplarda 1 yıl kaldıktan sonra Irak’a gönderildim. Bana 4 kişinin olduğu tim komutanlığı görevi verildi. Bölgede ölen militanlar için mezarlık yapılıyordu. 5 ay boyunca bu görevi yaparken örgütten daha da soğudum, psikolojim bozuldu.”

’Aşık oldum, kamptan kaçtım’

S.A., kampta tanıştığı ’Sinan’ kod adlı İranlı örgüt mensubu M.E.’ye aşık olduğunu, örgütte buna yer verilmediği için de 2004’te kamptan kaçarak Dohuk’ta Peşmergelere teslim olduklarını söyledi. S.A., “M.E.’den iki çocuğum oldu. Tahran’da geçirdiğim 5 yılda İzmir’deki ailemle irtibat kurdum Türkiye’ye dönmeye karar verdim. Ama eşimin ailesi çocuklarımı vermeyeceklerini söyledi.

Çocuklarımla sahte pasaportla Türkiye’ye girdim. Silahlı eyleme katılmadım. Pişmanım. Türkiye’ye getirdiğim ve nüfus cüzdanları bulunmayan 6 yaşındaki kızım ile 3 yaşındaki oğluma TC nüfus cüzdanı verilmesini istiyorum.” 

VATAN

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari