ATV’Yİ İZLİYORSANIZ BU SÖZLERİN HÜKMÜ YOK

Mayıs 11, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ATV’Yİ İZLİYORSANIZ BU SÖZLERİN HÜKMÜ YOK

MHP Kocaeli Milletvekili, MYK Üyesi ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cumali Durmuş Kocaeli’den seslendi.

“Özal’a, Menderes’e nasip olmayan Erdoğan’a nasip oldu”

8 yıldır Türkiye’yi tek başına yöneten AK Parti iktidarı ilk döneminde Anayasa’yı tek başına değiştirecek çoğunluğa sahipti. Sanki o Anayasa, AK Parti’nin ilk döneminde de askerin anayasası değilmiş gibi hiç oralı olmadılar, özgürlükler 22 Temmuz seçimlerine kadar hiç akıllarına gelmedi.

‘Darbe’, ‘Eşi türbanlı diye Cumhurbaşkanı seçtirmiyorlar… diye diye yüzde 47 oy ile yine iktidar oldular. Böylesi güçlü bir iktidar Menderes, Özal’dan çok Erdoğan’a nasip oldu. Ancak iktidara gelir gelmez önce geçmişten kalan hesapla nasıl zenginleşeceklerini hesap kitap ettiler. Kendi dertlerine düştüler.

“1980’de bir Milli Görüşçü bile içeri girmedi”

Yine etraf yanıyor ve yine söyleyecek bir şeyleri yok. Teğet geçtiğini söyledikleri krizin merkezi ABD yüzde 1.5 oranında küçüldü, Türkiye yüzde 14. ABD’de işsizlik yüzde 7 oranında, bizde yüzde 20. Şimdide yeni malzemeleri Anayasa oldu. Meclis’te 20 gün çalıştık, günde 3 saat uyuduk uyumadık. Anayasa değişikliğini yeni parlamentonun yapmasına dair teklifimizi kabul etmediler. 1982 yılında da bir komisyon oluşturulup Anayasa hazırlanmış, referandumda yüzde 92 kabul oyu almıştı. Ben o anayasaya oy vermedim ama Recep Tayyip Erdoğan kabul oyu verdi. 1982 döneminde cezaevine düşenler ya ülkücüler ya da Dev-Yolcular idi. İçeride bir Milli Görüşçü bile yoktu.

“Anayasa gündeminde işçi, çiftçi, memur yok”

Bu dönemki Anayasa değişikliğinde işçiyle, çiftçiyle, memurla ilgili bir şey yok. Memur grev hakkını kullanamadıktan sonra sendikalı olmasının önemi yok. (Soru üzerine) Anayasa değişikliği üzerine muhalefet milletvekilleri tarafından çalışma yaşamına ilişkin önergeler verildi. Ancak o önergeler görüşülmeye bile gerek olmadığı gerekçesiyle iktidar milletvekillerinin oylarıyla ret edildi. Bu konuda kendi milletvekilleri bile kendi verdikleri önergeye oylama esnasında ret oyu verdi.

Ceketsiz hesabını Allah’a verebiliyorsa helal olsun”

Bu iktidar döneminde devletin hakimi, savcısı teröristin ayağına götürüldü. Çünkü onlardandı.  Şu sıralarda  Ceketsiz’in (AKP Kocaeli Milletvekili Osman Pepe) serveti tartışılıyor. Şayet o kadar malın mülkün hesabını Allah’a verebiliyorsa helal olsun. Bu kadar servete sahipse ya parası kazancı çok bereketli ya da ortada haram yenen bir şeyler var demektir.

“Hala vicdan sahibi 12 AKP’li engelledi”

8 yıldır çaldıklarının hesabını vermek istemiyorlar. Bu Anayasa maddelerinde 3 madde çok kritikti. Hele ki sekizinci madde BDP’li Osman Baydemir başta olmak üzere mecliste konuştukları esnada vatandaşın, partililerimizin, ‘Bu adamları niye konuşturuyorsunuz’ diye telefon açtığı konuşmaların sahiplerini yasalar karşısında koruyacaktı.

Hala vicdan, duyarlılık sahibi AKP’li 10-12 milletvekilinin ret oylarıyla 8’nci madde geçmedi. Bu maddeler geçseydi hiçbir şeyin hesabını vermeyeceklerdi. Bu madde siyasi partilerin eylem ve sorumluluklarından onları sorumsuz tutuyordu. Madde bu gibi durumların önünü açacaktı. Ancak referanduma kadar açacaktı.  ‘Anayasa Mahkemesi o şeyi iptal edemiyordu’ demiyor alçak…

“ATV’yi izlerseniz bu sözlerin hükmü yok”

Ülkemizde hiç kimse evinde aşının nasıl kaynayacağını bilmiyor. Aş nasıl kaynar, yarın nasıl garanti altına alınır kimse bilmiyor. Yarın ülkenin kaça bölüneceğini kimse bilmiyor. Koca Osmanlı İmparatorluğu, Balkanlar iki ayda gitti. Bilmiyorlar. Ve sizler de bilemiyorsunuz. Burada size anlattıklarımızı, başkanlarınızın anlatmak için gösterdiği çabayı sizler de dinleyemeyenlere anlatın. Şayet televizyon kanalı olarak ATV’yi, Kanal 7 yi ve Samanyolu Tv yi tercih edip izlerseniz söylediklerimizin bir anlamı, hükmü kalmaz.

Hafızayı canlı tutmak lazım. İyi işlerde övülmeyi bekliyorlar ama kimse hiç bir işin aslını, astarını sorgulamıyor. Sizler bu söylediklerimize inanıyorsanız bizim ulaşamadığımız insanlara ulaşırsınız. Bu Anayasa’nın karınlarını doyurup doyurmayacağını sorun. Siyasete girdikten sonra nasıl zenginleştiklerini sorun, anlatsınlar.

“Her milletten oldu da bir türlü Türk olamadı”

Türkiye; Ermeni olan, Rum olan, dünyada her milletten olan ama bir türlü Türk olamayan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetiliyor. Siz partililerimiz ve vatandaşlarımız, önce aileniz ile kime niye oy verdiğinizi paylaşamıyorsanız, unutamıyorsunuz, paylaşamıyorsunuz sizde eksiklik var demektir. Paylaşın ve hep birlikte sandığa gittiğinizde gereken neyse yapın. (Ankara’daki Tekel eylemlerini kast ederek) Suya itilen, üzerine biber gazı dökülenleri unutmayın ve anlatın.

“Başbakan öyle derse sermaye ne yapmaz?”

(İsmini şartlar gereği saklamak zorunda kaldığımız bir emekçinin iş yerinde karşılaştığı zorlukları ve işten atılma kaygısıyla sessiz kaldıklarını söylemesi üzerine) Toplumun huzurunu, refahını sağlaması gereken bir Başbakan eğer başta Tekel işçileri olmak üzere 4/C mağdurlarına bildik söylemlerini ifade ederse başbakandan cesaret alan sermaye sahibi ne yapmaz. Sizleri kapının önüne koyar. MHP’nin tüm kadroları çalışma yaşamında da bu yanlışların önünü kesecek güç ve deneyimdedir. Bizim iktidarımızdaözellikle devlette ekmek edinmenin şartı bilgi, birikim olacak. Mülkün temeli, adalettir. Mülk hayal değildir, yaşamalıdır. Adalet bir gün Recep Tayyip Erdoğan’a da lazım olacak. İhlal edene de lazım olacak.

Meclis Başkanı, Sibel Gönül’e bozuk çalmış!

Anayasa değişiklikleri esnasında muhalefet partilerinden milletvekilleri 1500 önerge verdi. AKP’liler de verdi ama oylamada kendi önergelerine sahip çıkmadılar. Meclis başkanı bizden (Kocaeli’nden) bir milletvekiline, “Kızım” (Yüksek olasılık AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül) diye hitap edip verdikleri önergeye niye sahip çıkmadıklarını dahi sordu. Meclis’te bir önerge veren şahsı adına söz istiyorsa 5 dakika konuşabiliyor. Sürenin 10 dakikaya çıkması için AKP’lilerin de imzaladığı önerge verildi, oylamada o önerge de ret edildi. İktidar bir insanı ruhsuz hale getirdi mi o insan bir daha iflah olmaz.

“Dershanelerde halkı soydurmayacağız”

MHP iktidarında dershaneleri kapatacak, bu işletmelerin özel okul kurabilmeleri için teşvik vererek önlerini açacağız. Okullarda verilmeyen eğitim dershanelerde verilmeye çalışılıp millet soyuluyor. Biz bu soygunun önüne geçeceğiz. Bu milletin bu asgari ücretle geçinmesi Allah’ın bir lütfu ve mucizesidir. Adalet yok, adil gelir dağılımı da yok. Bir Başbakan bu ortamda dolar milyarderlerinin arttığını söylüyorsa ihanet içindedir ancak zaman, zaman (özellikle 2007 genel seçimlerini kast ederek) bu tarz yönetimi hak ettiğimizde söylenebilir. Ancak bu milletin bu saatten sonra bir daha aynı yanlışa düşeceğine inanmıyorum.”

  • Netinial Internet

Yorumlar

“ATV’Yİ İZLİYORSANIZ BU SÖZLERİN HÜKMÜ YOK” adlı makaleye 3 yorum yapilmis
  1. delikurt dedi ki:

    sayın vekilim en kısa zamanda antalya ilimzde sizi görmek istiyoruz antalyada sizin gibi teşkilatın tabanından yetişmiş insanların partinin görüşlerini anlatmasına ihtiyacı var bu bir davettir

  2. Kemalettin Gök dedi ki:

    Yandaş basın yakmaya, yıkmaya kararlı ve hiçbir şeye aldırmadan ilerliyor. Biliyorlarki iktidar ellerinden gittiğinde bu günlerinin ve usulsüzlüklerin hesabini verecekler. Sayın vekilim. MHP Genel Başkanından talebimiz kesinlikle dokunulmazlıkların kaldırılmasıdır. Bu talep sol tandanslı ancak yurtsever bir seçmen talebidir. Saygılarımla. Kemalettin Gök

  3. Fevzi Erkan dedi ki:

    Türk’üm demek bir suç gibi görülüyor. Zaten Türk olan kişi vatanına böyle kaos yaşatırmı*

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari