AVUSTURYA BAKANI AÇIK VE NET KONUŞTU. TÜRKİYE Yİ AVPUPA DA GÖRMEK İSTEMİYORUZ

Ocak 6, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

 AVUSTURYA BAKANI AÇIK VE NET KONUŞTU. TÜRKİYE Yİ AVPUPA DA GÖRMEK İSTEMİYORUZ

“Türkiye’yi AB’de görmek istemiyoruz.”
Türkiye’nin AB üyeliği karşıtlığının en yüksek olduğu AB ülkelerinden Avusturya’nın Dışişleri Bakanı Spindelegger, ‘’Türkiye konusunda her zaman net bir bakış açısını savunduk. Biz uygun bir ortaklık istiyoruz, Türkiye’yi AB’nin müstakbel bir üyesi olarak görmüyoruz’’ dedi.

Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger, Avusturya’da yayımlanan Wiener Zeitung gazetesine verdiği mülakatta Türkiye’nin Avrupa ile bağlantısı olmadığını söyleyerek Türkiye’nin AB’de yeri olmadığını kaydetti.

Türkiye’ye AB tarafından farklı muamele yapılmadığını da kaydeden Bakan Spindelegger, “Batı Avrupalıların Türkiye’nin üyeliğinin önüne koydukları bariyerler oldukça yüksek görünüyor. Neden?” sorusuna “Avusturya her zaman net bir bakış açısını savundu Biz uygun bir ortaklık istiyoruz; ama Türkiye’yi AB’nin müstakbel bir üyesi olarak görmüyoruz. Buna rağmen, ucu açık olan müzakere başlıkları açıldı” cevabını verdi.

“Sırbistan birkaç gün önce üyelik başvurusunda bulundu. Türkiye ile yıllardır görüşülüyor. AB’ye ilk kim üye olacak?” sorusu üzerine de Spindelegger, “Şimdiki durumda, bu kahve falı bakmak olur. Benim için önemli olan, somut adımlar ve de Avrupa bilincinin Sırplar arasında desteklenmesidir. Vize özgürlüğünden sonra Sırbistan’da örneğin yolsuzluk ve suçla mücadelede görünür adımlar atılmalı” dedi.

İNTERNETAJANS

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari