BAHÇELİ: BAŞBAKAN BÖLÜCÜLÜK BAYRAĞINI ELİNE ALDI

Ağustos 26, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BAHÇELİ: BAŞBAKAN BÖLÜCÜLÜK BAYRAĞINI ELİNE ALDI

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “AKP iktidarının yedi yıl içinde Türkiye’yi sürüklediği tehlikeli gidişat artık Türk Milletinin sabrını taşma noktasına getirmiştir. Ancak bir işgal gücünün yapabileceği tahribata eşdeğer bir yıkım gerçekleştiren bu kimliksiz zihniyetin gerçek yüzünü görmüş olan milletimiz eminiz ki mutlaka tarihe gömecektir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin milli birliğini, üniter devlet yapısını ve toprak bütünlüğünü hedef alan teröre ve bölücülüğe sürekli prim verdiğini ve son aylarda “fırsat ve çözüm” adı altında etnik ayrılma ve ayrışmanın zeminini hazırladığını öne sürerek “AKP iktidarının yedi yıl içinde Türkiye’yi sürüklediği tehlikeli gidişat artık Türk Milletinin sabrını taşma noktasına getirmiştir.

Ancak bir işgal gücünün yapabileceği tahribata eşdeğer bir yıkım gerçekleştiren bu kimliksiz zihniyetin gerçek yüzünü görmüş olan milletimiz eminiz ki mutlaka tarihe gömecektir” dedi.

Bahçeli, son günlerde siyasi tansiyonu yükselten Kürt açılımına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. “Başbakan, mensubu olmaktan kaçındığı Türk milletinden duyduğu rahatsızlıkla, millet mefhumunu kısır bir ırk ve kavim körlüğü ile değerlendirmeye başlamış, milliyetçiliği bir ırkçı söylem ile tanımlama çabasına girmiştir” diyen Bahçeli, “Türkiye’nin milli birliğini, üniter devlet yapısını ve toprak bütünlüğünü hedef alan teröre ve bölücülüğe sürekli prim veren Başbakan, son aylarda bölücülük bayrağını fırsat ve çözüm adı ile eline almış, etnik ayrılma ve ayrışmaya zemin hazırlayacak bütün dinamitlerin fitillerini Cumhurbaşkanlığı makamı ile rol paylaşıp ve İmralı Canisi pazarlık yaparak birer birer ateşlemeye başlamıştır” görüşüne yer verdi.

Bahçeli açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu milleti, kabile dürtüleriyle tahrik ederek yıkmaya çalışmak, ” terörü önleyemedik o halde isteklerini kabul edelim” yaklaşımını “fırsat” olarak dayatmak hiç kimsenin haddi, hakkı ve harcı değildir .

AKP iktidarının yedi yıl içinde Türkiye’yi sürüklediği tehlikeli gidişat artık Türk Milletinin sabrını taşma noktasına getirmiştir.

Ancak bir işgal gücünün yapabileceği tahribata eşdeğer bir yıkım gerçekleştiren bu kimliksiz zihniyetin gerçek yüzünü görmüş olan milletimiz eminiz ki mutlaka tarihe gömecektir.”

RADİKAL

  • Netinial Internet

Yorumlar

“BAHÇELİ: BAŞBAKAN BÖLÜCÜLÜK BAYRAĞINI ELİNE ALDI” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Dadaloglu dedi ki:

    AKP nin kurulusundan onceki kisa donemi bir hatirlayalim,
    Balik hafizali olmaktan kurtulursak bulmacanin taslari kendiliginden yerine oturur. Abdullah Gul o zamanlar daha siradan biriyken defalarca amerikaya cagrilmis oralara gorusmeye gitmisti. arkasindan cok kisa bir donem icinde AKP kuruldu ve siradan bir isim olan Gul cumhurbaskanligi tayyip erdoganda bayrampasadan cikip basbakanlik koltuguna oturdu.Bunlara tesaduf demek gafletten baska birsey degildir. Benim sahsi gorusum su dur ki ; Abdullah gul ve Tayyip o zamanlar amerikayla yapilan pazarlik sartnamesi dogrultusunda adim adim ilerlemektedir. bu acilim curcunasida sadece yapilan pazarliklardan bir tanesidir.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari