BAHÇELİ YENİDEN GENEL BAŞKAN

Kasım 9, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BAHÇELİ YENİDEN GENEL BAŞKAN

Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen MHP 9. Olağan Büyük Kurultayı’nda, genel başkanlık için oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sayım yapıldı.

Açıklanan sonuca göre, tek aday olarak seçime giren Devlet Bahçeli, 1171 delegenin oyunu alarak 5. kez MHP Genel Başkanı oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 9. Olağan Büyük Kurultayı’nın arzu ettikleri şekilde partilerinin vakarına uygun olarak gerçekleştiğini söyledi.

Dostluğun, kardeşliğin, kucaklaşmanın en güzel örneklerinin bu salonda verildiğini belirten Bahçeli, bu nedenle, huzurlu, gururlu ve mutlu olduğunu kaydetti.

Yeniden genel başkanlığa seçilmesinden dolayı teşekkür konuşması yapan Bahçeli, kurultayın, Türkiye’nin milli varlığının ağır tehdit altında olduğu, etnik bölücülüğün çok ciddi bir beka sorunu haline geldiği nazik ve kritik bir dönemde yapıldığını ifade etti.

Bugünkü ortam ve şartlarda Milliyetçi Hareket’in önündeki en önemli tarihi görevin bin yıllık kardeşliğin hain saldırılara karşı korunması ve yaşatılması olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bu toplantıdan çıkan sonuç, bu görevin yerine getirilmesi açısından ‘milli şahlanış ve ayağa kalkış’ için tarihi bir dönüm noktası olacaktır. Baştan beri, parti mensuplarımızın hizmet heyecanı ve millet sevgisi ile kucaklaşarak Türkiye’nin geleceğine damgalarını vuracaklarına yürekten inanıyordum.

Milletimizin kötü giden talihini çevirecek kararlılığı ve cesareti göstereceğinize olan güvenim tamdı. Bu kongre ile yüksek iradenin temsilcisi olan sizler, demokratik tercihlerinizi yaptınız. Partimizi iktidara taşıyacak olan yeni bir süreci de başlatmış oldunuz. Büyük bir demokratik olgunluk içinde, hareketimizin ahlâkına uygun ve milli bir terbiye geleneği içinde davrandınız. Yeni dönemde de şahsıma göstermiş olduğunuz teveccüh ve yüksek itimat nedeniyle bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ağır sorunlar karşısında bunalan ülke için büyük anlam taşıyan bu kongrenin yüklediği sorumluluğun farkında ve şuurunda olduğunu ifade eden Bahçeli, “Gösterdiğiniz itimattan dolayı hepinize ayrı ayrı saygılarımı sunarım. Bizim siyaset anlayışımız, kutlu bayrağın yükseltilerek elden ele bir emanet halinde taşınmasını ilke edinmiştir.

Bu mirasın emin ellerde durması ve nöbet değişiminde yeni kadrolara bırakılması siyasi geleneğimizin tabiatında mevcuttur. Bu demokratik sonuca karar veren bütün dava arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Sizin varlığınız, başarınız ve Türkiye sevginiz, bizim için en büyük gurur ve övünç kaynağıdır. Sizler var oldukça da bu kaynak hiç kurumayacaktır.” şeklinde konuştu.

Önlerini kesmeye yönelik çalışmaların uzunca süredir gizli ve açık devam ettiğini savunan Bahçeli, muhtemel bir başarısızlıktan nemalanmak isteyen odakların sistematik bir kampanya ile aziz milletin aklını karıştırmayı hedeflediğini ileri sürdü.

“Toplantılar, yemekler, törenler, mektuplar, makaleler, haberler, ekranlar ile Milliyetçi Hareket Partisi içine nifak sokmaya çalıştıklarını iddia eden Bahçeli, şunları söyledi: “Bugün aldığınız kararlar ve gösterdiğiniz duruşla, davamıza yönelik karalama ve karartma kampanyalarına karşı hak ettiği cevabı vermiş oldunuz. Partimize yönelik sızma teşebbüsleri, milliyetçi ve Ülkücülerin kararlı duruşları karşısında hüsranla sonuçlanmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin sahibi Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarıdır. Partimizin karar ve yönetim kadrolarına seçme veya seçilme iradesi ve hakkı yalnızca sizindir. Bu hakkın gaspına yönelik küresel senaryoları ve yerli aktörlerini çelikten iradenizi göstererek reddettiniz.

Meşruiyet dışındaki bir girişimin Milliyetçi Hareket Partisi’nde sonuç almasının asla mümkün olamayacağını ilan ettiniz. Bu kararınızla, MHP’siz Türkiye heveslerini boşa çıkardınız. Bu karanızla, Türk milletinin yükselişinde yeni bir çığır açtınız. Buradan yükselen milli heyecan dalga dalga Türkiye’ye dağılacak ve Milliyetçi Hareketi mutlaka tek başına iktidara taşıyacaktır.”

HABERTÜRK

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari