BAKAN AKDAĞ “YA SİGARAYI BIRAK YA KOLTUĞU”

Haziran 7, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BAKAN AKDAĞ

Sağlık Bakanı Akdağ, 19 Temmuz’da başlayacak sigara yasağı öncesinde, tiryaki bakanlık yöneticilerine, “Ya sigarayı bırak ya makamı” diye mesaj verdi. Akdağ’ın bakanlık bünyesindeki yönetici kadrolarına ‘sigara içenleri atamama’ kararı aldığı, mevcutların durumlarını da gözden geçireceği kaydedildi.

 

19 Temmuz’da restoran, kahve ve kafeterya gibi işyerlerinde başlayacak sigara yasağının uygulanmasıyla ortaya çıkacak ihlallerin önlenmesi amacıyla denetim ekipleri eğitiliyor. İzmir’in 30 ilçesinden 300 kişinin eğitildiği üç gün süren eğitim programı önceki gün sona erdi.

Eğitime katılan emniyet, sağlık müdürlüğü, belediye ve milli eğitim görevlileri valilik onayıyla “denetçi” oldu.

 

Eğitim programının son gününe katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Basın Müşaviri Mine Tuncel’in “Denetim sırasında iletişim teknikleri” konulu bir sunum yaptığını belirten İl Tütün Kontrol Kurul Başkanı, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuz Kılınç, şöyle dedi:

 

Bakan’ın mesajları

 

“Sayın Tuncel’in, sayın bakanımızdan bize taşıdığı mesajlar çok önemli. Sayın bakanımızın yasanın arkasında hiçbir taviz vermeden durduğunu ifade etti. Ayrıca bakanımızın, Sağlık Bakanlığı bünyesindeki idareci kadrolarına artık sigara içen yöneticilerin atanmayacağını kendisine ifade ettiğini söyledi. Bu da bizim açımızdan sevindirici haber. Şu an görevde olan yöneticilerle ilgili olarak da ‘Ya sigarayı bıraksınlar ya da makamı’ mesajı vermiş. Bu konuda sayın başbakan ve sayın bakanın çok kararlı olduğunu biliyoruz. Bu da bizim çalışma şevkimizi artırıyor.”

MİLLİYET

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari