BAKAN FARUK ÇELİK, NALAS GENEL KURULUNA KATILACAK

Aralık 10, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BAKAN FARUK ÇELİK, NALAS GENEL KURULUNA KATILACAK

Bakan Çelik, NALAS Genel Kuruluna Katılacak

Marmara Belediyeler Birliği’nin de üye olduğu Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı NALAS’ın  5. Genel Kurul toplantısı, 11 Aralık 2009 tarihinde İstanbul’da yapılacak. 12 ülkenin belediye birliklerinin katılacağı, Marmara Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde Taksim Elit World Otel’de gerçekleştirilecek toplantının ana teması “AB Entegrasyonu: Güney-Doğu Avrupa’da Yerel Yönetimlerin Rolü” olarak belirlendi. Yerli ve yabancı çok belediye başkanının yanı sıra bakanlar, milletvekilleri ve üst düzey bürokratların da katılacağı toplantıda hükümeti temsilen Devlet Bakanı Faruk Çelik konuşma yapacak.

Arnavutluk, Bosna-Hersek Federasyonu, Sırp Cumhuriyeti, Bulgaristan, Hırvatistan, Kosova, Makedonya, Moldova, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan yerel yönetim birliklerinin oluşturduğu Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı NALAS’ın 5. Genel Kurul toplantısı 11 Aralık 2009’da İstanbul’da, Marmara Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Ana teması “AB Entegrasyonu: Güney-Doğu Avrupa’da Yerel Yönetimlerin Rolü” olarak belirlenen NALAS genel kurulunda, başkanlık seçimleri de yapılacak. Önümüzdeki dönemde, NALAS’ın başkanlığını yürütecek ‘belediye başkanının’ seçileceği  başkanlık seçiminin de yapılacağı 11 Aralık tarihli genel kurul öncesinde yapılacak ‘yuvarlak masa’ toplantısı ile AB uyum sürecinde yerel yönetimlerin üstlendiği roller, AB Fonlarının kullanımındaki tecrübeler ve fırsatlar, sınır ötesi işbirliği alanında yürütülen çalışmalar gözden geçirilecek.

Detaylı program için www.marmara.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Marmara Belediyeler Birliği

41Fatih SANLAV

Basın Yayın Danışmanı

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari