BAKKAL DENİZ, ÇİÇEKÇİ MELİHA TÜKETİCİYİ ALIŞVERİŞE ÇAĞIRDI!

Ağustos 28, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BAKKAL DENİZ, ÇİÇEKÇİ MELİHA TÜKETİCİYİ ALIŞVERİŞE ÇAĞIRDI!

İç piyasayı canlandırmak için Türkiye Reklam Konseyi’nin öncülüğünde ‘Ekonomik Canlılık Kampanyası’na start verildi. Reklam filmlerinde, AKŞAM yazarı Deniz Gökçe, gazeteci Meliha Okur, bankacı Akın Öngör ve Merkez Bankası eski Başkanı Yaman Törüner halka ‘ekonomiye katkı için tüketin’ çağrısında bulunuyor

Pazarlama, reklam, medya alanındaki örgütlerin çatı kuruluşu olan Türkiye Reklam Konseyi, küresel krizin etkilerini azaltmak ve iç talebi canlandıracak mekanizmaları harekete geçirebilmek amacıyla ‘Ekonomik Canlılık Kampanyası’ nı başlattı. Kampanya ile kamuoyuna ‘Alın verin, Ekonomiye can verin’ mesajı verilecek.

Ramazan Bayramı, okul alışverişi dönemini de kapsayacak olan kampanya ile topyekun bir alışveriş seferberliği hedefleniyor. ‘Ekonomik Canlılık Kampanyası’nın tanıtımı dün Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katılımıyla İstanbul’da Hilton Oteli’nde düzenlenen bir toplantı ile gerçekleştirildi. 

Kampanya kapsamında, ekonomist Dr. Deniz Gökçe, gazeteci Meliha Okur, WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Akın Öngör ve Merkez Bankası eski başkanlarından Yaman Törüner’in oynadığı reklam filmleriyle, alışverişi özendirici mesajlar verilecek.

DAYANIŞMA İLE İÇ PAZAR CANLANACAK

TÜRKİYE Reklam Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, 2008 Ekim ayından beri dünya ekonomisini derinden sarsan küresel krizin; ülkeler, ekonomiler, şirketler için önemli bir sınav haline geldiğini söyledi.

Dikkatli ve duyarlı bir tüketici tavrı ile karşı karşıya olduklarını belirten Yalçındağ, dayanışmanın her kesim için bir zorunluluk haline  geldiğini vurguladı. Yalçındağ, şunları söyledi:  ‘Üretenler tüketenlerle dayanışıyor, iyi malı daha ucuza, daha iyi koşullarla sunmak için çaba gösteriyor.

Bu ortak çaba sadece medya ve iletişim sektörü ile sınırlı değil, sanayi, finans ve perakende sektörleri de bu  girişimin parçası. Salt bu birliktelik, dayanışma tablosu bile ekonominin sağlıklı işleyişi için elzem olan tüketici güvenini artıracak önemli bir faktör.

Kampanyanın  planlaması,  reklam fikrinin geliştirilmesi, yapımı ve medya yerleri iletişim sektörünün yüzde 100 gönüllü katılımıyla, bedelsiz gerçekleştirilmiştir.”

GÜVEN SAĞLANMADAN KRİZDEN ÇIKIŞ ZOR

İSTANBUL Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş da, Türkiye’nin çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olarak, 32 iş örgütü ile birlikte ‘Kriz Varsa Çare de Var” seferberliği başlattıklarını hatırlattı.

Bu kampanya ile iki temel noktayı vurgulamak istediklerini anlatan Yalçıntaş, bunlardan birincisinin çare odaklı, üretim odaklı bir ekonomi  politikasını tartışmaya açmak, ikincisinin de ekonomide iç tüketimin öneminin altını çizmek olduğunu söyledi. Yalçıntaş, ‘Tüm dünyada dış ticaret hacmi ciddi bir şekilde daralıyor. 72 milyonluk Türkiye’nin iç pazarını canlandırmak da Türkiye için krizden çıkışın anahtarının en önemli barometresidir. Üretim tüketim ve  istihdam, bu üçü birbirine sıkı sıkıya bağlıdır.

Mutlaka ekonomiye duyulan güveni artırmalıyız. Güven kaybolursa üretici ve tüketici içe kapanır. Bundan tüm ekonomi zarar görür’ dedi.

Babacan Borsa’da alkışlandı

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul Menkul Kıymetler Borsa’sını (İMKB) ziyaret ederek, Borsa Başkanı Hüseyin Erkan ile görüştü. Babacan’a bilgi veren İMKB Başkanı Erkan, daha önce iki salonda toplam 1.200 broker görev yaparken, şimdi bu sayının 200’e indiğini, kriz döneminde bazı firmalarda işten çıkarmalar yaşandığını anlattı.

İstanbul’un finans merkezi olmasıyla ilgili soruları üzerine de Ali Babacan, ‘Çalışmalar devam ediyor. Yakında bazı açıklamalar yapabiliriz” dedi. Babacan, seans salonlarını gezerken, ekranda yer alan ‘Sayın Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcımız Ali Babacan Borsamıza hoş geldiniz” yazısı dikkati çekti. Ali Babacan, seans salonundan ayrılırken, brokerlar tarafından alkışlanarak uğurlandı.

AKŞAM

  • Netinial Internet

Yorumlar

“BAKKAL DENİZ, ÇİÇEKÇİ MELİHA TÜKETİCİYİ ALIŞVERİŞE ÇAĞIRDI!” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. EMEK dedi ki:

    RAMAZAN AYINDA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDEN DEĞİL. KÜÇÜK ESNAFTAN,MAHALLE BAKKALINDAN,ÇİFTÇİDEN,AYAKKABI BOYACISINDAN,TERZİDEN,BERBERDEN,KASAPTAN
    ALIŞ VERİŞ YAPMALIYIZ DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALIYIZ…KÜÇÜK ESNAF BU ÜLKENİN
    TEMELİDİR…ONLAR BİTİYORRRRRR…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari