BARIŞIN FATURASI

Ekim 27, 2009 tarihinde tarafından  
İNCİNSEN DE İNCİTME-BİNALİ EFE kategorisinde yayımlanmıştır.

BARIŞIN FATURASI

Kürt, Laz, Çerkez gibi ayrıştırmaları kabul etmeden her Türk, ülke sevgisini yüreğinde hisseden her vatandaş, barıştan yana yüreği çarpan ve bu sınırlar içerisinde yaşayan her insan, hangi etnik kökenden olursa olsun, huzuru ruhunda hissetmek, yaşamak ve yaşatmak için, milli barıştan yana tavır koymalı.
Eğri oturup doğru yazalım, on yıllardır yaşanan terör anaların yüreğini yangın yerine cevirdi, bize zulüm, kan, kin, acı ve gözyaşından başka ne verdi?
Asırlardır beraber yaşayan Türk ve Kürtlerin dostlukları zedelenerek tamiri mümkün olmayan yaraya dönüşerek kangren olmadı mı?
Kürt sorunundan kaynaklanan terör sorunu, demokratik reformları gecikmesine birinci derece sebep teşkil etmedi mi?
Güneydoğu tarım projesinin bir parçası olan Keban barajının bitmemesi, sulama kanalları gecikmesi ile yılların boşuna geçmesi, yöre halkının işsiz ve aşsız kalması, vatandaşın eğitimsiz kalması, bu kayıplardan ve silahlanmadan doğan milyarlarca doları ana rahmine düşmemiş çocukları borçlandırarak ödetmek, sizce PKK’yı destekleyen yirmiye yakın devleti sevindirmez mi?
Savaş için alınan ölüm kusan makineler ile bizi bize kırdıran, sosyal, siyasal ve finansal çıkmaza sokan PKK yı destekleyen iç ve dış güçlerin yardımıyla IMF’ye muhtaç ederek yıllardır milli gelirlerimizi IMF’den almış olduğumuz anaparanın faizini karşılamakla zaman geçirmek vatanını sevenin her ferdin içine evlat acısı gibi oturmaması mümkün mü?
İç savaş bizi borç batağına sürükledi, yıllar boyu enflasyon, devalüasyon derken tüm sanayi üreticileri, orta direğin belini kırdı, kimisi intihar etti, kimisi hapis yattı, kimileri bir daha iş hayatına dönemediler gittiler, bu faciaları yaşatmaya sizce kimin hakkı olabilir?
Savaş ekonomisinin ülkede ciddi depresyon yaratması sonucu milli gelirin azalması alım gücümüzün tükenmesi refah düzeyimizin düşük kalmasında birinci neden değil mi?
Şehit olan ana kuzuları, asker, polis veya sivil, Türk veya Kürt etnik kökeni ne olursa olsun onlar akrabamız, babamız, kardeşimiz, abimiz, amcamız, oğlumuz, komşumuz, can dostumuz, kimisi evli kimisi nişanlı, iken Şehit olan kahramanlarımız için hepimiz ağlarken gözyaşımızı bağrımıza akıtmadık mı?

Keşke Kürtler Kandil Dağından ve Mahur Kampından gelenleri karşılama sırasında aşırı sevinç gösterilerini yapmamış olsalardı.

Acıların son bulması, feryatların susması, anaların ağlamaması için Türk ve Kürt geçmişi unutulmalı bu süreç iyi değerlendirmeli, fırsatı kaçırmamalı, kin ve nefretten arınmalı.
Büyük Türkiye’yi yaratmak için Kürt ve Türk birleşmeli savaşın sona ermesi için aşırılığa kaçmadan sevincini haykırmalı, gerekirse beraber meydanlara inmeli bu kanı durdurmak için içte ve dışta kan emicilere dur demenin zamanı geldiğini haykırarak acıyı bal eylemeli.

Binali efe
binaliefe@hotmail.com
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari