BAŞBAKAN ANTALYA’YA GERÇEKTEN KIRGIN GALİBA – SİNAN KOÇAL

Ağustos 5, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

BAŞBAKAN ANTALYA’YA GERÇEKTEN KIRGIN GALİBA - SİNAN KOÇAL

Bir misafirimi karşılamaya gittim havaalanına. Dönüşümde de yolu karıştırmış ve Düden yoluna girmişim. Aracımla ve misafirimle hiç bilmediğim bir yerlerde bir kavşakta kırmızı ışıkta durdum.

Karşı sol tarafımda ilk defa gördüğüm ve inşaat halinde bulunan Dünya Göz Hastanesi dev gibi yükseliyor. Sağ tarafıma bakınca tepelerde dev siteler gözüküyor. Gözüm bir billboarda ilişti. O sırada sarı ışık yeşile dönüyordu ve billboardda bulunan yazıyı göz ucumla okudum.

“12. TEMMUZ 2009 TARİHİNDE BAŞBAKANIMIZ KEPEZ’İ ŞEREFLENDİRECEKTİR”

 AKPARTİ ANTALYA İL KONGRESİ AKPARTİ GENEL BAŞKANI VE BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN INDA KATILIMI İLE KEPEZ SPOR TESİSLERİNDE YAPILACAKTIR.

 Kelime eksik veya fazla veya sıralaması yanlış olabilir ama cümlenin ana fikri bu.

“Antalya değil, Kepez şereflendirilecek” Burası da normal sayılabilir, canı gibi sevdiği Antalya’da partisinin tek belediyesi Kepez’de. Ancak, normal olmayan şu;

“AKPARTİ ANTALYA İL KONGRESİ AKPARTİ GENEL BAŞKANI VE BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’INDA KATILIMI İLE KEPEZ SPOR TESİSLERİNDE YAPILACAKTIR” duyurusu.

Kongre, Kepez İlçe Kongresi değil, Antalya İl Kongresi. Seçilen mekân Kepez İlçesinde. Daha önceden de burada mı yapılıyordu diye araştırdım. Hayır, ilk defa böyle oluyormuş. Şimdiye kadar Büyükşehir Belediyesi yanındaki, Antalya Kapalı Spor Salonunda yapılıyormuş kongreler.

Yani bu defa, bir çeşit dikkati çekilmiş oldu Antalyalıların.

 Seçmezsiniz ha…

Başbakanımız tatil veya başka sebeplerle Antalya’ya sıkça gelme ve Antalya’ya kırgın olmadığını gösterme gayreti içinde. Aslında buna bile gerek yok. Başbakanımız Antalya’ya niye kırılsın ki. Bizim ne suçumuz var ki. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da seçmen, iktidarın nimetlerinden ve çabuk karar vererek uygulama hareketinden faydalanmak için, Büyükşehir’i kendilerine teslim etti ve beş yıl bekledi.

Bu beş yılın sonunda gördüğü manzara, tam bir facia idi ve bu defa seçmen emanetini geri aldı. Bu, bu kadar basit. Başbakanımız üzgünmüş, ya bizim kaçan beş yılımız ve heba olan kaynaklarımız nasıl telafi edilecek.

Yani kızması gereken kişi veya kişiler, kendi partisinin adamları.

Gazetelerden okuyoruz Antalya Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Menderes Türel, Fettah Tamince ile beraber iş yapıyorlarmış. Yani Menderes Türel Rixos Otellerinde danışmanlık vs. yapmayacağına göre buna ortaklık demek gerekiyor.

Diğer yandan yine gazetelerden okuyoruz, Antalya Büyükşehir Belediyesinin borcu, çocuklarımıza miras kalacak kadar çokmuş.

Başbakanımız ister kızsın, ister kırılsın aklımıza hemen şu soru geliyor.

Yoksa tüm Antalya Halkı, Rixos Otellerine ortak mı acaba?

Belki de Menderes Türel tüm Antalyalılar adına oraya ortak olmuştur.

Ne düşünmemizi isterdiniz.

ASİMİLE Mİ OLUYORUZ

Bazı değerlerimizden uzaklaştırılıyoruz, uyutuluyoruz, beynimiz yıkanıyor gibi geliyor bana. Belki daha önceden de bir yerlerde yazılmış olabilir, ama ben yeni gördüm.

 Yeni basılan 5, 10, 20,. 50 ve 100 Türk Lira’ları üzerindeki Ay Yıldız, alıştığımız bayrağımızı süsleyenlerden çok değişik bir görünüm arz ediyor.

Neden. Paramızın üzerine değişik bir Ay Yıldız çizimi uygulanmaktadır?

Acaba bu bir çeşit beyin yıkama politikası mıdır?

 Off. Paranoyak mı oldum, nedir.

 Akıl sağlığı içerisinde, mutlu yaşamlar dilerim.

  • Netinial Internet

Yorumlar

“BAŞBAKAN ANTALYA’YA GERÇEKTEN KIRGIN GALİBA – SİNAN KOÇAL” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Nursel Aydın dedi ki:

    henüz daha 1 yılım bile dolmadı antalyada. etini sütünü insanını vs çok tanımam ama ben bir televizyoncuyum, televizyonculuk hayatımda 2 seçim atlattım. seçim dönemınde kanallar çok kazanır biliyorsunuzdur neden mi? çünkü onca parayı verırler reklamım yayınlansın, tv den saat satın alayım diye…sonra bır telefon gelir kanallara ben a.c.b…. partisindenim, eeee? size verdiğim para varya, eeeee? o paranın yarısını alın bilmem ne partisiyle ılgılı hiç bir olumlu haber yapmayın, hatta 10 kuruş daha verelım olumsuz haber yapın …. kanallarda tabı ekmek parası diye yapıyor:)) desemde ınanmayın iktidarın gücünün korkusundan… böylelıkle zaten kımı ve neyı kastettiğimi anladınız…size kesınlıkle katılıyorum Sinan bey, artık yarın kepezde elden giderse ıktıdar bu şehre kilit vurur. ^
    ( bu arada yazılarınızı beğeniyle takip edıyorum Sınan bey lütfen tarafsız eleştirilerinize devam edin çünkü ses kirliliğinin çevre kirliliğini solladığı bu günlerde halkımızın açık konuşan insanlara ihtiyacı var.)

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari