BAŞBAKAN KOYUN OLMADIĞIMI GÖRECEK

Kasım 17, 2009 tarihinde tarafından  
KONU_ŞU_YORUM-HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

BAŞBAKAN KOYUN OLMADIĞIMI GÖRECEK

KONU

Başbakan’ın talimatı üzerine çalışan Metropol Şirketinin,  31 ilde 1253 kişiyle düzenlediği son anket, AKP’ de hayal kırıklığı yarattı. AKP seçmenleri arasında gerçekleştirilen anket, demokratik açılımın ve Habur’daki karşılama görüntülerinin ardından ciddi bir oy kaybı yaşandığını ortaya çıktı.

AKP yönetiminin, bakanlar ve genel başkan yardımcılarıyla Anadolu’ya açılıp, teşkilatlara ve kendi tabanına ‘açılımı’ anlatma kararının gerisinde de, son anket verilerinin etkili olduğu gözlendi. Bu rakamlar AKP tarihinin en kötü rakamı.

YORUM

Açılımın ilk dillendirildiği günlerde insani duygularımızla hareketle bunun olması ve akan kanın durması gerektiğini savunduk.

Ancak Habur’da yapılan törenleri haklı gösterecek bir tavır arayışına giren AKP artık güvenirliğini kaybetmiş bir halde, kendi planları doğrultusunda devam etmektedir. Yani hala “hata yaptığını” kabul etmemektedir.

AKP nin seçmenlerinin içinde oy kaybına uğraması, yaptıklarınla doğru orantılı bir olaydır. AKP adında kurulan ve umutlarla baş tacı ettiğimiz bu partiden verdiğimiz oyları geri çekmek ve ilk seçimde de o layık olmadıkları yerden indirmek borcumuzdur.

Kendisi gibi düşünmeyen tüm partileri “Şehit Cenazelerinden nemalanmakla suçlayan ve bu cenazelere sevindiklerini söyleyen Başbakan artık bizim gibi düşünmemekte ve bunu açıkça ifade etmektedir.

Şehide “Kelle”, şehit anasına “Yaygaracı” demesi bunların açık göstergesidir.

Yazdığı yazıyla sitemize misafir olan Bizim Kocaeli Gazetesi’nin yazarlarından Sn. Ahmet Tükenmez’in satır aralarında yazdığı gibi;

Başbakan, kendi partisinin tabanını ’KOYUN‘ olarak görüyor. “Ben nereye sürersem oraya giderler nasıl olsa” diye düşünüyor. Kendilerinden olmayanlar ise koca birer HİÇ…

Ama bunun böyle olmadığını ve AKP ye oy verenlerin “sadece daha yaşanılır bir ülke” umuduyla kendilerini desteklediklerini görecekler.

Nereden mi biliyorum?

KENDİMDEN TABİİ…

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari