BAŞBUĞ DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Aralık 17, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BAŞBUĞ DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Org. Başbuğ: Terör olayları TSK’yle ilişkilendirilemez

Orgeneral İlker Başbuğ Trabzon’da Oruç Reis Fırkateyni’nde açıklamalarda bulundu. Başbuğ, konuşmasının başında farklılıklara değindi ve ‘Farklılıklara saygı gösterilmesi gerekir ancak saygılı olmak farklılıklarımızı her zaman öne çıkarmayı da gerektirmez’ dedi. TSK’ya karşı asimetrik psikolojik harekatın sürdüğünü belirten Başbuğ, terör olaylarının TSK’yla ilişkilendirilmesinin doğru olmadığını ve bunu yapanların doğru yerde olmadığını söyledi. İşte Org. İlker Başbuğ’un açıklamaları:

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ,  “Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı psikolojik harekat yürütenlere diyorum ki  bulunduğunuz yol, bulunduğunuz yer doğru değildir” dedi.

Orgeneral Başbuğ, “Bizi en çok üzen ve yaralayan noktalardan biri, TSK  içinde bizlere canları emanet edilen Mehmetçikler üzerinden kanlı hesaplar  yapabilenlerin olduğunun düşünülmesi, ileri sürülmesi konusudur” diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, bazı temaslarda bulunmak üzere  geldiği Trabzon’da, TGC Oruç Reis Firkateyni’nde basın toplantısı düzenledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı psikolojik harekat yürütenlere  “Bulunduğunuz yol, bulunduğunuz yer doğru değildir” dediklerini ifade eden  Orgeneral Başbuğ, şöyle konuştu:

“Terör olaylarını Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişkilendirmeyi, PKK  destekleyicileri, PKK sempatizanları yapabilir. Ancak böyle ilişkilendirmeleri ve  bu amaca yönelik imalı konuşmaları siyasiler, akademisyenler ve medya mensupları  yapamaz, yapmamalıdır. Bizi en çok üzen ve yaralayan noktalardan biri, Türk  Silahlı Kuvvetleri içinde bizlere canları emanet edilen Mehmetçikler üzerinden  kanlı hesaplar yapabilenlerin olduğunun düşünülmesi, ileri sürülmesi  konusudur.”

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, “adli makamların ihbar  mektuplarına ve gizli tanıkların verdikleri ifadelere karşı daha duyarlı ve daha  dikkatli hareket etmeleri gerektiğine işaret ederek, bu gibi durumlarda Türk  Silahlı Kuvvetleri ile bilgi teatisi ve iş birliğinde bulunulmasını, aksi  durumlarda kurumlar arası çatışmalara neden olunabileceğini vurguladı.

ORGENERAL BAŞBUĞYAZILI

Orgeneral Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, yasaların kendisine verdiği  görev ve sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğunu ve hazır durumda olmaya  mecbur olduğunu belirtti.

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin, gücünü Türk milletinden aldığını” ifade  eden Orgeneral Başbuğ, “Ziyaret ettiğimiz her bölgede halkımızın Türk ordusuna,  komutanlarına olan sevgisini her vesileyle görmekteyiz, bu bizim için en büyük  güçtür. En büyük gücümüzü, güç kaynağını halkımızın Türk Silahlı Kuvvetlerine  karşı duyduğu sevgi saygı ve güven oluşturmaktadır” dedi.

Trabzon halkıyla da buluşacağını ve aynı sevgi ve saygıyı, belki de daha  büyük boyuttaki sevgi ve saygıyı Trabzon halkından göreceğine inandığını belirten  Orgeneral Başbuğ, “Türkiye’nin önünde elbette zorluklar, güçlükler vardır. Ancak  inancımız şudur ki Türkiye Cumhuriyeti, Türk milleti birlik, beraberlik ve  bütünlüğünü koruduğu müddetçe her türlü zorluğu ve güçlüğü yenebilecek güçtedir.  Gün, birlik, beraberlik ve bütünlük günüdür” diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, “Toplumun bütün kesimleri sağduyulu olmak, tahriklere kapılmamak zorundadır. Herkes itidal ile hareket etmelidir” dedi.

Orgeneral Başbuğ, Trabzon Limanı’nda demirli olan ve “Denizlerin Hakimi” olarak bilinen “TCG Oruç Reis Firkateyni’nde düzenlediği basın toplantısında, kenti ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Karadeniz insanının zor koşulların insanı olduğunu ifade eden Başbuğ, “Mücadele azmi yüksek, zeki, pratik ve çalışkandır. Her şeyden önce milli konulara duyarlıdır. Ülkesi için fedakarlıktan hiçbir zaman kaçınmaz. Bu nedenlerle gerçekten bugün burada bulunmaktan büyük bir kıvanç duyuyoruz” dedi.

Orgeneral Başbuğ, son zamanlarda toplumsal olayların arttığını görüldüğünü belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Şiddete başvurulduğunu görmekteyiz. Bu olaylar hiçbir şekilde kabul edilemez. Toplumun bütün kesimleri sağduyulu olmak, tahriklere kapılmamak zorundadır. Herkes itidal ile hareket etmelidir. Toplumsal çatışma hiç kimseye ülkeye ülkemize fayda sağlamaz. Büyük zararlara neden olabilir. Ancak düşmanlarımızı sevindirir. Güvenlik kuvvetlerimiz gerekli tedbirleri zamanında alarak halkımızın güvenliğini sağlamaya ve büyük bir özveri ile görevleriyle görevlerini getirmeye çalışmaktadır. Herkes güvenlik kuvvetlerimize yardımcı olmalıdır.”

“Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu da hiç kimse unutmaması gerektiğini” ifade eden Başbuğ, “Toplumsal huzura giden yolun, ortak değerlerimizin güçlendirilmesinde olduğunu düşünüyoruz. Farklılıklara elbette saygılı olmalıyız. Ancak farklılıklara saygılı olmak her zaman farklılıklarımızı öne çıkarmayı da gerektirmez. Esas önemli olan özellikle bugünlerde binlerce yıllık sahip olduğumuz, bizi birbirimize kenetleyen ortak değerlerin sıkça ortaya koyulmasıdır. Bu ortak değerlere sahip çıkılmasıdır” diye konuştu.

Başbuğ, Türkiye’nin, 1984 den beri bölücü terör örgütü ile mücadele ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bu süreçte ülkemiz, milletimiz ve insanımız, özellikle terörün yoğun olduğu bölgedeki insanlarımız bu terörden büyük zarar görmüştür. Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütüne karşı mücadelesine, yasalar çerçevesinde her türlü fedakarlık ve gayreti göstererek kararlılıkla davam etmiştir ve devam etmeye de azimli olarak kararlıdır. Temel hedefimiz, bölücü terör örgütüyle

mücadelede ana hedefimiz bölücü terör sorunun Türkiye’nin gündeminde en alt sıralara indirilmesidir. Unutmayınız ki, teröristler ve destekleyicileri gündemin kan, gözyaşı, kin ve nefret üzerinde oluşmasını ister. Yine unutmamalıdır ki, ülkenin ve milletin bütünlüğünün korunmasında her zaman elbette bir bedeli olur.”

BAŞBUĞ’DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA – 1. BÖLÜM / WEB TV

http://webtv.hurriyet.com.tr/category.aspx?cid=2&vid=2537&bid=1

BAŞBUĞ’DAN SERT AÇIKLAMA – 2. BÖLÜM / WEB TV

http://webtv.hurriyet.com.tr/category.aspx?cid=2&vid=2539&bid=1

HÜRRİYET

*********************

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari