BAŞKAN GÜL CANLI YAYINDA

Mart 1, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BAŞKAN GÜL CANLI YAYINDA

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Kaymakamı Bayramali Köse ile beraber  yayın hayatına 17 Ekim 2009 da başlayan TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Bir Yer Var” isimli turizm programına konuk oldular.

Kemer’den canlı yayın yapan programda Kemer’in tarihi, turistik ve doğal güzellikleri de tanıtıldı. Cumartesi ve Pazar Sabah saat 10:00 da başlayan ve iki saate yakın süren programda Cumartesi günkü yayında konuk olan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül turizm sezonu, çalışmalar, Kemer ve turizm hakkında açıklamalar yaptı.

“Cennete Gitmek İçin Ölmek Gerekmez”

Kemer tanıtımının yapıldığı ve Kemer ile ilgili görüntülerin sunulduğu programda Başkan Mustafa Gül “Kemer Bir Yeryüzü Cennetidir. Sadece turizm için değil, yerleşmek içinde çok güzel bir yerdir. Kemer’de yerleşik yabancılar bunun en güzel kanıtı. Turizm artık bir ticaret alanı değil. Kültür, medeniyet transferi sağlayan önemli bir araç. Artık Kemer Avrupalı turistin ziyaret için geldiği değil yerleşmek için geldiği bir yer oldu. Buraya yerleşen her turist bizim bir turizm elçimiz oluyor, Türk kültürünü, Türkiye’yi, Antalya’yı, Kemer’i kısacası bizi gittikleri her yerde tanıtıyorlar. Bu nedenle turizm sadece para kazanma aracı olmamalı diye düşünüyorum. Kemere gelip yerleşen dostlarımız Kemeri gönülden seviyorlar ve bizimle birlikte Kemer için çalışmaktan kaçınmıyorlar.

Biz Kemer olarak burada artık 6 aylık bir turizm sezonu anlayışından 12 aylık, durmayan bir turizm anlayışına geçmek için çalışıyoruz. Ekonomik kriz ne yazık ki her sektörde olduğu gibi turizm sektöründe de yara açtı. 2009 yılı genel olarak ziyaretçi sayısı olarak iyi fakat döviz girdisi olarak ne yazık ki 2008 yılının gerisinde kaldı. Esnaf arkadaşlar zor zamanlar geçiriyorlar. Bunun nedeni belli sezonun kısa sürmesi, maliyetlerin fazla olması. Geçmiş yıllarda turizm 11 – 12 ay durmadan devam ederdi. Her esnaf para kazanırdı. Fakat turizm anlayışının değişmesi, alternatif turizm faaliyetlerinin çıkması, alternatif turizm merkezlerinin kurulması gelen turistlerin farklı yöre ve merkezlere dağılmasına neden oldu. Tek tip turizm faaliyeti yapan, alternatif turizm kollarına açılmayan yörelerde ne yazık ki sezon kısaldı. Bizde Kemerde bu çeşitliliği yeniden tesis etmek için çalışıyoruz. Turizm fuarlarına gidiyoruz, reklam çalışmaları yapıyoruz, spor turizmi için altyapı çalışmaları yapıyoruz. Turizm için sloganımız “Cennete Gitmek İçin Ölmek Gerekmez.” Gerçektende Kemeri bir gezdiğiniz zaman bir yeryüzü cennetine geldiğinizi anlıyorsunuz. Kemer bir tarafta denize girerken hemen 1 saat sonra kartopu oynayabileceğiniz ve bunu yaparken de denizin mavisini ufkunuzdan kaybetmeyeceğiniz sayılı yerlerden birisidir. Burada yayla turizmi, tarih turizmi, dağ yürüyüşleri, tarihi eserler, deniz, güneş, orman her şeyi doğal olarak bulabilirsiniz. Kemer nar ve portakal çiçeği kokusunun hiç gitmediği bir yerdir. Bizde bu özelliği korumak için çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımızda portakal, mandalina, limon, turunç ve nar ağaçları dikerek, var olanları koruyarak çalışıyoruz.

“Vereceğimiz sevgidir, Hizmettir…”

Turizm çalışmalarımızın dışında tabi ki birde belediyecilik hizmetlerini de veriyoruz. Ama ilk önce sloganımız “Vereceğimiz sevgidir, Hizmettir.”Anlayışıyla halkımızın sorunlarına derman olmaya çalışıyoruz. Aksama yok. Altyapı, üst yapı çalışmalarımız, temizlik çalışmalarımız, ulaşım çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kemere her gelen bundan böyle hep gelmeye başlayacak. Biz 3,4,5 yıldızlı tesislerimizle, pansiyonlarımızla, doğal güzelliklerimiz, tarihi dokumuz, mavi bayraklı plajlarımız ve görülmeye değer Kemerimizde ağırlamaya hazırız.  Kemer bölgesi Alman, Rus, Fransız ağırlıklı olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden turistleri ağırlayan bir turizm cennetidir. Artık Türk tatilcilerini de Kemeri görmeye davet ediyoruz.” Dedi. 2 günlük canlı yayın çalışmalarında kemer ile ilgili her detaya yer verilmeye çalışıldı. Turizm hazırlıklarının konuşulduğu program saat 12:00 de bitti.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari