BAŞKAN GÜL: KEMER’İN DE BİR ‘KORO’SU OLACAK

Kasım 14, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BAŞKAN GÜL: KEMER’İN DE  BİR ‘KORO’SU OLACAK

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve Kemer’de gerçekleştirilen “Antalya Uluslararası Koro Festivali” sona erdi. Festivalde yarışan Türkiye Çocuk Korusu ikinci oldu. Başkan Gül, Kemer’de bkoro kurarak bir sonraki festivalde yer alacaklarını söyledi.

Kemer Belediyesi’nin sponsorluğunda düzenlenen 1. Antalya Uluslararası Koro Festivali sona erdi. Türkiye, Bulgaristan, İsrail ve Litvanya’dan toplam 11 koronun katıldığı festivalde, “Yetişkin” ve “çocuklar” olmak üzere 5 ayrı kategoride yarışma yapıldı. Yarışma sonucu Bulgaristan’dan Bordo Pesen ve Litvanya’dan Viva Voce koroları birincilği paylaştı. Festivalin ikinciliğini ise  Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Çok Sesli Çocuk Korosu ile Türkiye kazandı.

Grand Haber Otel’de gerçekleşen final gecesinde, festival jürisinde görev yapan AB Korolar Federasyonu Başkanı Prof. Jean Pierre Von Avernaet, Balkan Koro Forum Başkanı Prof. Emil Yanev ile Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e, festivale katkılarından dolayı plaket verildi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer’in bir sanat kenti olduğunu belirterek, “ Bu yıl ilk olduğu için eksiklerimiz olabilir. Ancak biz; Altın Nar ile bütünleştirip büyütmeyi düşünüyoruz. Ayrıca bir koro kurarak bu etkinlikte yer almak istiyoruz” dedi.

BASIN SERVİSİ

  • Netinial Internet

Yorumlar

“BAŞKAN GÜL: KEMER’İN DE BİR ‘KORO’SU OLACAK” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. CENAN AKPINAR dedi ki:

    Sn. Başkanımız Mustafa GÜL beyin dikkatlerine;
    Antalya’mızdan tüm dünyaya musikimizi tanıtmak amacı ile kurduğum ve ilimizden dünyaya açılan sanat platformu http://www.musikidostlari.com & http://www.turkmusiki.net sitelerimde geniş bir Türk Sanat Müziği nota arşivi karşılıksız hizmet vermektedir. http://www.turkmusiki.net Türk Sanat Müziği ve Nazariyat konularını barındıran bir küçük konbervatuar niteliğindedir. Benim arşivlerimde bulunan yaklaşık 60.000 Nota ile kuracağınız koroya her türlü desteği hiçbir karşılık beklemeksizin vermeye hazırım. Koro tesis etmek gibi üstün görüş ve hizmetlerinizden ötürü size sonsuz şükran ve teşekkürlerimi arz ediyorum.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari