BAŞKAN GÜL “KEMER’İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR”

Ağustos 2, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BAŞKAN GÜL “KEMER’İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR”

Kemer Belediyesi   tarafından organize  edilen Turizm İstişare Toplantısı Grand Haber Otelde gerçekleştirildi. 40 Yakın  otelcinin katıldığı  toplantıda konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL:

“Kemer’in çehresinin artık değişmesi gerekiyor bunun için siz otelcilerle toplantılar yapmak istedik , sizin görüşleriniz bizim açımızdan  çok önemli  çünkü Kemer’i yeniden eski günlerine kazandırmak istiyoruz.Tanıtım faaliyetlerine hızla başlıyoruz başta Almanya olmak üzere  çeşitli ülkelerde tanıtım atakları yapacağız , ayrıca Kemer’e daha önce gelmiş turistlerin adreslerini bularak   onları yeniden Kemer’e davet edeceğiz”

“Kemer’de değişecek çok şey var bunun başında kapısı açık bir Belediye vaat ettik bunu da yerine getirdik dedi.

Konuşmasının sonunda iliştirilmiş basın olarak hakkında haber yapan gazeteyi kastederek “KURTLAR VADİSİNİN KOKTEYLİNE  HOŞ GELDİNİZ”   Diyerek olayları ti ye aldığını gösterdi.

Konuşmasında “Geçen sene turizm sezonu zaten sıkıntılı geçti. Bu sene de ekonomik krizden dolayı daha kötü geçeceğini biliyorduk. Bizim ilk hedefimiz turizmi Kemer’de kalkındırmaktı. Bu amaçla yola çıktık. Burada yerel seçim sürecinde iki fikir yarıştı: Bunlardan biri magazinciydi; diğeri ise projelerini ortaya koydu. Sonuç olarak seçimi proje kazandı. Biz de bu projelerimizin arkasındayız. Yoksa kimin Belediye Başkanı olduğu o kadar da önemli değil. Önemli olan hizmet yapmaktı. Biz de hizmet yapacağımız konusunda güven verdiğimiz için, 2 bin 500 oy farkla seçimi kazandık. Belediyeyi aldığımızda Belediyenin içi tamamen boştu. Belediye Başkanı Özel Kaleminden 2 milyon TL gibi bir para harcamıştı. Belediyeyi 9 milyon TL borçla aldık. Kemer Belediyesi adeta bir bataklık haline gelmişti. Çalışan personel bile çalışma isteğini yitirmişti. 1994–1999 yılları arasında “Kemer’de doğan bir çocuk 2 bin 500 dolar parayla doğuyor” deniliyordu; şimdi ise “Kemer’de doğan çocuk 2 bin 500 dolar borçla doğuyor” deniliyor. Biz, gelinen bu noktayı tekrar eski haline getirmek için çalışıyoruz. Seçimden sonra önemli bir gerçek daha ortaya çıktı: Kemer’de yaşayan insanların yüzde 95’i Kemer Belediye Başkanının makamını bilmiyormuş. Bu insanlar makama giremiyordu. Şimdi ise her şey değişti. “Kemer Belediyesine girdiğiniz zaman, -benim odam da dâhil- bir odanın kapısını kapalı görürseniz tekmeyle açın. Bunu yapmazsanız sizi Kemerli olarak görmem” demiştim. Şimdi şeffaf bir şekilde hizmet veriyoruz” dedi

Daha sonra  konuşan GÜL “ Kemer için çok çeşitli projelerimiz var. Kemer’in gidiş geliş yolunu ayıracağız. Otellerin üstünden, yeni açılan yerden geliş yolu, şu an otellerin arasından giden yolu da gidiş yolu yapacağız. 15 metre genişliğinde yaya yolları, bisiklet yolları olacak. Aslanbucak ve Kuzdere’de halkımızın gidebileceği, zaman geçirebileceği mekânlar oluşturacağız. Kemer’e portakal, nar ve çınar ağaçları dikeceğiz. Kimse kusura bakmasın. Biz hurmacı veya palmiyeci değiliz. Kemer’in parke taşlarını da komple değiştireceğiz. Futbol sahası, tenis sahaları gibi projelerimiz var. Ayışığı koyunu kurtarabilmek için orayı tam ada yapacağız. Girişini kırarak orayı tam ada haline getireceğiz. Orayı bir kordon boyu gibi yapmayı düşünüyoruz. Turizmi 12 aya yaymak için ne gerekiyorsa yapacağız. Şu an yeni evlenecek bir çift ne kadar heyecanlıysa biz de ekip olarak Kemer’e hizmet etmek için o kadar heyecanlıyız. Şimdi tüm bu projelerimizi hayata geçirmek için sezonun bitmesini bekliyoruz. Ekimden sonra kazmayı vuracağız. Heyecanla sezon sonunu bekliyoruz. Kemer öyle bir değişecek ki, seneye buraya gelen insanlar “Biz herhalde yanlış yere geldik” diye düşünecekler” dedi.

AYIŞIĞI

www.kemerhaber.com

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari