BAŞKAN GÜL’DEN KEMER İTFAİYE AMİRLİĞİ’NE ANLAMLI ZİYARET

Eylül 29, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BAŞKAN GÜL’DEN KEMER İTFAİYE AMİRLİĞİ’NE ANLAMLI ZİYARET

(Kemer Belediyesi Basın Bürosu) Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, İtfaiyeciler Haftası münasebetiyle ziyaret ettiği İtfaiye Amirliği’nde, belediyeler arasında kurulacak itfaiye birliğinin, yangınlara müdahale kapasitesini artıracağını söyledi.

Kemer Belediyesi İtfaiye Amiri Orhan Uysal ve itfaiye görevlilerini kutlayan Mustafa Gül, Eğitim Kulesi’nde düzenlenen bir tatbikatı da izledi.

Cumhuriyet’in kurulmasından iki ay önce, 25 Eylül 1923 yılında itfaiye hizmetlerinin belediyelere bir görev olarak verilişinin yıldönümü olan İtfaiye Haftası’nın, bu çok önemli hizmeti yapan fedakâr itfaiyeciler kadar, yangın söndürme, kurtarma konusundaki araç gereçlerin durumunu da hatırlatması gerektiğini söyleyen Mustafa Gül,  “Kemer baştan beri itfaiye konusunda şanslı. Mehmet Emin Minta döneminde araç gereç alındı, benim ilk dönemimde  itfaiyeye önem verdik. Tabii Orhan Uysal amirimizin de polis kökenli olması, disiplin ve görev anlayışı itfaiye amirliğimize çok şey kattı” dedi.

Beldelerin ve GATAB’ın katılımıyla kurulacak itfaiye birliğinin, araç gereç konusundaki imkânları artıracağını belirten Mustafa Gül, bu birliğin 2010 sezonuna kadar gerçekleşmesine çalışıldığını söyledi.

Bölgede orman yangınları dışında, en fazla yangın riskini otellerin sauna ve mutfak bölümlerinin taşıdığına dikkat çeken Mustafa Gül, “Sauna ve mutfaklardaki elektrik tesisatı 3-5 yılda bir yenilenmeli, ayrıca personelin de 2- yılda bir eğitimden geçmesi gerekiyor” dedi.

Başkan Gül, Kemer’de ambulans helikopterlerin iniş-kalkış yapabilecekleri ve diğer helikopterlerin de yararlanabileceği helikopter pisti için yer aradıklarını söyledi.

Gül, gönüllü itfaiyecilerin de sayısının artırılmasını istedi.

Kemer belediyesi İtfaiye Amiri Orhan Uysal da başkan Gül’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari