BAŞKAN YUSUF URAS’TAN VATANDAŞLARA UYARI

Eylül 27, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BAŞKAN YUSUF URAS'TAN VATANDAŞLARA UYARI

GATAB ile ilgili bu haber www.ajansbir.com sitesinden alınmıştır.

GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, bazı ticari firmalar tarafından su arıtma cihazı satabilmek uğruna halkın kandırıldığını belirterek, ‘ Suyun içerisinde bulunan demir ve mangan gibi elementleri bir takım kimyasal reaksiyonlarla açığa çıkarıp içme sularımız kirliymiş gibi gösteren kişilere vatandaşlarımız kanmasın’ dedi.

Ürünlerini pazarlamak isteyen kişilerin vatandaşların gözlerini boyayabilmek için bir demo yaptıklarını ifade eden Başkan Üras, ‘ Bir takım kimyasal reaksiyonlarla özellikle demir ve mangan elementi açığa çıkarıp bunu sudaki kirlilik gibi göstermeye çalışıyorlar’ diye konuştu.

Vatandaşların sadece ürün pazarlamak amacıyla kandırıldığını kaydeden Başkan Üras, ‘Vatandaşlarımız şunu bilmelidir. Demir elementi kahverengi, mangan gri renktedir.
Yaptıkları demoda bir bardak suyu elektrotların elektrik enerjisiyle ısıtarak elektroliz yöntemiyle demirin açığa çıkmasını sağlıyorlar.

Dolayısıyla kahverengi rengin açığa çıkmasını sağlayarak, kahverengi köpüklü görsel olarak hoş olmayan bir durumun ortaya çıkmasını sağlıyorlar. Bu durumdan etkilenen vatandaşlar, suyun kirli olduğuna kanaat getiriyor ve yıllarca içtikleri suyun kendilerine zarar vereceğini zannedip olumsuz düşüncelere sevk oldukları gibi bilimsel olarak “ters ozmos” yöntemi olarak bilinen suyun ayrışmasını sağlayarak saf su elde edilen cihazı da satın alıyorlar

Bu cihazlar sudaki insan vücuduna yararlı(özellikle gelişmekte olan çocuklar ve yaşlılar için gerekli) elementleri, Kalsiyum,magnezyum,demir, v.b tamamen sudan arındırıp saf su haline getirmekte, faydasının yanında zararlı hale getirebilmektedirler.

Bizler bu cihazın satışını engellemeye değil ,pazarlama yöntemi olarak yanlış yapıldığının karşısındayız, bundan dolayı vatandaşlarımızı bu konuda uyarmak istiyoruz.’dedi
AJANSBİR

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari