BEKLENEN BASIN TOPLANTISININ ARDINDAN

Mayıs 26, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BEKLENEN BASIN TOPLANTISININ ARDINDAN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın günlerdir beklenen basın toplantısı nihayet yapıldı. Seçildiği günden itibaren “enkaz edebiyatı” yapan Hocamızın sözlerinden, bir yolsuzluk mu yoksa hizmet karşılığı bir borçlanmamı yapıldığını anlamaya çalışan gazeteciler akılları daha da karışık bir vaziyette çıktılar basın toplantısının yapıldığı ASAT binasından.

Toplantıyı izleyen gazetecilerden aldığımız bilgilere ve Hoca’mızın anlattığına göre, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin borcu son 5 yıl içinde 5 kat artarak 255 milyon liradan 1,2 milyar TL’ye yükselmişti, yeni Büyükşehir Belediye Başkanımıza göre zor günler bizi beklemektedir

Menderes Türel’in bıraktığı iddia edilen trilyonlarca borcun arkasından bu güne kadar geçen sürede sadece kadrolaşma hareketlerinin yapıldığı gerçeği gözümüzün önünde dururken ve geciken hizmetler dağ gibi büyürken sadece enkaz edebiyatının ardına sığınılarak günler geçirilmektedir.

Yapılan işlerin bir kısmının yanlış planlandığını bundan dolayı da belediyenin trilyonlarca lira zarara uğratıldığını vurgulayan Hoca’mız, buna yolsuzluk demeyeceğini, bunu usulsüzlük olarak nitelendireceğini söyleyerek, önümüzdeki 5 yıl içerisinde kendisine kalan borcun 700 milyon lirasını ödeyeceğini, yani uzun yıllara yayılmış bir borçlanmanın söz konusu olduğunu anlatmıştır. Türel Başkanlığında yönetilen Büyükşehir Belediyesi için ise “Antalya Büyükşehir Belediyesi son 5 yılda kamu yönetimi ahlakına göre yönetilmemiştir ve ” diyerek sözlerini bitirmiştir.

Buna karşılık yapılacak hizmetlerin kaynağı sorulduğunda “yeniden borçlanmayı” göstermesi Hoca’mızın siyaseti öğrendiğinin göstergesi olarak akıllara kazınmıştır.

Çeşitli ve gerçekleşmesi zor vaatlerle seçimin kazanıldığı, “Antalya hak ettiği hizmeti alacaktır” sloganının “Yaparsa hoca yapar” sloganına mağlup olduğu bu sürecin sonunda halk bir beklenti içerisindedir.

Bir yolsuzluk ve devletin zararı kesin ise müsebbiplerinin cezalandırılması oy veren vermeyen tüm seçmenin ortak dileğidir ama diğer bir ortak dilekte hizmetlerin kesintisiz ve artarak büyümesidir.

Geçen beş senede yapılan hizmetlerin Antalya tarihinde yapılan tüm hizmetlerden fazla olduğu hepimizin malumudur. Dolayısı ile borçlanmanın hizmet karşılığı borçlanma olduğu görülmektedir.

Bekleyeceğiz ve göreceğiz ama bu güne kadar gördüğümüz sadece ve sadece yıllar öncesinde seyrettiğimiz bir filmin yeni uyarlamasıdır.

Filmin Adı; Enkaz Edebiyatı   Filmin Süresi; Beş Yıl

Sevgi ve saygılarımla…

  • Netinial Internet

Yorumlar

“BEKLENEN BASIN TOPLANTISININ ARDINDAN” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Fazilet SAĞLAM dedi ki:

    Yine yeni ve yeniden borçlu bir şekilde hizmet alındıktan sonra 5 yıl sonra aynı şekilde yanıt alınacağı kanısındayım …

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari