BELDİBİ KONYAALTI BELEDİYESİNE DÂHİL EDİLDİ

Haziran 17, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BELDİBİ KONYAALTI BELEDİYESİNE DÂHİL EDİLDİ

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Danıştay 8. Dairesinin açılan dava sonucunda Beldibi ile ilgili her türlü tasarrufun Konyaaltı Belediyesinde olduğuna karar verdiğini söyledi. Muhittin Böcek, düzenlediği basın toplantısında, yasa gereği Beldibi ve Doyran beldelerinin Konyaaltı Belediyesine bağlandığını bildirdi.

Konyaaltı Belediye başkanı olarak, 29 Mart yerel seçimlerinde Beldibi nden yüzde 80 oy aldığını hatırlatan Böcek, Ancak Beldibi Belediyesi eski Başkanı Abdullah Çelik, Beldibi nin Konyaaltı na bağlanması ile ilgili dava açtı. Dava Danıştay 8. Dairesinde görüşüldü. Danıştay 8. Dairesi açılan dava sonucunda, Beldibi ile ilgili her türlü tasarrufun Konyaaltı Belediyesinde olduğuna karar verdi dedi.

Böcek, Beldibi nin Konyaaltı Belediyesi sınırları içinde olduğunu belirterek, Beldibi ndeki Atatürk Parkı, balıkçı barınağı ve 2B orman vasfını kaybetmiş arazilerle ilgili sorunları çözmek için çalışmalara başladıklarını kaydetti. Böcek, Beldibi nin bir turizm bölgesi olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

23 bin yataklı Beldibi nin her türlü sorununu çözmek için çalışmalara başladık. Beldibi nde Konyaaltı Belediyesi nin bir hizmet birimi yapılıyor. Bir ay içinde bu birim tamamlanarak hizmete girecek. Artık Beldibi li vatandaşlar, belediye ile ilgili sorunlarını Konyaaltı na gelmeden bu birimden giderebilecekler. Konyaaltı Belediyesi ne bağlı sahil Türkiye nin en büyük sahili oldu. Konyaaltı nin 28 kilometre sahili var, bu sahillerde günde 60 bin kişi denize giriyor. Bu bölge turizme yakışır bir hale gelecek. Konyaaltı Belediyesi olarak her türlü hizmeti vereceğiz.

 GATAB A ADAY DEĞİLDİM

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Güney Antalya Turizm Alt Yapı Birliği nin (GATAB) genel kurulunda Konyaaltı Belediyesi nin temsil edilmediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

GATAB, Beldibi Tünelleri ile Çavuşköy arasında hizmet vermektedir. Beldibi Bölgesi Konyaaltı Belediyesine devredildi. Bu durumda Konyaaltı Belediyesi de GATAB ın üyesi olması gerekiyordu. Ancak Konyaaltı Belediyesi, GATAB ta temsil edilmedi. Ben zaten seçimlerde GATAB başkanlığına aday değildim. Bu konuda dava açacağız. Davayı kazandığımız takdirde GATAB seçimleri de geçersiz sayılır. Konyaaltı Belediyesi nin de GATAB ta temsil edilmesi gerekiyor

Böcek, Antalya trafiğinin rahatlatılması için Karayolları tarafından yapılması gereken Batı Çevre Yolu ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini, kamulaştırma yapılmadan bu yolun yapılması için yolun geçeceği yerlerin imara açılması için çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi.

 

AYIŞIĞI

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari