BELEDİYELERDEN İHBAR HATTI TALEBİ

Mayıs 14, 2009 tarihinde tarafından  
SİVİL TOPLUM VE HAKLAR - AV.İBRAHİM GÜLLÜ kategorisinde yayımlanmıştır.

BELEDİYELERDEN İHBAR HATTI TALEBİ

Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı İbrahim Güllü, belediyelerden şikâyet hattı açmalarını istedi.

Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Avukat İbrahim Güllü, yaptığı yazılı açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe belediye başkanlıklarının, belediye hizmetlerinin etkin, güvenilir ve sağlıklı olarak verilebilmesi için şikâyet ve talep hattı oluşturulması gerektiğine işaret etti.

Bu nedenle belediye başkanlıklarına dilekçeyle başvurduklarını belirten Güllü, bu sayede belediye yönetimine halkın katılımının da sağlanabileceğini kaydetti.

Birliğin, Başvuru Merkezi Başkanı Ahmet Çalışkan yaptığı yazılı açıklamalarında 2008 yılı Nisan ayında 60, 2009 yılı Nisan ayında ise 94 hak ihlali başvurusu yapıldığını ve bunun yüzde elli birinin kredi kartları aidatları ile ilgili, yüzde on sekizinin ise ayıplı mallar ile ilgili olduğuna dikkat çekti.

Çalışkan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:” Cep telefonu operatörleri arasında rekabetin artmasıyla oluşan kampanyaların tüketiciye cazip teklifler sunmaktadır. Ancak bu kampanyalarda vaat edilen görüşme tarifelerinden yararlanmak için reklam ve tanıtımlarda belirtilmeyen ekstra bedeller, sonradan ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeplerle tüketicilerimizi reklamlara ve tanıtımlara aldanarak kendilerini bağlayacak, abonelik sözleşmelerine imza atmadan önce görüşme ücretleri, sabit ücret, KDV, ÖTV, ücretsiz görüşme süresi gibi daha sonra ekstra maliyet oluşturacak konularda bilgi sahibi olmalarını tavsiye ediyoruz.

Ayrıca, cep telefonu ile internet, wap ve GPRS gibi hizmetleri kullanmayarak, olanlara daha sonra faturalarında istenmeyen ücretlerle karşılaşmamaları için kullanmakta olduğu operatöre başvurarak bu servis hizmetlerinin kapatılmalarını istemeleri menfaatlerine olacaktır”

Hak ihlali ile ilgili şikâyetlerin Tüketiciler Birliği Antalya Şubesine ulaşmasını ve birliğin desteği ile gerekli mercilere, doğru şekilde ve daha kısa zamanda müracaatını temin etmek için ekemer olarak bizde, bu birliğin şikâyet hattı linkini hizmetinize sunmaktayız.

 

ekemer

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari